Gazete Vatan Logo

(Ali Cabbar hikayesi) Ali Cabbar kimdir, filmi var mı, Ali Cabbar’ın hikayesi gerçek mi, Emir Can İğrek Ali Cabbar şarkı sözleri kime ait? Ali Cabbar ne zaman öldü?

Ali Cabbar hikayesi gerçek mi, Ali Cabbar kimdir? Ali Cabbar hikayesi Emir Can İğrek'in şarkı sözleri sonrası gündeme çıkan konulardan biri oldu. Emir Can İğrek'in aynı ismi verdiği şarkıyı dinleyenler Ali Cabbar’ın hikayesini merak etti. Peki, Ali Cabbar kimdir, hikayesi nedir, gerçek mi? Ali Cabbar gerçekte var mı? İşte, Ali Cabbar'ın hikayesine yönelik merak edilenler…

(Ali Cabbar hikayesi) Ali Cabbar kimdir, filmi var mı, Ali Cabbar’ın hikayesi gerçek mi, Emir Can İğrek Ali Cabbar şarkı sözleri kime ait? Ali Cabbar ne zaman öldü?

Ali Cabbar ve hikayesi vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Emir Can İğrek'in son albümünde yer alan Ali Cabbar şarkısının sözleri yürekleri burkarken, hikaye en çok araştırılanlar arasına girdi.  Şarkıyı dinleyen vatandaşlar Ali Cabbar kimdir, kaç yaşındaydı, neden öldü, Ali Cabbar’ın hikayesi nedir?

Ali Cabbar kimdir, hikayesi nedir?

Ali Cabbar Tekirdağ’ın bir köyünde Gırnatasıyla düğünlere gitmektedir. Köyde bir kıza sevdalı olan Ali Cabbar, babasının “Al gırnatanı oğlum, akşama düğün var, yürü Ali Cabbar” diye çağırması üzerine düğüne gider. Gırnatasını çaldığı sırada sevdiği kızın evlendiğini görür. Bunun üzerine aşkından kahrolan Ali Cabbar, askere gitme kararı alır. 6-7 ay sonra ise köye şehit olduğu haberi gelir.

Ali Cabbar hikayesi gerçek mi?

Ali Cabbar hikayesini doğrulayan herhangi bir veri bulunmamaktadır. Hikayenin anonim olduğu iddia edilmektedir.

Ali Cabbar şarkı sözleri

Bu ne derttir bu nasıl sınavdır
Anlayabilirsen anla ali cabbar
Yükün’ almış buralara küsmüş
Askere yazılmış gider ali cabbar
Gideli 6-7 ay olmuş
Haberi de düşmüş köye ali cabbar
Sesi susmuş, gırnatası susmuş
Bir türkü bırakmış bize ali cabbar...