Gazete Vatan Logo
Magazin Türkan Şoray'dan Kadir İnanır paylaşımı: İyi haberlerin bizi sevindirdi

Türkan Şoray'dan Kadir İnanır paylaşımı: İyi haberlerin bizi sevindirdi

Geçtiğimiz pazar günü evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Yeşilçam'ın usta oyuncusu Kadir İnanır'a, birlikte birçok projede yer aldığı 'Sultan' lakaplı Türkan Şoray'dan "geçmiş olsun" mesajı geldi.

Türkan Şoray'dan Kadir İnanır paylaşımı: İyi haberlerin bizi sevindirdi

Beyninde pıhtı atması sonucu bilinci kapalı şekilde Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan ve tedbir amaçlı entübe edilen Yeşilçam efsanesi Kadir İnanır'ın sağ tarafının felç olduğu tespit edilmişti.

Tıkalı olan damarının başarılı bir operasyonla açılmasından sonra tedavisine yoğun bakıma devam edilen Kadir İnanır; tedbir amaçlı olarak uyutulmuş, hastaneye kaldırılışının dördüncü günü entübeden çıkarılmıştı.

KADİR İNANIR'IN DOKTORUNDAN AÇIKLAMA

Kadir İnanır'ın sağlık durumuna ilişkin Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam açıklama yaptı. İyi gelişmeler olduğunu söyleyen Sağlam "Bu sabah MR kontrolü yapıldı. MR’da sonuçlar iyi görününce uyandırılmaya karar verildi. Anestezideki arkadaşlarımız hastayı ekstübe etti. Şu anda ekstübe durumda, bilinci açık. Kendisine ulaştırılan selamlara karşı gülümsedi. Motor hareketleri iyi, takip ediyoruz. Ciddi bir travma geçirmiş. Daha önceki bir beyin ameliyatı, akciğer ameliyatı var. Öğrendiğimiz kadarıyla yaklaşık 3 ay önce geçirilmiş bir akciğer enfeksiyonu var. Kronik bir sigara içicisi. İnşallah bu sigarayı da bırakmış olur bu vesileyle bundan sonraki hayatında. Fizik tedavi yapılıyor. Süreç daha iyiye gidiyor. MR'daki görüntüler de, radyolojik görüntüler de bunu destekliyor. Acile ilk başvurduğu zamanki tabloda sağ tarafında tam bir felç tablosu vardı. Şu anda sağ tarafında hareketleri iyi. Ama daha da iyi olmasını bekliyoruz" şeklinde açıklama yapmıştı.

Haberin Devamı