Seçim 2023

Seçim 2023

Son dakika seçim 2023 haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan seçim 2023 ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını seçim 2023 haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Seçim 2023

haberleri sayfasında son dakika yaşanan seçim 2023 gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.172 seçim 2023 haberi bulunmuştur. Tüm seçim 2023 haberleri aşağıda listelenmiştir.
YSK Başkanı Yener, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur kesin seçim sonuçlarını açıkladı
YSK Başkanı Yener, Cumhurbaşkanlığı ikinci tur kesin seçim sonuçlarını açıkladıYüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, 28 Mayısta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Seçim ikinci tur oylamanın kesin sonuçlarının Resmi Gazete’ye gönderildiğini açıkladı.
1.06.2023Gündem
CHP'de kritik isim odasını boşalttı! Kılıçdaroğlu istifaları kabul edecek
CHP'de kritik isim odasını boşalttı! Kılıçdaroğlu istifaları kabul edecekCNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova, 28 Mayıs seçimleri sonrası Ankara'daki son kulis bilgilerini aktardı.
30.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim zaferi dünya gündeminde! İngiltere'den çarpıcı muhalefet iddiası
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim zaferi dünya gündeminde! İngiltere'den çarpıcı muhalefet iddiası28 Mayıs seçimlerini kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya basınının bir numaralı gündemi olmaya devam ederken CNN International 'Erdoğan en büyük sınavını atlattı' dedi. Yunan basını 'Erdoğan diz çökmedi' yorumunda bulunurken İngiltere'den çarpıcı bir muhalefet iddiası geldi.
30.05.2023Dünya
Almanya Başbakanı Scholz'dan Erdoğan’a tebrik telefonu
Almanya Başbakanı Scholz'dan Erdoğan’a tebrik telefonuAlmanya Başbakanı Olaf Scholz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak yeniden Cumhurbaşkanlığına seçilmesi dolayısıyla tebrik etti. Almanya Başbakanı Scholz, görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim başarısını kutlayarak, sonuçların Türk halkı için hayırlı olmasını diledi.
29.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Seçimi kesin sonuçlar 1 Haziran'da ilan edilecek
Cumhurbaşkanı Seçimi kesin sonuçlar 1 Haziran'da ilan edilecekYSK tarafından, Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci tur oylamasının kesin sonuçları, 1 Haziran'da Resmi Gazete'de ilan edilecek.
29.05.2023Gündem
Bahçeli'den 'İstanbul'un fethi' mesajı
Bahçeli'den 'İstanbul'un fethi' mesajıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İstanbul'un alınmasından 570 yıl sonra yeni bir Türk Yüzyılının ilk adımı da fetih ruhuyla atılmıştır. Türk milleti sinesinden Fatihler çıkaran, bunun yanı sıra fetih şuurunu canlı tutan dünya üzerindeki nadir milletlerden birisidir" dedi.
29.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimi kazandı BBC'den çarpıcı analiz geldi: Dünya liderleri birbiriyle yarıştı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimi kazandı BBC'den çarpıcı analiz geldi: Dünya liderleri birbiriyle yarıştı! Cumhurbaşkanı Seçimi 2. turunu kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya basınının bir numaralı gündemi olmaya devam ederken İngiliz BBC'den çarpıcı bir analiz geldi.
29.05.2023Dünya
AK Parti'den Onuncu Yıl Nutku vurgulu video!
AK Parti'den Onuncu Yıl Nutku vurgulu video!AK Parti tarafından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim çalışmaları için hazırlanan video, seçim sonrasında da sosyal medyada büyük ilgi gördü. Videoda Atatürk’ün konuşmalarından kesitlerle AK Parti iktidarlarının faaliyetleri anlatılıyor.
29.05.2023Haber
AK Parti'den Onuncu Yıl Nutku vurgulu video
AK Parti'den Onuncu Yıl Nutku vurgulu videoAK Parti tarafından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim çalışmaları için hazırlanan video, seçim sonrasında da sosyal medyada büyük ilgi gördü. Videoda Atatürk’ün konuşmalarından kesitlerle AK Parti iktidarlarının faaliyetleri anlatılıyor.
