Geri Dön
TelevizyonTürkiye 'O Kız'ın dramını konuşacak

Türkiye 'O Kız'ın dramını konuşacak

Kanal D’nin yeni sezondaki iddialı dizisi “O Kız” bu akşam saat 20.00’de ilk bölümüyle ekrana gelecek. İşte ilk bölümüyle tüm Türkiye'yi ekran başına kilitleyecek dizinin hikayesi...

Türkiye 'O Kız'ın dramını konuşacak

5 yaşında bir çocuğun aklına sahip 45 yaşında bir baba.
Ve geleceğe dair büyük hayalleri olan kızı Zeynep…
Teyzesinin yerine bir eve gündelik temizliğe giden
Genç kızın hayalleri ünlü bir internet fenomeninin ışıltılı, bir o kadar da kirli dünyasıyla kesişir.
Bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
Zeynep’in hayatı adım adım bir kırılma noktasına doğru ilerler.
Çünkü ışıltılı dünyanın insanları kendilerini kurtarmak için genç kızı kurban etmek istemektedir.
Bir taraftan 5 yaşındaki bir çocuk aklına sahip babası ve dedesinin yükü omuzlarındadır.
Öbür yanda kendilerine destek olmaya çalışan teyzesi ve hepsinin hayatlarını zindana çeviren eniştesi vardır.
Zeynep etrafını çeviren kötülük çemberini yıkıp geçebilecek mi?
Babası ve dedesini koruyabilecek mi?
Hayaller, gerçeklerin başladığı yerde bitecek mi?
O Kız’ farklı ve sıra dışı hikayesiyle vicdanları titretecek.

Başrollerini Erkan Petekkaya, Dilin Döğer, Cengiz Orhonlu ve Sezin Akbaşoğulları’nın paylaştığı, yönetmenliğini Özlem Günhan’ın üstlendiği, senaryosunu ise Sırma Yanık’ın kaleme aldığı dizi hikayesi ile olduğu kadar karakterleri ile de çok konuşulacak.

İşte dizinin çok merak edilen karakterleri;

Türkiye O Kızın dramını konuşacak

Erkan Petekkaya (Kadir)

Kaderi doğarken boynuna dolanmış bir adam Kadir. Hepimizi hayata bağlayan o göbek kordonu, doğduğu gün hayatına imzasını atmış. Kadir, o doğum kazası yüzünden 5 yaşına gelmiş ama heybetli cüssesine inat aklı da kalbi de 5 yaşından bir gün büyüyememiş.
Hasbelkader sahip olduğu tek evladı Zeynep onun tek arkadaşı, oyun arkadaşı. Benzersiz bir baba kız ilişkisi onlarınki… İçinde bir babanın olmadığı.

Türkiye O Kızın dramını konuşacak

Dilin Döğer (Zeynep)

20’li yaşlarda hayalperest Zeynep, maddi imkansızlıklar ve ağır sorumluluklarla dolu küçük dünyasında kendi halinde yaşayan sıradan bir genç kız. Kısıtlı ve sıkıcı hayatında tek bir sıra dışı durum var; babası. Zeynep, ters giden bir doğum hikayesi yüzünden 5 yaş çocuğu zekasına sahip olan ‘babasının annesi’. Kulağa çokça tuhaf gelen bu cümle, Zeynep’in hayatının gerçeği. Tuhaf bir şey babanın annesi olmak. Fedakârlık başka seçeneğin yoksa da fedakârlık mıdır? Kalbi bunu sorgulamayacak kadar büyük ve sadece babası için değil, bütün ailesi için atıyor. Bir de, haftada bir gün halası yerine, ev işlerini yapmaya gittiği Ozan için atıyor kalbi.

Türkiye O Kızın dramını konuşacak

Cengiz Orhonlu (Ozan)

20’lerini henüz bitirmekte olan yakışıklı ve şeytan tüylü, son dönemin popüler sosyal medya fenomenlerinden biri Ozan. Dışarıdan her şeye sahipmiş gibi gözükse de iç dünyasında yapayalnız çürüyen bir ruh o. İçi ve dışı bir olmayan Ozan aslında ikiye ayrılıyor; Sitare’den önceki Ozan, Sitare’den sonraki Ozan. Sitare’den önceki Ozan, Adıyaman’ın küçük bir ilçesinde sıradan bir çiftçi ailesinin dört çocuğundan biri olarak doğmuş. Ajanslar sayesinde figüran olarak katıldığı kısacık bir reklam filminde ajansın güzel patroniçesi Sitare’nin dikkatini çekmesiyle Ozan’ın hayatındaki ikinci bölüm başlamış.

Türkiye O Kızın dramını konuşacak

Sezin Akbaşoğulları (Sitare)

40’lı yaşlarında ama yaşsız, güzel ve yırtıcı bir iş kadını. Sadece güzelliği ve seksapeliyle değil cool duruşu, karizması ve başarısıyla da baş döndürücü bir kadın Sitare. Dünün reklam ajansı patroniçesiyken, yeniliklere açık, iyi koku alan burnuyla geleceğin sosyal medyada olduğunu öngörmüş ve bugün sektörün en köklü sosyal medya ajansının sahibi. Işığıyla aydınlattığı kişi ise, patroniçeliğinin ilk ‘projesi’ ve aynı zamanda yasak aşkı olan Ozan. Sitare’nin Ozan’a duyduğu tutku, bir heykeltıraşın eserine bakarken duyduğu tutkuyla aynı. Bencil ve kendine dönük bir tutku… Aşık mı? Sitare’nin dünyasında aşk, aklı bir karış havada genç kızların işi. O, kendi elleriyle yoktan var ettiği ‘eserine’ sahip olmaya aşık. Ozan adeta bir meta Sitare için. Onun gurur tablosu.

O Kız BU AKŞAM saat 20.00’de Kanal D’de…