Gazete Vatan Logo
Galatasaray Dursun Özbek'ten Süper Kupa açıklaması: Keşke Fenerbahçe de burada olsa

Dursun Özbek'ten Süper Kupa açıklaması: Keşke Fenerbahçe de burada olsa

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe ile oynayacakları Süper Kupa maçı için gittiği Urfa'da açıklamalarda bulundu.

Dursun Özbek'ten Süper Kupa açıklaması: Keşke Fenerbahçe de burada olsa

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe ile oynanacak Süper Kupa finali öncesi Şanlıurfa'da açıklamalarda bulundu. Dursun Özbek, "Keşke onlar da burada olsa." ifadelerini kullandı. Dursun Özbek'in açıklamaları şu şekilde:

"Fenerbahçe - Galatasaray derbisi, dünyadaki en önemli derbiler arasında yer derbilerden biri. Bu maçı buradaki insalara seyrettirelim. Ben dün geldim ve bizi ne kadar sevdiklerini gördüm. Bu derbinin bu olaylarla anılmamasını, bir bayram şenliği havasında geçmesini umut ediyorum. Bu söylemlerle bu derbi zedelenmese çok iyi olurdu. Buradaki Fenerbahçelilerin, Galatasaraylıların bizi canlı olarak izlemeleri gerekir."

"KARDEŞLİĞİN SİMGESİ OLUR"

"Daha önce de söylemiştim, gerginlik büyüdükçe bundan fırsat çıkaracak insanlar ortaya çıkacaktır. Memleketimiz zaten belli seviyede gerginlik yaşıyor, bunun üzerine benzin dökmemek lazım. Pazar günü oynayacağımız derbi, birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin bir simgesi olarak tarihe geçer inşallah."

"SAVCILAR ÖNLEM ALMALI"

"Dünkü saldırı organize bir şey. Voleybol maçından sonra plakaları kapalı, motosikletli insanlar geliyor, bir taraftarımı ve 14 yaşındaki kızını darp ederek elindeki pankartları almak istiyor. Bu olaylar büyümeden savcılarımızın önlem almasını istiyorum. Artık bu seviyeye çıkmasın. Bu saldırıyı tertip edenleri ve onları azmettirenleri kınıyorum."

Haberin Devamı

"KEŞKE GELSELER"

"Keşke gelseler, Urfa peygamberler şehri. Tarihteki yeri bambaşka Urfa'nın, mesajların verileceği en güzel yer. Keşke onlar da burada olsa ve kanaat önderleri olarak milletimize vereceğimiz mesajı Urfa'dan verebilsek."