Gazete Vatan Logo
Magazin Burcu Biricik depremzede çocuklarla buluştu

Burcu Biricik depremzede çocuklarla buluştu

Kanal D'nin sevilen dizisi 'Camdaki Kız'da 'Nalan' karakterine hayat veren Burcu Biricik önceki gün Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) ile birlikte Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavi gören depremzede çocukları ziyaret etti. Ünlü oyuncu, Kahramanmaraş merkezli depremin yıkıma neden olduğu Hatay'da enkaz altından 3'üncü gün çıkartılan ve iki bacağı diz altından ampüte edilen 14 yaşındaki İnci Aşit ile de bir araya geldi.

Burcu Biricik depremzede çocuklarla buluştu

Türkiye'yi yasa boğan depremlerin ilk gününden beri depremzedeler için yardım çağrısında bulunan ünlü oyuncu Burcu Biricik, Oğuzhan Uğur'un bir paylaşımın altına, ''Hatay Antakya, Küçük Dalvan İpek Sokak No: 16'da amcam enkaz altında kaldı. Lütfen acil yardım. Yönlendireceğiniz bir ekip var mıdır Oğuzhan?'' şeklinde bir yorumda bulunmuş ve kısa süre sonra Instagram sayfasının hikayeler bölümünden yeni bir açıklama yaparak ''Dün sette hızlıca iki kayıt arası gelen yardım çağrılarını yönlendirmeye çalışırken bir gencin amcasıyla ilgili mesajını da hızlıca yönlendirdim. Benim amcam değildi yani. Gerçi ne fark eder?'' demişti.

İNCİ AŞİT'İ DE ZİYARET ETTİ

Ankara'ya giden oyuncu, UCİM ile birlikte hastanede tedavilerine devam edilen depremzede çocukları ziyaret etti. Çocuklarla yakından ilgilenen Burcu Biricik'in buluştuğu çocuklardan biri de İnci Aşit'ti.

ÇADIR KENTTE FARK EDİLMİŞTİ

14 yaşındaki İnci, Antakya'daki evlerinin enkazından depremin 3'üncü günü yaralı kurtarılmıştı. Adana'daki hastanede iki bacağı dizinin altından kesilen İnci Aşit, ailesiyle çadır kentte kalırken fark edilmişti. Bunun üzerine Cumhurbaşkanlığı'na ait uçakla Ankara Şehir Hastanesi'ne götürülmüştü. İnci'nin Ankara Şehir Hastanesi'ndeki tedavisi sürüyor. Annesi ile iki kardeşi de onunla kalıyor.

Haberin Devamı

SAMANDAĞ'DAKİ AİLE İÇİN ÇADIR İSTEMİŞTİ

Öte yandan; Sosyal medya hesabını depremzedeler için kullanan Burcu Biricik, 'asrın felaketi' olarak nitelendirilen depremin ilk günlerinde yaptığı bir paylaşımla Samandağ’da bulunan 4 kişilik aileye çadır ya da konteyner istemişti.