Geri Dön
GalatasarayGalatasaray'a UEFA ve FFP'den büyük müjde

Galatasaray'a UEFA ve FFP'den büyük müjde

Galatasaray, UEFA Finansal Fair Play Kuralları çerçevesinde, 28 Şubat’a kadar halletmesi gereken “borçsuzluk” belgeleri konusunda işi sıkı tutuyor. Sarı-kırmızılılar, bununla ilgili bir sorun yaşanmayacağını dile getirdi.

Galatasaray'a UEFA ve FFP'den büyük müjde

Galatasaray’dan borçsuzluk müjdesi... Sarı-kırmızılar, UEFA Finansal Fair Play kurallarına uyum sağlama adına hassas davranırken, bunun en önemli ayağı olarak kabul edilen, oyunculara herhangi bir borcunun bulunmadığına dair belge konusunda şu ana kadar bir sorunla karşılaşmadı.

Skorer'in haberine göre; 28 Şubat’a kadar borçsuzluk kağıdını alması gereken kulüp, bu noktada işi sıkı tutuyor. Önümüzdeki yıl Avrupa’da başarıyı hedefleyen ve bu yönde transfer hamleleri yapan sarı-kırmızılılar, herhangi bir problem yaşamama adına bugünden tedbirlerini alıyor.

Bu bağlamda finansal açıdan Fair-Play kurallarına uymak için elinden geleni ortaya koyan Cim-Bom, mart ayının sonunda da UEFA Kulüp Lisansı için de başvurusunu gerçekleştirecek. Sarı-kırmızılı idareciler, personelden alınacak borçsuzluk belgesiyle ilgili bir sorun yaşanmayacağını dile getirdi. Bu konuda çok dikkatli hareket ettiklerini belirten yetkililer, gerekli tüm imzaların tamamlanacağını ifade etti.

ALANYA İLE ANLAMLI MAÇ

Corendon Alanyaspor - Galatasaray arasında bugün oynanacak özel maçın bilet, yayın ve reklam gelirlerinin tamamı depremzede vatandaşlara bağışlanacak. TV 8 tarafından ekrana getirilecek karşılaşma, Kırbıyık Holding Stadı’nda 18.00’de başlayacak. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ile Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur da maçı izlemek için Antalya’ya gitti.

ZANİOLO’YA KISA BİR SÜRE

Antalya kampındaki çalışmalarını devam ettiren Galatasaray, dün akşam tek antrenman yaptı. Sarı-kırmızılıların flaş transferi Zaniolo’nun bugün Alanyaspor ile yapılacak özel maçta kısa bir süre forma giymesi bekleniyor.

Galatasaraya UEFA ve FFPden büyük müjde