Gazete Vatan Logo
Süper LigEURO 2024'te UEFA'ya şok başvuru: Turnuvadan çekiliriz

EURO 2024'te UEFA'ya şok başvuru: Turnuvadan çekiliriz

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda B Grubu'nda dün oynanan ve 2-2 sonuçlanan Hırvatistan-Arnavutluk müsakabası sonrası UEFA'ya resmi başvuru geldi.

EURO 2024'te UEFA'ya şok başvuru: Turnuvadan çekiliriz

Almanya'da düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda grup maçlarında heyecan sürüyor. Euro 2024 B Grubu ikinci maçında Hırvatistan ile Arnavutluk, Hamburg'daki Volksparkstadion'da karşı karşıya geldi. Müthiş bir mücadeleye sahne olan karşılaşma 2-2 sona erdi.

Bu maçta her iki takım taraftarları da Sırbistan aleyhine; 'Sırpları öldürün, öldürün, öldürün' şeklinde bağırdı. Ekranlara da net bir şekilde yansıyan bu tezahüratlardan sonra Sırbistan Futbol Federasyonu harekete geçti.

SIRPLARDAN UEFA'YA BAŞVURU

Sırbistan Futbol Federasyonu, UEFA'ya Hırvatistan ve Arnavutluk'un cezalandırılması için resmi olarak başvurdu. İki ülkenin cezalandırılmaması halinde ise turnuvadan çekilme kararı alacaklarını ifade ettiler.

Sırbistan Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Jovan Surbatovic konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: Yaşananlar skandaldır ve UEFA'dan, turnuvaya devam etmeme pahasına da olsa yaptırım talep edeceğiz. Cezalandırılacaklarından eminiz, çünkü Arnavutluk'tan sözde gazetecinin şampiyonadan çıkarılması için yaptığımız çağrıya zaten yanıt verdiler.

Haberin Devamı

ARNAVUT GAZETECİ MEN EDİLDİ

Sırbistan ayrıca Kosovalı bir televizyon muhabirinin İngiltere ile oynadıkları açılış maçının canlı yayını sırasında taraftarlara Arnavutların simgesi olan 'kartal' işareti yapmasından da rahatsız olmuştu. Artmotion televizyon kanalı için haber yapan Arlind Sadiku, 'görevini kötüye kullandığı' gerekçesiyle turnuvanın geri kalanından men edilmişti.

EURO 2024te UEFAya şok başvuru: Turnuvadan çekiliriz