Geri Dön
MagazinEce Erken eski eşiyle önce tatil yaptı sonra yeniden mahkemelik oldu!

Ece Erken eski eşiyle önce tatil yaptı sonra yeniden mahkemelik oldu!

Geçtiğimiz sene eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu kaybedip zor günler geçiren sunucu Ece Erken, 8 yıl önce boşandığı Serkan Uçar ve oğlu Eymen’le geçen haftalarda Katar’da tatil yapmış, ikili aralarındaki buzların eridiği haberleriyle gündeme gelmişti. Fakat Erken, eski eşiyle mahkemelik oldu. Sunucu, Uçar’ın çocuğunun eğitim giderlerini karşılamadığını iddia etti.

Ece Erken eski eşiyle önce tatil yaptı sonra yeniden mahkemelik oldu!

Ece Erken, Serkan Uçar’la 2014 yılında evlendi. Çiftin bu evliliklerinden Eymen adında bir oğulları oldu. İkili, 2015’te de ‘anlaşmalı’ olarak boşandı. Mahkeme, protokol gereği küçük çocuğun velayetini anneye verirken, Serkan Uçar’ın çocuğunun nafaka ve eğitim giderlerini karşılamasına hükmetti.

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre; İkili, geçen günlerde birlikte Katar’a tatile gitti. Aralarındaki buzların eridiği haberleriyle gündeme gelen Erken, “Eymen’in bugüne kadarki masraflarını hep ben karşıladım” dedi. İkili ise yeniden mahkemelik oldu.

Eski eşinin çocuğunun eğitim giderlerini karşılamadığını öne süren Ece Erken, İstanbul Aile Mahkemesi’nde dava açtı. Erken’in avukatı Gökçe Gündoğan, dilekçesinde detayları şöyle anlattı:

SAĞLIK SİGORTA BEDELLERİNİ DE ÖDEMEDİ

“Serkan Uçar’ın ödemesi gereken çocuğun sağlık sigorta bedelleri de müvekkile katiyen ödenmemiştir. 6 bin lira nafaka hiçbir ay düzenli ödenmemiştir. Eymen’in tüm eğitim giderleri 2017 yılından 2021’e kadar müvekkil tarafından karşılanmıştır. Çocuğun eğitim masraflarının tümünün belirlenmesini istiyoruz. Ücretin Serkan Uçar tarafından faiziyle tahsilini talep ediyoruz.”