Gazete Vatan Logo
MagazinTopuğundan vurulan 10 ünlü

Topuğundan vurulan 10 ünlü

Türkiye'de 18 yılda 10 ünlü topuğundan vuruldu. İşte topuğundan vurulanların listesi

Bugüne dek dünyada birçok ünlü silahlı saldırıya uğradı. Bazıları hayatını kaybederken bazıları yaralandı, kimi de saldırıdan yara almadan kurtuldu. Silahlı saldırı sonucu hayatını kaybedenlerden en trajik olanı efsanevi Beatles grubunun üyelerinden John Lennon'dı. Amerikalı rapçi Tupac Shakur da tıpkı Lennon gibi bir hayranının kurşunlarıyla hayata veda etmişti. Türkiye'de ise son 18 yılda 10 ünlü sanatçı silahlı saldırıya uğradı. Önceki gün de Özcan Deniz vuruldu. Günaydın'dan Mehmet Çalışkan'ın haberine göre işte saldırıya uğrayan ünlüler:

İBRAHİM TATLISES

Ocak 90'da İbrahim Tatlıses Maksim Gazinosu'nda sahnedeyken bacağından vuruldu. Saldırganlar Ramazan Yetişen ve Fuat Aslan, vurma gerekçelerini "Bize kaset sözü verdi ama yapmadı" şeklinde açıkladı.


OKAN BAYÜLGEN

Kasım 97'de Okan Bayülgen de bacağından vurulmuştu. 'İstanbul Kanatlarımın Altında' isimli sinema filminin setinde bacağından vurulan Bayülgen'in saldırganı Murat Çakmak, sanatçıyı filmde canlandırdığı 'Lagari Hasan Çelebi' rolüyle Osmanlı'ya hakaret ettiği gerekçesiyle vurduğunu söyledi.


MUAZZEZ ERSOY

Ekim 98'de konser vermek için Edirne'ye giden Muazzez Ersoy, silahlı saldırıya uğrayıp bacağından yaralandı. Olay, Ersoy'un, hayranının şampanya teklifini geri çevirmesinden kaynaklandı.


ARTO

Eylül 2000'de Harutyun Dalga nam-ı diğer Arto, silahlı saldırı sonucu Etiler'de Tolga Bilgi tarafından bacağından vuruldu.


İSMAİL TÜRÜT

Mayıs 2001'de İsmail Türüt, daha önce Arto'yu vuran saldırgan Tolga Bilgi tarafından sahne aldığı restoranda ayağından vuruldu. Yakalanan Bilgi, gazetecilere "Çok konuşursa böyle olur' dedi. Bilgi, Arto'yu vurduktan sonra cezaevine girmiş, 6 ay sonra tahliye edilmişti.


DERYA TUNA

Ekim 2002'de Derya Tuna, Günay Restaurant'ın önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu Hüseyin Bozan tarafından bacağından vuruldu.


CENGİZ İMREN

Mart 2006'da fantezi müzik yorumcusu Cengiz İmren uğradığı silahlı saldırı sonucunda bacağından yaralandı. İstiklal Caddesi'ndeki bir bardan çıkışta vurulan İmren, ameliyata alındı.


GÜLŞEN

Aralık 2007'de Ankara'da sahne aldığı gece kulübünün çıkışında Gülşen silahlı saldırıya uğradı. Saldırıdan yara almadan kurtulan Gülşen, şöyle konuşmuştu: "Kulüp çıkışında birkaç kişinin bağırarak ateş açtığını gördüm. Bana yönelik bir saldırıydı ama kimin, neden böyle bir şey yaptığını bilmiyorum. 11 yıldır piyasadayım, ilk kez böyle bir şey başıma geldi!"


ÖZCAN DENİZ

16 Şubat 2008'de Çeşme'de Altınyunus Oteli'nde sahne aldıktan sonra Mustafa Adaş tarafından bacağından vuruldu. İddialara göre 'Meleğim' şarkısını isteyen Adaş, Deniz şarkıyı söylemeyince silahına davrandı.


ASENA

Ocak 2003'te ünlü oryantal Asena, silahlı saldırıya uğradı. Bir televizyon kanalında yayımlanan 'İbo Show' adlı programın çekimlerine katılmak üzere Seyrantepe'deki stüdyolara giden Asena, arabasından inerken, kimliği belirsiz bir kişi tarafından bacağından vuruldu. Olayın hemen ardından hastaneye kaldırılan Asena, ameliyata alındı. Kurşunun Asena'nın diz kapağının altına isabet ettiği öğrenildi.