29.05.2023Gündem
Kılıçdaroğlu'na 11 ilde büyük şok! 2 haftada oyları eridi: Kemal Bey'e güven duyulmuyor
Kılıçdaroğlu'na 11 ilde büyük şok! 2 haftada oyları eridi: Kemal Bey'e güven duyulmuyorSeçim sonuçlarının açıklanmasının ardından dikkat çeken bir tablo da ortaya çıktı. Millet İttifakı adayı Kılıçdaroğlu'nun birinci turda 11 şehirde aldığı oyların ikinci tura oranla düştüğü kaydedildi. Eski Devlet Bakanı ve CHP'li Mehmet Sevigen ise 28 Mayıs seçim sonucunu CNN TÜRK ekranlarında değerlendirdi. Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kılıçdaroğlu'na eleştirilerde bulunan Sevigen, "Halkı anlayamadık biz burada. Güven duymuyorlar. Meral hanım 'lütfen aday olmayın' demişti. 'Siz aday olursanız iyi parti seçmeni size de bize de oy vermiyor' demişti" ifadelerini kullandı.
29.05.2023Gündem
İş dünyasından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrik
İş dünyasından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebrikCumhurbaşkanlığı seçimlerinin sona ermesinin ardından dün akşam iş dünyasından da peş peşe açıklamalar geldi. Ekonomi dünyasının temsilcileri seçimden galip ayrılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti. Özellikle demokrasi vurgusu yapılan açıklamalarda iş dünyası temsilcileri seçim nedeniyle oluşan belirsizlik döneminin de geride kaldığının altını çizdi. Açıklamaların satır aralarında yeni döneme ilişkin beklentiler dile getirildi. Bu taleplerin başında enflasyonla mücadele, rekabetçi kur ve iş dünyası ile güçlü iletişimi olan bir kabine vardı.
29.05.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı seçiminde sonuçlar geldi! İşte 81 ildeki son durum
Cumhurbaşkanlığı seçiminde sonuçlar geldi! İşte 81 ildeki son durumCumhurbaşkanlığı Genel Seçimi ikinci turu için Türkiye sandık başına gitti. Dün saat 17.00 itibarıyla oy verme işlemi sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi olmayan sonuçlara göre 2. tur cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 52.16'lık oy oranı ile yeniden cumhurbaşkanı seçildi.
29.05.2023Gündem
Oğan’ın oyları kime gitti? Kamuoyu araştırmacıları değerlendirdi
Oğan’ın oyları kime gitti? Kamuoyu araştırmacıları değerlendirdi2. tur seçimlerde en çok merak edilenlerden biri de ilk turda ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan, ikinci turda ise Cumhur İttifakı’na destek veren Sinan Oğan’a verilen oyların hangi adaya yöneleceği oldu.
29.05.2023Gündem
Macron ve Zelenski'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Türkçe tebrik mesajı: Birlikte ilerlemeye devam edeceğiz
Macron ve Zelenski'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Türkçe tebrik mesajı: Birlikte ilerlemeye devam edeceğizCumhurbaşkanı Seçimi 2. turunun kesin olmayan ikinci oylaması sonuçlarına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yurt dışı ve yurt içinden tebrikler peş peşe geldi. Katar Emiri ilk tebrik edenlerden olurken, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Erdoğan’ı telefonla arayarak tebrik etti. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Twitter hesabından yaptığı türkçe paylaşımda "Yeniden seçilmesi dolayısıyla tebriklerimi ilettiğim Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte, ilerlemeye devam edeceğiz" dedi.
29.05.2023Dünya
Bakan Kirişci: 85 milyon bu memleketin evladı, tamamı kazandı
Bakan Kirişci: 85 milyon bu memleketin evladı, tamamı kazandı Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, seçimlerin esas kazananının millet olduğunu belirterek, "85 milyon bu memleketin evladı, tamamı kazandı. Oyu eriyen HDP kaybetti, PKK kaybetti, PYD kaybetti, YPG kaybetti, millete ihanet edenler kaybetti" dedi.
28.05.2023Gündem
Bakan Nebati: Bugün Türkiye’nin günü, bugün ümmetin, bayrağın, devletin, milletin, vatanın günü
Bakan Nebati: Bugün Türkiye’nin günü, bugün ümmetin, bayrağın, devletin, milletin, vatanın günüHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazanmasının ardından yaptığı açıklamada vatandaşlara teşekkür ederek, "Bugün Türkiye’nin günü, bugün ümmetin, bayrağın, devletin, milletin, vatanın günü” dedi.
28.05.2023Gündem
Kılıçdaroğlu'ndan seçim sonrası ilk açıklama: Mücadeleye devam edeceğim
Kılıçdaroğlu'ndan seçim sonrası ilk açıklama: Mücadeleye devam edeceğimCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ülkemize gerçek anlamda demokrasi gelinceye kadar bu mücadelenin öncüsü olmayı sürdüreceğiz. Bu vatan için ne yapsak azdır. Şu andan itibaren öncelikle bana oy veren 25 milyonu aşan vatandaşımızı moralli bir şekilde dimdik ayakta görmek istiyorum. Yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız" dedi.
