Gazete Vatan Logo
MagazinSergen Deveci'den 'İbrahim Tatlıses' göndermeli iyileştim mesajı: 5 ay sonra ilk kez yaptı

Sergen Deveci'den 'İbrahim Tatlıses' göndermeli iyileştim mesajı: 5 ay sonra ilk kez yaptı

Sergen Deveci, geçirdiği kaza sonrası ilk kez sahneye çıktı. Tiyatro oyununa giderken trafik kazası geçiren ve boynundaki kırık nedeniyle felç riski olan Deveci, iyileşerek yeniden sahalara döndü. Sahne öncesi sorularına yanıtlayan Deveci, yaşadığı süreci anlatırken, İbrahim Tatlıses’e gönderme yaptı.

Sergen Deveci'den 'İbrahim Tatlıses' göndermeli iyileştim mesajı: 5 ay sonra ilk kez yaptı

Amasya'da turneden dönerken tiyatro ekibini taşıyan minibüsün TIR'a çarpması sonucu 3 arkadaşının öldüğü kazada boynu kırılan ve omurilik yaralanması nedeniyle felç kalma riski yaşayan 32 yaşındaki tiyatrocu Sergen Deveci mucizeyi başarmıştı. 32 yaşındaki tiyatrocu, 44 gün sonra tedavi gördüğü Kocaeli Romatem Fizik ve Rehabilitasyon Hastanesi'nden yürüyerek çıkmıştı.

UMUDUNU HİÇ KAYBETMEDİ

Doktorların "Bir yıldan önce ayağa kalkamayabilir" dediği oyuncu, kendi doktorunu dansa kaldıracak kadar iyileşme gösterdi. Robotik rehabilitasyon ile yoğun fizyoterapi seansları sayesinde, umudunu hiç kaybetmedi.

"KEYİF ALDIĞI İŞİ YAPARAK İYİLEŞTİ"

Deveci, önceki akşam Beşiktaş'ta beş ay aradan sonra ilk kez gösteri düzenledi. Sahne öncesinde gazetecilerin sorularına yanıt veren Deveci, yaşadığı tedavi süreci hakkında, "Daha önce bunu sevgili İmparator İbrahim Tatlıses yaptı. Sahnelere çıktı ve keyif aldığı işi yaparak iyileşti. Ben neden yapamayayım diye düşündüm. Çok heyecanlıyım ama deneyeceğim şansımı. Daha uzun bir süreç olacak diye düşünüyordum ama olmadı iyi ki de olmadı. Bir şeylerin hızlı olması tetikliyor heyecanımı" dedi.

"Zor kısmı geçti ancak çok zordu" diyen oyuncu sözlerine şöyle devam etti:

Ne olacağını bilmediğim bir süreçti. İnternetten açıp böyle olabilir gibi kendimi hazırlıyordum bu durumlara ama her şey olumlu gitti. İyi düşünmek cidden iyi etkiliyor. Umarım bu hastalıkla savaşan herkes için de iyi olur her şey. Hep beraber bir süreç geçirdik, çok da konuştuk bu süreçte kaza geçirdiğim arkadaşlarım ile. Çok da destekleri oldu bana.

"BAŞIMA GELEN OLAYLA İLGİLİ ŞAKA YAPMAK İSTERİM"

Sahne ile ilgili de soruları yanıtlayan Deveci, "Açık konuşmak gerekirse, bir şey geldi başıma. Bir süreçten geçtim ve tabii ki bununla ilgili söyleyecek birkaç bir şeyim olmalı bence. Başıma bir şey geldi ve bununla ilgili biraz şaka yapmak isterim yani. Amacım kimseyi kırmak, kimseyi rezil etmek veya yaşanılan bu süreci tiye almak değil. Bu da benim bir organım gibi. İyi şakalarım var" diyerek güldü.

Sergen Deveci'nin keyfi yerinde ve heyecanlı oluşu kendisini izlemeye gelenlere de mutluluk verdi. Oyuncuyu izlemeye yakın arkadaşı Atakan Çelik de geldi.