Geri Dön
OtomobilStellantis ve Toyota ortaklığı genişletiyor

Stellantis ve Toyota ortaklığı genişletiyor

Stellantis ve Toyota Motor Europe (TME), Avrupa pazarına yönelik büyük hacimli ticari araçlar için yeni bir anlaşma yaptıklarını duyurdu.

Stellantis ve Toyota ortaklığı genişletiyor

Stellantis N.V. ve Toyota Motor Europe N.V. (TME), batarya elektrikli versiyon dahil olmak üzere yeni bir büyük hacimli ticari araç anlaşmasıyla mevcut ortaklıklarının kapsamını genişlettiklerini duyurdu. Yeni araç, anlaşma kapsamındaki üçüncü gövde tipini oluşturuyor. Kompakt, orta hacimli ve şimdi de büyük hacimli hafif ticari araç ile hafif ticari araç ürün gamı tamamlanmış oluyor.

2024’TE YOLLARDA OLACAK

Stellantis, TME’ye Toyota markası altında Avrupa'da satmak üzere yeni büyük hacimli bir ticari araç tedarik edecek. Yeni araç, Stellantis'in Gliwice/Polonya ve Atessa/İtalya'daki tesislerinde üretilecek. 2024 yılı ortasında hayata geçirilmesi planlanan yeni projeyle ortaya çıkacak araç, TME’nin büyük hacimli ticari araç segmentindeki ilk ürün olacak. Bu anlaşma, Stellantis'in tüm yazılım alanlarını yüksek performanslı bilgisayarlarda birleştirme planını kolaylaştıracak, tüm temel araç alanlarında yüksek performanslı, düşük enerjili Snapdragon Automotive Platforms çözümlerinden yararlanacak ve Stellantis’in stratejik bileşenler üzerindeki tedarik zincirini güvenceye almaya katkıda bulunacak.

2012’DEN BERİ İŞBİRLİĞİ

2012 yılında Toyota'nın Stellantis'in Fransa'daki Hordain fabrikasında üretilen orta boy hafif ticari aracı ile başlayan Stellantis ve TME iş birliği, 2019 yılında Stellantis'in İspanya'nın Vigo kentindeki fabrikasında üretilen kompakt boyutlu hafif ticari araç ile devam etti. Büyük hacimli hafif ticari araç ile, sadece Stellantis ve TME arasındaki iş birliğinin kapsamı genişlemekle kalmıyor, aynı zamanda Toyota'nın Avrupa'da hafif ticari araç çeşitliliği de tamamlanıyor olacak. Bunun dışında her iki şirketin de geliştirme ve üretim maliyeti optimizasyonundan faydalanmasına olanak tanıyacak.