Gazete Vatan Logo

5 külçe altına el konuldu!

Münevver Karabulut cinayetinde mahkeme çok önemli bir karara imza attı

Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, “1 milyon 287 bin liralık tazminatın tamamını almak mümkün değil. Banka kasasından çıkan 5 külçe altın satılacak” dedi.

Türkiye’yi sarsan Münevver Karabulut cinayetinde önceki gün mahkeme çok önemli bir karara imza attı. Başı kesilerek öldürülen Münevver’in ailesinin Cem Garipoğlu’nun ailesine açtığı tazminat davası önceki gün karara bağlandı, mahkeme Garipoğlu ailesinin Münevver’in ailesine tam 1 milyon 287 bin TL’lik tazminat ödemesine hükmederek emsal bir karara imza attı.

Diğer kasalar boş

Küçükçekmece 2. İcra Müdürlüğü Tülay Makbule Garipoğlu’nun bir bankanın Bahçeşehir Şubesi’nde adına kiralanmış bir kasası olduğunu tespit etti. İcra memurları ve avukatlar bankaya giderek kasayı açtırdı. Kasadan bir servet değerinde altın ve mücevher çıktı. Kasadan çıkan altın ve mücevherlere tedbir kararı konularak aynı şubedeki başka bir kasaya konuldu. Karabulut ailesinin 5 yıldır avukatlığını üstlenen Rezan Epözdemir bundan sonra takip edilecek süreci anlattı: “Makbule Garipoğlu’na ait olan kasanın içerisinden çıkan külçe altınların değeri tam olarak bilinmiyor. O kiralık kasayı bulan da ihtiyati tedbir koyduran da benim ancak altınların kıymet takdiri yok. Ne kadara satılır bilemiyoruz. Yüzde 60 ve yüzde 40’ına satıldığı için bir rakam veremiyoruz. Net olarak bunu bilemediğimiz için satış yoluyla alacaklılar tazminatı alabilirler mi, tatmin olabilirler mi bilemiyoruz. Şu an için temel problemimiz bu. Garipoğlu ailesi altınların 2 milyon TL değeri olduğunu söylemiş ama doğruluk payını bilmiyoruz. Tedbir kararıyla altınları icraya koyacağız, altınlar icra yoluyla satışa çıkarılacak. Tazminatı karşılaması mümkün değil. Temyize giderse ve dosyaya teminat mektubu koysa bile alacağın tahsilatı durmaz.”

Haberin Devamı