Geri Dön
BeşiktaşKaleye bomba aday: Cillesen

Kaleye bomba aday: Cillesen

Beşiktaş, Ajax'ın dünyaca ünlü ismi Cillessen'i gündemine aldığı ortaya çıktı.

Kaleye bomba aday: Cillesen

Ara transfer döneminde kadrosuna yeni bir kaleci kazandırıp ‘1 numaralı’ sorunu çözmeyi planlayan Siyah-Beyazlılar, bu konuda son olarak gündemine dünyaca ünlü bir kaleciyi aldı... Transfer konusunda hem scoting ekibinin belirlediği hem de kulübe menacerler aracılığıyla önerilen kaleciler için araştırmalarını sürdüren yönetimin; Hollanda devi Ajax’ın yıldız file bekçisi Jasper Cillessen’i listesine eklediği ortaya çıktı. 26 yaşındaki başarılı kalecinin, kulübün dış ilişkiler sorumlusu Erdal Torunoğulları’na önerildiği ve deneyimli yöneticiden olumlu cevap aldığı ortaya çıktı.

Bonservisi 4 milyon Euro

Ajax ve Hollanda Milli Takımı’nın değişmez isimleri arasında yer alan ve kulübüyle 2018 yılına kadar sözleşmesi bulunan genç file bekçisinin bonservisinin 4 milyon Euro (13 milyon TL) olduğu öğrenildi. Kartal’ın kalesini genç bir yıldızla takviye edip uzun yıllar bu konuda sorun yaşamamayı planlayan Torunoğulları’nın; yıllık 2 milyon Euro’luk maliyeti bulunan Cillessen konusunda istekli olduğu ifade edildi.

Başkan Orman işaret etmişti

Başkan Fikret Orman’ın önceki gün basın mensuplarına bu konuyla ilgili olarak yaptığı, “Kaleci transferi konusunda yazılan birçok isim doğru ama hiç çıkmamış başka adaylar da var. Çok iyi bir kaleci alacağım. Bu konuda kararımız kesin. Beşiktaşlılar merak etmesin” açıklamasıyla duyurduğu ismin Hollandalı eldiven olduğu konuşulurken; bu transferde son kararı teknik direktör Şenol Güneş’in vereceği bildirildi.

Diğer isimlerde son durum

Rene Adler

Hamburg’un tecrübeli kalecisi için temaslarda bulunan Siyah-Beyazlılar, 30 yaşındaki isim konusunda kulübüyle de görüşmelerini sürdürüyor. Kulübüyle 3 yıllık daha sözleşmesi bulunan Alman kaleci, takımından ayrılmaya sıcak bakıyor.

Boyko

Kara Kartal’ın kaleci transferi konusundaki hedeflerinden Denys Boyko, Ukrayna’daki siyasi istikrarsızlığın sürmesi nedeniyle Dnipro’dan ayrılmak için gün sayıyor. 27 yaşındaki eldiven için yönetim, menacerler aracılığıyla

nabız yoklamayı sürdürüyor.

Mandanda

7 sezondur Marsilya’nın formasını giyen ve kariyerinde yeni bir başlangıç yapmanın hayallerini kuran Mandanda, Kartal’ın listesindeki isimlerden... Kulübüyle sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan 30 yaşındaki eldiven, Türkiye macerası konusunda istekli.

Stojkovic-Rajkovic

Siyah-Beyazlı formayı giymeye hazır olan Maccabi Haifa’lı Stojkovic, Kara Kartal’ın transfer listesindeki alternatif isim konumunda bulunuyor. Öte yandan Tel Aviv’li genç kaleci Predrag Rajkovic de gündemdeki isimlerden...

(Fanatik)