Gazete Vatan Logo
MagazinCemal Can Canseven: Şükretmemiz gerektiğini acı bir şekilde öğrendik

Cemal Can Canseven: Şükretmemiz gerektiğini acı bir şekilde öğrendik

Depremin ilk gününden beri depremzedeler için yardım çağırısı yapan Cemal Can Canseven, sosyal medya hesabından yayınladığı bir mesajla takipçilerine seslendi.

Cemal Can Canseven: Şükretmemiz gerektiğini acı bir şekilde öğrendik

6 Şubat saat 4.17'de, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin şiddeti Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'ı da sarstı.

AFAD, 13.24 sıralarında 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede 7.6 büyüklüğünde bir depremin daha meydana geldiğini duyurdu. Merkez üssünün Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesi olduğu açıklandı.

CEMAL CAN PAYLAŞTI

Tüm ülkeyi yasa boğan depremlerin ardından ünlü isimler tek yürek olarak afet bölgesine bağış yaparken, depremin ilk günlerinden beri yardım çağırısında bulunan Cemal Can Canseven'den yeni bir paylaşım geldi.

'Survivor' yarışması ile ün kazanan Canseven, 3.2 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabının hikayeler bölümünden duygusal bir mesaj yayınladı.

"ŞÜKRETMEMİZ GEREKTİĞİNİ ACI BİR ŞEKİLDE ÖĞRENDİK"

Sözlerine, "Son bir haftadır hayatımın en zorlu ama bir o kadar da en dayanışma dolu günlerini yaşadım" diye başlayan ünlü isim; şöyle devam etti:

Bir anda her şeyin anlamını yitirdiği ve aslında hayatımızdaki her şey için şükretmemiz gerektiğini acı bir şekilde öğrendik. Hepimiz sevgiyi, öfkeyi, çaresizliği, paylaşmayı ve daha birçok duyguyu aynı anda yaşadık; yaşamaya da devam ediyoruz.

"DAHA YOLUN BAŞINDAYIZ"

Haberin Devamı

"Dakikaların, saniyelerin bile önemli olduğu bu günlerde; birbirine yürekten bağlı, iyi niyetli insanlarla dolu bir ülkede yaşadığımı bir kez daha anladım. Allah hepinizden razı olsun" diyen Cemal Can, şu ifadeleri kullandı:

Daha yolun başındayız. Elimizden ne geliyorsa yapacağımıza, birlikte yaralarımızı saracağımıza inanıyorum. Dilerim bir daha böyle bir felaketin yaşanmaması için gereken tüm önlemler alınır ve bu bir son olur. Sizi çok ama çok seviyorum.