Geri Dön
BasketbolBanvit, Almanları yıktı!

Banvit, Almanları yıktı!

FIBA Şampiyonlar Ligi C Grubu 4'üncü hafta karşılaşmasında, grubunda 6 puanla lider olan Almanya temsilcisi Medi Bayreuth takımını konuk eden Banvit son dakikalarındaki üstün oyunuyla 85-74 galip gelerek ayrıldı.

Banvit, Almanları yıktı!

Karşılaşmada her iki takım da ilk hücumlardan boş dönünce ilk 5 dakikada Banvit sadece 3 sayı üretebildi ve konuk ekibin 3-12 üstünlüğüyle geçildi. Son 3 dakikada Alman temsilcisi, York ve Brook ile başarılı olurken Banvit'te Vıdmar ve Taylorun başarısı yetmedi. İlk periyotu Bayreuth 18-24 önde bitirdi. İkinci periyota da konuk ekip hızlı başladı. Özellikle Brooks ile etkili olan konuk ekip devrenin bitimine 6.40 kala 20-28'lik skor üstünlüğünü korudu. Alman temsilcisinin hızlı oyunuyla Banvit savunmasının arkasına kolayca sızması ev sahibi takımı çok zorladı. Banvit, Vidmarın savunmada ve hücumda etkili oyunu takımını rahatlatırken devrenin bitimine 2.22 dakika kala Thomas ve Taylor ile fark 3 sayıya indirdi ve son anlardaki sayılar sonrası devreye 38-38'lik eşitlikle girildi.

Çekişme üçüncü çeyrekte de devam ederken, Banvit son 4 dakikada Brooks ve Yorku durdurmakta zorlandı. Ancak Banvit, Thomas'ın son saniye basketiyle kader çeyreğine 57-56 önde başladı. Maçın bitimine 5 dakika kala adeta kıran kırana geçen maçta Brooksun basketlerine Kulig ve Rautinsnin basketleriyle cevap veren Banvit, 71-65'lik skor avantajını yakaladı. Kuligin üçlüğü ile farkı 10 sayıya kadar çıkaran Banvit, maçtan da 85-74 galip ayrıldı. Maç sonunda seyircisini selamlayan Banvit e taraftarlar büyük sevgi gösterisinde bulundu

Karşılaşmanın en skorer oyuncuaları Banvitde 23 sayı ile Thomas, 17 sayı ile Kulig ve 16 sayı ile Taylor olurken, konuk ekipte ise 26 sayı ile Brooks ve 19 sayı ile York takımına katkı yaptı.