Gazete Vatan Logo
MagazinFilm setinde korkutan yangın! 'Üzücü manzara ile karşılaştık'

Film setinde korkutan yangın! 'Üzücü manzara ile karşılaştık'

'Çalgı Çengi' ve 'Düğün Dernek' serileriyle tanınan Ahmet Kural'ın başrolünde yer aldığı 'Efsane' filmi için çekimlerinin gerçekleştirildiği Çorum'daki sette dün sabaha karşı yangın çıktı. Yangında filmde rolü olan bir öküz telef oldu.

Film setinde korkutan yangın! 'Üzücü manzara ile karşılaştık'

Ahmet Kural, Cengiz Bozkurt, Şinasi Yurtsever, Ayhan Taş, Sadi Celil Cengiz, Elif Ongan, Cemile Canyurt, Rojhat Özsoy, Tuana Tezsay, Devrim Saltoğlu, Ferhan Vural ve Burcu Gönder'in oyuncu kadrosunda yer aldığı Efsane'nin yapımcısından konuyla ilgili açıklama geldi.

"ÜZÜCÜ MANZARA İLE KARŞILAŞTIK"

Yapım şirketi Aytaç Medya, "Kargı ilçesi Karaköy Mahallesi'nde, itfaiye gözetiminde yapılan Efsane filminin çiftlik sahnesini çektikten sonra, itfaiye yetkililerinin soğutma çalışmalarını tamamlaması ve güvenliği teyit etmesi neticesinde setimize son verdik. Gecenin ilerleyen saatlerinde üzücü bir haber aldık. İtfaiyeden edindiğimiz bilgiye göre bir anda sabaha karşı çıkan yangın çevreye yayılmadan ve büyümeden önce söndürülmüş. Haberi alır almaz vardığımız setimizde üzücü manzara ile karşılaştık. Bizi derinden üzen tek olay ise filmimizde rolü olan, hepimizin canı kadar sevdiği öküzümüz 'Zeki'yi bu talihsiz olay sonrası kaybetmemiz oldu. İçimizdeki hüznü, acıyı ve kederi tarif edecek kelime bulamıyoruz" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Film setinde korkutan yangın Üzücü manzara ile karşılaştık

Çorum’da özel plato kuran ekip; evler, iş yerleri ve köy meydanı gibi birçok yapıyı yeniden yapmıştı. Sıfırdan köy inşa edilirken, plato için her ihtiyaç bölge halkından temin edilmişti.

Film setinde korkutan yangın Üzücü manzara ile karşılaştık