29.05.2023Gündem
Sandığımdan kim çıktı, Erdoğan ve Kılıçdaroğlu sandığımda kaç oy aldı? (YSK sandık sorgulama ekranı)
Sandığımdan kim çıktı, Erdoğan ve Kılıçdaroğlu sandığımda kaç oy aldı? (YSK sandık sorgulama ekranı)"Sandığımdan hangi adaya yüzde kaç oy çıktı?" sorusunun yanıtı merak ediliyor. 28 Mayıs Pazar günü Türkiye 2. Tur Cumhurbaşkanlığı Seçimi için sandık başına gitti. 2. Tur seçimlerinde oy verme işlemleri saat 08.00 ile 17.00 arasında gerçekleşti. Cumhur İttifakı adayı ile Millet İttifakının adaylarından kimin kazanacağı merak edilirken, vatandaşlar oy kullandıkları sandıktan kimin çıktığını sorgulamaya başladı. Peki, Sandığımdan kim çıktı? 28 Mayıs oy kullandığım sandıktan Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu kaç oy aldı? İşte YSK sandık sorgulama ekranı…
28.05.2023Seçim 2023
Rekor şehirler belli oldu! Erdoğan bu illerde açık ara fark attı
Rekor şehirler belli oldu! Erdoğan bu illerde açık ara fark attıTürkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez bir seçimde ikinci tur yapıldı. Seçimde, Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu yarıştı.
28.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın balkon konuşmasının şifreleri neler? Hande Fırat CNN TÜRK'te açıkladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın balkon konuşmasının şifreleri neler? Hande Fırat CNN TÜRK'te açıkladıCumhurbaşkanlığı seçiminin kesin olmayan ikinci oylama sonuçları sonrası vatandaşlar Beştepe toplandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada halka hitap edecek. CNN TÜRK'te Hande Fırat balkon konuşmasının şifrelerini aktardı.
28.05.2023Gündem
Sinan Oğan'dan seçim sonrası ilk açıklama: Kazanan Türk milliyetçileri, kaybeden terör iltisaklı partiler
Sinan Oğan'dan seçim sonrası ilk açıklama: Kazanan Türk milliyetçileri, kaybeden terör iltisaklı partilerCumhurbaşkanı Seçimi ikinci turunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyen Sinan Oğan, "Seçmenimiz 'bu oylar Sinan Oğan’a verilmedi' diyenlerin heveslerini kursağında bırakmış, bize güvenmiş ve önemli ölçüde bizim olduğumuz yeri seçmiştir" dedi.
28.05.2023Gündem
Seçim sonuçları sonrası coşku sokaklara taştı! İşte yurdun dört bir yanından zafer kareleri
Seçim sonuçları sonrası coşku sokaklara taştı! İşte yurdun dört bir yanından zafer kareleriCumhurbaşkanlığı Genel Seçimi ikinci turu için Türkiye sandık başına gitti. YSK seçim yasağının kaldırılmasının ardından başlayan sayımların sonuçlanmasına çok az bir süre kaldı. Resmi olmayan ilk seçim sonuçlarına göre ise Erdoğan kazandı. Kısıklı’da halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli mesajlar verirken, tüm Türkiye’de kutlamalardan kareler geldi.
28.05.2023Gündem
Yurtdışı oyları sayılmaya başlandı! İşte son durum
Yurtdışı oyları sayılmaya başlandı! İşte son durum28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ikinci tur oylama sonuçları belli olmaya başladı. Yurt dışında kullanılarak Ankara'ya getirilen 1 milyon 902 bin 417 oyun sayımına başlandı, işte ilk sonuçlar.
28.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'da konuşacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kısıklı'da konuşacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim sonuçlarına ilişkin ilk konuşmasını Kısıklı'da yapacak. Öte yandan Kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti’de seçim kutlaması başladı.
28.05.2023Gündem
Oyların tamamı sayıldı! 4 ilde sonuçlar belli oldu
Oyların tamamı sayıldı! 4 ilde sonuçlar belli olduSeçim heyecanı tüm Türkiye'de devam ediyor. Ülke genelinde sandıkların 71,4'ü açılırken 28 Mayıs seçimlerinde sandıkların tamamının sayıldığı ilk il Bayburt oldu. İşte oyların tamamının sayıldığı Bayburt ve Artvin'de sonuçlar belli oldu.
28.05.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Seçim 2023 ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki seçim 2023 haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.