Geri Dön

Hastasını morfin bağımlısı yaptı! İstanbul'daki tıp merkezinde skandal iddia

İstanbul Esenyurt’taki özel bir tıp merkezi hakkında skandal bir iddia ortaya atıldı. 25 yaşındaki genç, böbrek ağrısı şikayetiyle doktora gitti. Tıp merkezinde çalışan doktor ise tedavi için morfin enjekte etti. Ağrıları azalan E.Y., her gün o doktora gitmeye başladı. Ancak doktor, hastasını morfin bağımlısı haline getirmiş ve yaklaşık 700 bin TL parasını almıştı. Tüm bu yaşananlar E.Y.'nin eşi şüphelenince ortaya çıktı. İşte detaylar...

Hastasını morfin bağımlısı yaptı! İstanbul'daki tıp merkezinde skandal iddia

Esenyurt'taki özel bir tıp merkezi için skandal bir iddia ortaya atıldı. 25 yaşındaki E.Y., eylül ayında böbrek taşı şikayetiyle tıp merkezine başvurdu. Hastanede görevli doktor Muzaffer B., kendisine ilaç tedavisi uygulanacağını ve rahatlatacağını söyledi.

HER GİDİŞİNDE MORFİN ENJEKTE EDİLDİ

Hastaya, doktor tarafından morfin enjekte edildi. Morfin alınca ağrıları azalan hasta Erol Y., gün aşırı hastaneye gitmeye başladı. Her gidişte doktor tarafından hastaya morfin enjekte edildi. Ancak bir süre sonra günlük doz miktarının artması ile Erol Y. hastane tarafından kara listeye alındı.

PARA KARŞILIĞINDA VERİLMEYE BAŞLANDI

Doktor Muzaffer B., artık morfin bağımlısı hale gelen hastası Erol Y.'ye bu kez başka çözümler önerdi. Dışarıdan temin edilen morfin, bir hemşirenin de yardımıyla para karşılığında Erol Y.'ye verilmeye başlandı. Bazen tıp merkezinin otoparkında, bazen de hastanın evine giden hemşire Musa K., hastaya günlük 12 doza kadar morfin vermeye devam etti.

Hastasını morfin bağımlısı yaptı İstanbuldaki tıp merkezinde skandal iddia

EŞİ ŞÜPHELENİNCE ORTAYA ÇIKTI

Bağımlılığı artan Erol Y. ise günlük 3 bin TL'yi bulan masrafları karşılamak için ailesinden, akrabalarından borç aldı. Durum, doktora yaklaşık 700 bin TL parasını kaptıran hasta Erol Y.'nin eşinin şüphelenmesiyle ortaya çıktı. E.Y., avukatı aracılığıyla emniyete giderek doktordan şikayetçi oldu. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

"700 BİN TL PARAMI ALDILAR"

Yaşanan süreci anlatan Erol Y., “Böbrek taşı tedavisi için geldiğim hastanede bana morfin ilacı yapıldı. Günlük bir doz yapılıyor. Fazlası yapılmıyor. Bu ilacı sürekli yaptırdığım için hastane beni kara listeye aldı. Doktor bana, ‘Dışarıdan farklı insanlar getir onların üzerine yazalım sana uygulayalım’ dedi. Hastanede 200 TL idi.

Dışarıdan getirirsem kendisi bana 3 bin TL’ye yapacağını söyledi. Beni bağımlı yaptılar. Toplamda 700 bin TL paramı aldılar. Gönderdiğim paraların dekontları var. Hastanede doktor ve iki hemşire bana ilacı uyguladı. ‘Tedavine iyi gelecek, ağrılarını kesecek’ böyle söyleyerek bana yaptılar. Doktor tedaviyi 12 doza kadar çıkarttı. İlaçlar bana, hastanenin acil kısmında, otoparkta ve evimde gizli gizli yapılıyordu. Doktor temin ediyor, iki hemşire bana uyguluyordu” dedi.

Hastasını morfin bağımlısı yaptı İstanbuldaki tıp merkezinde skandal iddia

"12 DOZA KADAR ÇIKTI"

Hastanın avukatı Ceylan Irmak Beşiroğlu ise “Esenyurt’ta bir genç daha uyuşturucu ve uyarıcı maddeye alıştırıldı. Ama bu defa maalesef sağlık görevlileri tarafından. Kendisine tedavi edileceği vaat edilerek hastanede uygulanan bir doz ilaç 12 doza kadar çıkartılıp, yasaklı, narkotik içeren bir maddeyle bağımlı hale getirildi. Daha sonra rahatsızlığının artması sonucunda aile durumu fark edip, bunun ilaç olmadığını bağımlılık yapan bir madde olduğunu tespit edip, ilgililer hakkında şikayette bulundular” diye konuştu.
İddiaya konu olan Avrupa Tıp Merkezi, yaşananları doğrularken doktor Muzaffer B ve hemşire Musa K.'nın tıp merkezi ile ilişkisi kesildiğini açıkladı.