Gazete Vatan Logo
Futbol Daniel Alves'e şok! 4 yıl 6 ay hapis cezasına çaptırıldı

Daniel Alves'e şok! 4 yıl 6 ay hapis cezasına çaptırıldı

İspanya’da devam eden davada eski Brezilyalı futbolcu Daniel Alves, 2022'de bir gece kulübünde genç bir kadına cinsel saldırıda bulunmaktan suçlu bulundu. Mahkeme 4 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Daniel Alves'e şok! 4 yıl 6 ay hapis cezasına çaptırıldı

Barselona Bölge Mahkemesi bugün Brezilyalı futbolcu Daniel Alves'i cinsel saldırı suçundan 4 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme ayrıca Alves’in hapis cezasının tamamlanmasından sonra uygulanacak olan 5 yıllık denetimli serbestlik ve 9 yıl 6 ay süreyle mağdurun evine veya işyerine 1000 metre yaklaşmama ile her ne şekilde olursa olsun onunla iletişim kurmama cezası verdi. Alves ayrıca mağdura 150 bin Euro tazminat ödeyecek.

Mahkeme, “Sanığın şikayetçiyi (mağduru) aniden yakaladığını, yere fırlattığını ve hareket etmesini engelleyerek, şikayetçi hayır demesine rağmen ve ayrılmak istediğini söylemesine rağmen” cinsel saldırı suçunun işlendiğinin kanıtlandığını ifade etti.

"YAKINLAŞMA CİNSEL SALDIRIYA AÇIK ÇEK VERMEZ"

Mahkeme kararda ayrıca “Ne şikayetçinin imalı bir şekilde dans etmesi, ne kalçalarını sanığa yaklaştırması, ne de sanığı kucaklayabilmesi, daha sonra meydana gelebilecek her şeye rıza gösterdiğini düşünmemize yol açamaz. Bu tutumlar ve hatta imaların varlığı, daha sonraki herhangi bir istismar veya saldırganlığa açık çek vermez” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

40 yaşındaki eski futbolcu kariyerinde Sevilla, Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain ve Sao Paulo gibi takımlarda forma giydi. Meksika ekibi UNAM'da forma giyen Alves'in tutuklanmasının ardından sözleşmesi feshedilmişti.