Geri Dön

‘Ayrılığın nedeni evlilik yorgunluğu!’

Birol Çubukçu boşanmanın nedenini VATAN'a anlattı

Milli Eğitim eski Bakanı Nimet Çubukçu, geçtiğimiz günlerde 25 yıllık eşi Birol Çubukçu ile tek celsede boşandı. Üniversite yıllarında tanışıp evlenen çiftin boşanması şok etkisi yaratmıştı. Sarıyer Adliyesi’nde dava açıldıktan 2 saat sonra boşanan Nimet Çubukçu, kızlık soyadı olan ‘Baş’ soyadını kullanma kararı aldı. VATAN, AK Parti milletvekili Nimet Çubukçu’ya şok ayrılıkla ilgili düşüncelerini sordu, ancak yanıt alamadı. Fakat ayrılığın öteki ucunda yer alan Birol Çubukçu ise sessizliğini VATAN’a bozdu.

EN DOĞRU KARARDI: Muhasebecilik yapan ve Nimet Çubukçu ile olan evliliğinden 22 yaşında Çağrı isimli bir çocuğu olan Birol Çubukçu, ayrılık kararının beraber alındığını söyledi. Çubukçu, Nimet Çubukçu’ya karşı sitem içinde olmadığını da belirterek “Nimet Hanım’la görüşüp görüşmeme konusunda fikrim yok. Uzun süredir evliliğimiz yorulmuştu. En doğru karar ayrılmaktı” şeklinde konuştu.

BAKANLIKLA İLGİLİ Mİ: Boşanma kararının Nimet Çubukçu’nun siyasi hayatındaki gelişmelerle ilgisi olmadığını da ifade eden Çubukçu sözlerine şöyle devam etti: “Nimet Hanım’ın tekrar Bakan olarak gösterilmemesiyle, bizim evliliğimizin bitmesi arasında bir bağ yok. Bu çok ahlaksızca bir yorum. Nimet Hanım 25 yıl önce evlendiğimizde Bakan değildi. Böyle bir yorum nasıl yapılabilir?”

BİR YERLERDE TIKANDIK: Evliliği bitirme nedenine ilişkin olarak da Çubukçu, şunları söyledi: “Bizim ortada 25 yıl gibi koca süreli bir evliliğimiz var ama dalgalanmalar oldu beraberliğimizde. Uzun süredir birbirimize karşı yorulmuştuk, evlilik yorgunluğu diyebiliriz buna. Yaşadığımız yorgunluktan dolayı da ayrılmanın en doğru karar olacağını düşündük, uzun süredir düşünüyorduk, evlenme kararını nasıl beraber aldıysak bu kararı da birlikte aldık. Bunun altına başka bir şey aranmasın, didiklenmesin. Kimsenin önceliği yok bu konuda, herhangibir sitemim de yok, nerede tıkandığımızı Nimet Hanım’a sorun. Bundan sonra kendisi ile görüşüp görüşmeme konusunda yorum yapmak istemiyorum”.