Su Faturası

Su Faturası

Son dakika su faturası haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan su faturası ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını su faturası haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Su Faturası

haberleri sayfasında son dakika yaşanan su faturası gelişmeleri de dahil olmak üzere 810 su faturası haberi bulunmuştur. Tüm su faturası haberleri aşağıda listelenmiştir.
Petrol bulundu! TPAO değerini de açıkladı: 'Rüyamda gördüm tarlaya kuyu açtırdım'
Petrol bulundu! TPAO değerini de açıkladı: 'Rüyamda gördüm tarlaya kuyu açtırdım'Adana’nın Ceyhan ilçesinde bulunan ve değeri 1 milyar dolar olduğu açıklanan petrol sonrası, tarlanın sahiplerinden Cengiz Buhur, gördüğü rüyadan etkilenerek tarlasına yıllar önce kuyu açtığını söyledi. Cengiz Buhur, ”1998 yılında rüyamda kanlı su gördüm, bunun üzerine 204 metre derinliğe kadar kuyu vurdurdum. Daha sonra çıkan suyun içerisinde petrol olduğunu öğrendik” dedi.
2.07.2022Ekonomi
Kiracı milyonları ilgilendiriyor! Ev sahiplerinden yeni fatura oyunu! Elektrik faturası, su faturası...
Kiracı milyonları ilgilendiriyor! Ev sahiplerinden yeni fatura oyunu! Elektrik faturası, su faturası...Kiracı milyonları ilgilendiriyor. Ev sahiplerinin yeni fatura oyunu herkesi şok etti. Son dönemde kiralık ev ilanlarında ‘fatura dahil’ ifadesi dikkat çekiyor. Kimi ev sahipleri kiralama kısa dönem olduğu için abonelikleri kendi adına tutarken, kimi de bu yolla tahliye ya da zam baskısı yapıyor. İstediği tarihte evden çıkmayan ya da istediği oranda zam yapmayan kiracının elektriğini suyunu kesen mülk sahipleri mağduriyet yaratıyor. Öte yandan kiracıların haklarıyla ilgili detaylar paylaşıldı. Buna göre; kiracılara zam yılda bir kez sözleşme yenileme döneminde ve TÜFE 12 ortalaması ile yapılıyor. Ancak haziran ayında yapılan düzenleme ile kira artışına sınır geldi. 1 Temmuz 2023’e kadar kiraya en çok yüzde 25 zam yapılabilir. 5 yılı dolan kiracı için de ev sahibi dava açarak kiranın yeniden belirlenmesini talep edebilir. Ev sahibi, kendisinin ya da bakmakla yükümlü olduğu kişinin ihtiyacı varsa tahliye isteyebilir. Eski kiracıyı bu sebeple evden çıkarırsa 3 yıl başkasına kiralama yapamaz. Aksi takdirde, çıkarttığı kiracıya bir yıllık kira bedelini ödemekle zorunda kalır. İşte kiracıları ilgilendiren flaş detaylar...
2.07.2022Ekonomi
Evi olan ve ev almayı planlayan herkesi ilgilendiriyor! ikiye katlandı,
Evi olan ve ev almayı planlayan herkesi ilgilendiriyor! ikiye katlandı, Evi olan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Ödeme miktarı iki katına çıkarıldı. 100 metrekare için 300 bin TL ödeme yapılacak. Limitler yükseltilirken vatandaşlara iki seçenek sunulacak. DASK’ın tarihinde bir ilk yaşanıyor. Yeni düzenleme ile metrekare başına sağlanan teminat rakamı iki katına çıkıyor. Böylece 100 metrekare bir ev için teminat 150 binden 300 bine çıkmış olacak.
22.06.2022Ekonomi
Yüksek fatura ödemeleri ile ilgili flaş açıklama! Düşüyor
