Gazete Vatan Logo
Hatay SporAtakaş Hatayspor, Süper Lig'e döndü

Atakaş Hatayspor, Süper Lig'e döndü

Süper Lig'e, Trendyol Yemek'in desteğiyle geri dönen Atakaş Hatayspor, ilk maçını Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Hull City ile gerçekleştirdi. Atakaş Hatayspor, 9 Temmuz Pazar günü Bursa'da oynanan dostluk maçına ilk kez Trendyol Yemek logolu yeni formalarıyla çıktı. Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin beraberlikle sonuçlanan maç öncesinde Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel'e yeni formayı hediye etti.

Atakaş Hatayspor, Süper Lig'e döndü

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, maç öncesi yaptığı açıklamada, “Trendyol Yemek'in çok büyük bir emeği var. Sayelerinde ayağa kalktık, beraber yürüyeceğiz. Biz de bu emeği, onların ismini taşıyarak, sahadaki başarımızla daha da yukarıya taşıyacağız. Hatay'ın, Hataylıların ve oradaki insanların yanında oldukları için kendilerine çok teşekkür ederim. Trendyol, afet döneminde de yanımızdaydı. Ben ilk günden beri orada olduğum için biliyorum; bölgenin tüm ihtiyaçlarını karşıladılar" dedi.

Atakaş Hatayspor ile birlikte tekrar sahaya çıkmanın kendisi için çok büyük bir mutluluk olduğuna işaret eden Demirel, “Futbola başladığımda bu heyecanı yaşamıştım. Şu an bu sahada olmak, 5 ay önceki durumlardan buraya gelmek kolay bir durum değil. O yüzden ben yanımızda olan herkese binlerce kez teşekkür ederim. Hayatlar yıkıldı, evler yıkıldı, geçmişler, gelecekler yıkıldı. Deprem döneminde Atakaş Hatayspor olarak ne malzememiz varsa paylaştık. Elimizde hiçbir şey kalmamışken, bugün buralara geldik. Demek ki insanlar isterse her şeyi yeniden inşa edebilir. Biz burada, Hataylılara ve depremi yaşamış insanlara umut olmak istiyoruz. O yüzden bizi görsünler, bizi örnek alsınlar. İnşallah onlar da en kısa zamanda evlerini, barklarını, işlerini tekrar inşa edecekler. Çünkü biz Atakaş Hatayspor'u tekrardan inşa ettik" diye konuştu.

Haberin Devamı

"TÜM ŞEHİR İÇİN OYNAYACAĞIZ"

Atakaş Hatayspor'un kalecisi Erce Kardeşler de takım otobüsünde yaptığı açıklamada, 10 yıllık profesyonel kariyerinde ilk kez bu kadar heyecanlandığını belirterek, "Aylar sonra ilk defa takım otobüsümüze biniyorum. Tekrar formalarımızı giyeceğiz. Skorun hiçbir önemi yok. Tüm şehir için oynayacağız. Her maçımız oradaki insanlar için olacak. Herkese dimdik ayakta durduğumuzu göstermek istiyoruz. Onlar da bizden güç alsın, ailelerini toplayıp dimdik ayakta durabilsin" ifadelerini kullandı.

"SEZON BOYUNCA BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ"

Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin ise “Yeni sezonda Trendyol Yemek ile Atakaş Hatayspor'umuzun yanında olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Trendyol olarak ilk günden itibaren deprem bölgesindeydik. Hatay'ın hep yanında olmaya çalıştık. Bölgede 40'tan fazla seyyar mutfakla, 700'ü aşkın kuryemiz her gün Hatay'ın her köşesine yardım götürüp, destek olmaya çalıştılar. Atakaş Hatayspor'un da orada ne kadar büyük fedakârlık yaptığını, Hatay halkına destek olmaya çalıştıklarını gördük. O yüzden Atakaş Hatayspor'a hiç düşünmeden destek olduk. Bu bizim için büyük bir onur. 'Siz ayağa kalkana kadar biz ayakta olacağız' dedik. Bugün hep birlikte ayağa kalktık. Sezon boyunca da beraber yürüyeceğiz" dedi.

Haberin Devamı

Sporu Türkiye'nin ortak değeri olarak gördüklerini ifade eden Çetin, şöyle devam etti:
“Cumhurbaşkanımızın da vurguladığı bölgenin yeniden inşası sürecinde Atakaş Hatayspor'u tekrar Süper Lig'de görmenin önemi büyük. Bu yeniden inşa sürecinde Atakaş Hatayspor'un da önemli bir rolü olacak. Biz Trendyol olarak hem Hatay'ın hem de Atakaş Hatayspor'un her zaman yanlarındayız. Atakaş Hatayspor'umuzun Süper Lig'de başarıdan başarıya koşacağına inanıyoruz. Bu başarılara tanıklık edecek olmanın heyecanı içindeyiz."

Haberin Devamı

 Atakaş Hatayspor, Süper Lige döndü