Geri Dön

MHP lideri Bahçeli: Erdoğan'ın adaylığı hukukidir, meşrudur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Amasya'da Yavuz Selim Meydanı'nda "Aziz Milletim Sıra Sende" temalı mitingde konuşarak, "Cumhurbaşkanı adayımız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Hainlere karşı aynı hizadayız. Biriz, diriyiz, hep birlikte Türk milletiyiz. Hedefimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın açık ara farkla tekrar cumhurbaşkanı seçilmesidir." dedi.

MHP lideri Bahçeli: Erdoğan'ın adaylığı hukukidir, meşrudur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Amasya'da Yavuz Selim Meydanı'nda "Aziz Milletim Sıra Sende" temalı mitingde konuştu.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Amasya'da Yavuz Selim Meydanı'nda "Aziz Milletim Sıra Sende" temalı mitingde konuştu.İşte Bahçeli'nin konuşmasından satır başları: Türkiye'nin kader seçimlerinin eşiğindeyiz. Şimdi söz sizdedir. 14 Mayıs'ta yapılması gündemde olan genel seçimler, Türkiye'nin gelecek ümitlerini tazeleyecektir.

MİLLİ MÜCADELENİN İLK KARARGAHI
Mustafa Kemal Paşa 19 Mayıs 1919'da Samsun'a gelmiş, nihayetinde de 12 Haziran 1919 Perşembe günü Amasya'ya intikal etmiştir. Amasya milli mücadelenin ilk karargahı olmuştur.

YENİ YÜZYILIN SAYFASI AÇILACAK
Amasya Genelgesi'nde milletin istiklalini yine milleti azim ve kararının kurtaracağı ilan edildi. Şimdi yeni bir yüzyılın sayfası açılacaktır.

ÖLÜMÜ GÖSTERİP SITMAYA RAZI ETMENİN PEŞİNE DÜŞTÜLER
Husumet cephesinde toplaşanlar ülkemize bir kez daha ölümü gösterip, sıtmaya razı etmenin peşine düşmüştür. Dün zalimlere yandaşlık yapanlar vardı, bugün de karşımızdadır.

HAİNLERE KARŞI AYNI HİZADAYIZ

Meçhul bir istikametin kulvarlarına sürüklenme niyetinde değiliz. Cumhurbaşkanı adayımız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Hainlere karşı aynı hizadayız. Biriz, diriyiz, hep birlikte Türk milletiyiz. Hedefimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın açık ara farkla tekrar cumhurbaşkanı seçilmesidir.

TÜRKİYE YAYLIM ATEŞİNE TUTULDU
Türkiye'miz içeriden ve dışarıdan yaylım ateşine tutulmuştur. Cumhurbaşkanlığı sisteminin karalanması için her türlü çirkeflik sergilenmektedir. İtibar cellatları devreye girmektedir. Müfteriler korosu fazla mesai yapmaktadır.

BU EMANET ÇİĞNENMEYECEKTİR
İstiklal iradesi aynısıyla MHP ve Cumhur İttifakı'nın mert ve soylu siyasetine emanettir. Bu emanet çiğnenmeyecektir.

KILIÇDAROĞLU TÜRKİYE'NİN KARŞISINDAKİ MİHRAKTIR
Kılıçdaroğlu terörle mücadele kahramanlıklar gösteren TSK'yı iftiralarla durdurmaya çalışmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin komuta kademesini alçakça suçlamaktadır. Kahraman güvenlik güçleri şahadet pahasına terör örgütlerine dünyayı dar ederken Kılıçdaroğlu hop oturup, hop kalkmaktadır. Kılıçdaroğlu Türkiye'nin karşısındaki mihraktır.

İP BAŞKANI PKK'YA YEŞİL IŞIK YAKTI
Kılıçdaroğlu bölücülerle aynı gemidedir. İP Başkanı Diyarbakır'da gidip sıkılmadan silahlara veda mesajı vermiş, teröristlere mütakereye, efendilerinin emriyle tamam demiştir, PKK'ya yeşil ışık yakmıştır. Bunun adı demokrasi olamaz. Zillette umut, ufuk yoktur. 

BU ALÇAKLIKTIR

İsveç yönetimi Türkiye büyükelçiliği önünde Kur'an-ı kerim yakılmasına izin verecek vahim bir karara imza atılmıştır. Ne var ki sıra dinimize kitabımıza gelince İsveç ve diğer muassır medeniyetli ülkeler insan hürriyetini yok saymaktadır. Biz ne dinimize ne de başka dinlere saygısızlığı hoş görmeyiz. Kur'an'ı yaktıklarını zannedenler aslında kendilerini yakan cehennem ehlileridir. Zalimlerin zulmü Cumhur'un zaferine gölge edemeyecektir.

KUKLA ADAY ARAYIŞINDALAR
Zillet ittifakının hala cumhurbaşkanı adayı yoktur. Seçim tarihi açıklanınca adayı açıklayacağız demişlerdi, ancak şimdiye kadar adayını duyan yoktur. 6'lı masa konsey yapılanmasıyla kukla bir Cumhurbaşkanı arayışına girmişlerdir .Sonuç bildirisi olarak yayınladıkları kağıt parçacığı ise rant ve gelir paylaşımın belgesi niteliğindedir.

SAYIN ERDOĞAN'IN ADAYLIĞINDAN BU KADAR MI KORKUYORSUNUZ
6'lı masanın ortak açıklamasında Sayın Erdoğan'ın adaylığına karşı çıkılmıştır. 6'lı ganyana bu aklı kim vermiştir? Bu zaman sürecinde kimlerin görüşü sorulmuştur? Esas metin hangi ülkenin büyükelçiliğinde kaleme alınmıştır? Sayın Erdoğan'ın adaylığından bu kadar mı korkuyorsunuz? Sayın Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığı hukukidir, anayasaldır.  Sayın Erdoğan'ın adaylığına karşı çıkanlar milli irade dolandırıcılarıdır. Bizim adayımız Erdoğan'dır.