Geri Dön
MagazinCan Yaman yardım kampanyası başlattı! 1 milyon 550 bin TL bağış topladı

Can Yaman yardım kampanyası başlattı! 1 milyon 550 bin TL bağış topladı

Deprem felaketinde elini taşın altına koyan ünlüler arasında Can Yaman da yer aldı. AFAD'a 250 bin TL'lik bağış yapan ünlü oyuncu, aynı zamanda yabancı takipçilerinden de yardım istedi. "AHBAP Derneği ile iş birliği yapmaktayız" diyen oyuncu topladığı 1 milyon 550 bin TL'yi bağışladı.

Can Yaman yardım kampanyası başlattı! 1 milyon 550 bin TL bağış topladı

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilimizi etkileyen 7.7 ve 7.6'lık iki büyük depremin ardından, deprem bölgelerine yardım ve bağış çalışmaları devam ediyor. Ünlü birçok isim AFAD'a bağışta bulunuyorlar.

Bu isimler arasında oyuncu Can Yaman da yer aldı. Yaman'ın AFAD'a 250 bin TL'lik bir bağışta bulunduğu öğrenildi.

BAĞIŞ ÇAĞRISINDA BULUNDU

Yabancı takipçilerini de harekete geçiren ünlü oyuncu Can Yaman, Instagram hesabından paylaşım yaparak bağış çağrısında bulundu. Yaman İtalyanca paylaşımında şunları söyledi:

"BU KAMPANYAYI HAZIRLAMAYI GÖREV BİLDİK"

İçinden geçtiğimiz bu zor dönemde, ülkemde yaşanan felakete bir parça yardımı olabileceğini ümit ederek, bu kampanyayı hazırlamayı görev bildik. İtalya’da kurduğumuz derneğimiz Can Yaman for Children olarak Türkiye’de bulunan AHBAP Derneği ile iş birliği yapmaktayız. Bio’da bulunan linkten yardım linklerini bulabilirsiniz. Böyle bir felaketin dünyanın hiçbir yerinde çocukları bulmaması dileği ile şimdiden yardımlarınıza teşekkür ederiz.

AHBAP'A BAĞIŞLADI

İtalyanca, İngilizce ve İspanyolca dillerinde yayınladığı mesajlar üzerinden Türkiye’deki depremzedeler yararına kullanılmak üzere bağış yapmaya çağıran oyuncuya hayranlarından da olumlu yorumlar geldi.

Yaman, toplanan 1 milyon 550 bin TL'yi AHBAP'a bağışladı