Gazete Vatan Logo

Birinciliği gitti cübbeyi bıraktı!

Zonguldak’ta okul birincisiyken ikinci ilan edilen lise öğrencisi, mezuniyet töreninde plaketi ile cübbesini bırakarak salonu terk etti. Genç kız ‘Annemle savcılığa suç duyurusunda bulunduk’ dedi.

Birinciliği gitti cübbeyi bıraktı!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, okul birincisi olması gerekirken haksızlığa uğradığını iddia eden lise öğrencisi, mezuniyet töreninde verilen ikincilik plaketi ile cübbesini yere bırakarak duruma tepki gösterdi. Kadri Yılmaz Anadolu Lisesinin spor salonunda düzenlenen mezuniyet töreninde, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal tarafından dereceye giren öğrencilere plaketleri verildi. Bu sırada söz alan okul ikincisi Hümeyra Gül Korkmaz, “4 yıl boyunca okul birincisi olan beni, mezuniyete bir gün kala okul ikincisi yapan hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Bana verdiğiniz bu plaketi size geri hediye ediyorum” diyerek, idareci ve öğretmenlerine tepki gösterdi. Plaketi ve cübbesini yere bırakan Korkmaz, bazı velilerin alkışlarıyla salonu terk etti.

Daha sonra annesi Emine Korkmaz ile adliyeye giden öğrenci, “sözlü notunda oynama yapılarak ortalamasının düşürüldüğü” iddiasıyla ilgililer hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Öğrenci Korkmaz, adliye çıkışında, babasının mezuniyet töreni öncesi okul idaresiyle yaptığı görüşmede, “Kızınız okul biricisi oldu, konuşmasını hazırlasın” dendiğini iddia etti.

Haberin Devamı

Doğru adliyeye

Bunun üzerine il dışından akrabalarını da mezuniyet törenine davet ettiğini anlatan Korkmaz, “Daha sonra bana sözlü notumun geri çekildiği, okul ikincisi olduğum söylendi. Çok üzüldüm. Tepkimi de mezuniyet töreninde gösterdim. Salonda herkes beni alkışladı, çünkü haklı olduğumu biliyorlardı. İşin peşini bırakmayacağım, hakkım yeniyor. Annemle, okul yönetimi ve diğer ilgililer hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk” diye konuştu.

Fotoğraf: Ereğli Hakimiyet Gazetesi