Gazete Vatan Logo
İtalyaLazio'da temiz Brugge'da sorunlu çıktı Vedat Muriç transferi FIFA'lık olmaya...

Lazio'da temiz Brugge'da sorunlu çıktı Vedat Muriç transferi FIFA'lık olmaya...

Belçika devi Club Brugge'un sağlık sorunları var diyerek transferini yarıda kestiği Vedat Muriç için Lazio'nun karşı atağa geçtiği ve durumu FIFA'ya taşıyacağı bildirildi.

Lazio'da temiz Brugge'da sorunlu çıktı Vedat Muriç transferi FIFA'lık olmaya...

Vedat Muriqi transferinden Club Brugge'un vazgeçmesi ortalığı karıştı. Belçika ekibinin Kosovalı oyuncu hakkındaki raporunun ardından olayın FIFA'ya taşınacağı öne sürüldü. Detaylar belli oldu.

F.BAHÇE'YE DEV GELİR

Kosovalı golcü profesyonel futbol kariyerine KF Liria'da başladı. Vedat Muriqi daha sonra Teuta, Besa Kavaje, Giresunspor, Gençlerbirliği, Rizespor, Fenerbahçe, Lazio ve Mallorca formaları giydi. Lazio, Kosovalı santrafor için Fenerbahçe'ye 2020-2021 sezonu başında 19 milyon 920 bin euro bonservis bedeli ödedi.

MALLORCA'DAN DÖNDÜ

Vedat Muriqi geçtiğimiz sezon Maurizio Sarri'nin verdiği şansı iyi değerlendiremeyince devre arasında Real Mallorca'ya kiralandı. La Liga ekibi, 28 yaşındaki golcüyü kiralamak için Serie A temsilcisine 500 bin euro ödedi. Vedat Muriqi, Real Mallorca'da 16 maçta oynadı ve 4 gol ile 3 asist üretti. Kosovalı golcü sezonun tamamlanmasının ardından Lazio'ya geri döndü.

SÖZLEŞMESİ 2025'TE BİTECEK

Vedat Muriqi'in Lazio ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2025'te sona erecek. Kosovalı santraforun güncel piyasa değeri 7 milyon euro olarak gösteriliyor. Lazio'nun gelecek sezon planları arasında yer almadığı öne sürülen Vedat Muriqi konusunda geçtiğimiz hafta oldukça sıcak gelişmeler yaşandı.

BELÇİKA'YA GİTTİ

28 yaşındaki golcü, Club Brugge ile anlaştıktan sonra sağlık kontrolleri için Belçika'ya gitti. Lazio ile Club Brugge arasındaki anlaşmanın 11 milyon euro civarında olduğu öne sürüldü. Vedat Muriqi'in transferinin gerçekleşmesi halinde bu Club Brugge tarihinde ödenen en yüksek bonservis bedeli olarak tarihe geçecekti.

HAVAALANINDA KONUŞTU

Belçika ekibi Club Brugge tarafından sağlık kontrollerinden geçmek üzere olan Vedat Muriqi, havaalanında açıklamalarda bulunmuştu. Kosovalı santrafor uçağa binmeden önce A Spor'a verdiği röportajda "En pahalı olma ihtimali beklentiyi arttırmıyor, biz bu işi profesyonel olarak yapıyoruz, bir yerde bu kadar istenilmek, bir kulübün en pahalı futbolcusu olmak onur verici olur. Henüz resmi olmadığı için kelimeleri seçiyorum, kesin konuşmak istemiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

BRUGGE TRANSFERİ İPTAL ETTİ

Vedat Muriqi uçağa bindikten kısa bir süre sonra Club Brugge tarafından sağlık kontrollerinden geçti. Tecrübeli golcünün sağlık raporlarında sorunların yaşandığı ve Club Brugge'un bu nedenle Vedat Muriqi transferinden vazgeçtiği öne sürüldü. 28 yaşındaki forvet transfer gerçekleşmeyince İtalya'ya geri döndü.

LAZİO'DA TEMİZ ÇIKTI

Sport'un haberine göre; Lazio, Vedat Muriqi'i bugün sağlık kontrollerinden geçirdi. Serie A ekibinde Kosovalı golcü için yapılan testlerde herhangi bir soruna rastlanmadığı belirtildi. Lazio'nun bu durum sonrası harekete geçtiği kaydedildi.

FIFA TEHDİDİ

Vedat Muriqi'in raporlarının temiz çıkmasının ardından Serie A ekibi, Club Brugge'un sağlık kontrollerini anlaşmadan çekilmek için bir bahane olarak kullandığını belirtti. Lazio'nun bu nedenle Club Brugge'u FIFA'ya şikayet etmeye hazırlandığı kaydedildi. Kosovalı gazeteci Arlind Sadiku da bu durumu dile getirdi. Club Brugge'un anlaşmayı iptal etmek için böyle bir bahaneyi ortaya attığı kaydedildi.

Lazioda temiz Bruggeda sorunlu çıktı Vedat Muriç transferi FIFAlık olmaya...