Yüksek fatura ödemeleri ile ilgili flaş açıklama! DüşüyorTüm aboneleri çok yakından ilgilendiriyor. Elektrik, doğal gaz ve su giderlerini kapsıyor. Faturalara ödenen tutar düşüyor. Yaz aylarının gelmesi ile pek çok kişi tatil planı yapmaya başladı. Tatil dönüşü fatura şoku yaşamammak için bazı önlemler almak gerekiyor. Yapılacak basit değişiklikler faturaya ödenecek miktarın düşmesini sağlıyor. Öte yandan tatil sürecine ayrılan bütçeyi de düşürmek mümkün. Alışveriş planı yapmak, tatile çıkılacak günlere yakın mutfak alışverişne dikkat etmek ve gereksiz alışveriş yapmamak tasarruf açısından önemli. İşte tatile çıkmadan bilinmesi gerekenler...
10.06.2022Ekonomi
İSKİ resmen duyurdu! Su faturalarında yeni dönem, haziranda başlıyor
İSKİ resmen duyurdu! Su faturalarında yeni dönem, haziranda başlıyorSu faturalarında yeni uygulama başlıyor. Tarih verilerek duyuruldu. Aynı uygulamanın doğal gaz içinde devreye alınması planlanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, su sayaçlarını uzaktan okuyacak uygulamaya başlanacağını duyurdu. Yeni uygulamanın haziran ayından itibaren ilk olarak Esenler'de 2 bin 124 ve Beykoz'da 1500 konutta başlanmasının planlandığı belirtildi.
9.05.2022Gündem
Maske zorunluluğu kalkıyor mu?  Belli olacak
Maske zorunluluğu kalkıyor mu? Belli olacakKoronavirüs salgını sürüyor ancak vaka sayılarında yaşanan düşüş dikkat çekici boyutlara ulaştı. Yaklaşık 6 hafta sonra Çarşamba günü toplanacak olan Koronavirüs Bilim Kurulu'ndan, yaşanan düşüş sonrası maske zorunluluğu ile ilgili kritik bir karar çıkması bekleniyor.
17.04.2022Gündem
Arkadaşlarının kavgasına katılmak için 2'inci kattan atlayan genç yaralandı
Arkadaşlarının kavgasına katılmak için 2'inci kattan atlayan genç yaralandıZeytinburnu’nda 16 yaşındaki genç sokaktan gelen bağrışma sesleri üzerine çıktığı balkonda arkadaşlarının kavga ettiğini gördü. Babasının gitmesine izin vermediği genç, 2'inci kattaki balkondan park halindeki aracın üzerine atladı. Düşme sonucu yaralanan genç, ambulansla hastaneye kaldırıldı.
17.04.2022Yaşam
Rusya'dan flaş açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebiyle nakledildiler!
Rusya'dan flaş açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebiyle nakledildiler!Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebiyle Mariupol'deki camide mahsur kalanların kurtarıldığını ve güvenli bir yere nakledildiklerini açıkladı.
17.04.2022Dünya
Fenomen olmak için mesire alanını yaktılar!
Fenomen olmak için mesire alanını yaktılar!Erzurum’da mesire alanında çıkan yangın itfaiye ve polis ekiplerinin çalışmaları sonucu söndürüldü. Tiktok akımı için yangını çıkardığı iddia edilen 4 çocuk ise gözaltına alındı.
17.04.2022Yaşam
Fırsatçı ev sahiplerinin elektrik ve su faturası tuzağı! Elektrik ve su abonelikleri neden yapılmıyor?
Fırsatçı ev sahiplerinin elektrik ve su faturası tuzağı! Elektrik ve su abonelikleri neden yapılmıyor?Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Yeni ev kiralayacaklar dikkat! Bu detay binlerce lira fatura ödemenize neden olabilir. Yüksek enerji maliyetleri sonrası 'tarifeli' Elektrik Faturası sistemine geçildi. Buna göre meskenlerde belirli bir seviyeye kadar indirimli tarife uygulanıyor. Bu uygulama sadece evlerle ilgili. Sanayi tipi elektrikte ise bu uygulama yok. Ancak, pek çok evde sanayi elektriği kullanılıyor. İskanı alınmamış evleri kiraya veren fırsatçı ev sahipleri, 2-3 aya iskanın alınacağını taahhüt ederek kiralama yapıyor. İskanın alınması 2 yılı bulunca da bu maliyetler kiracılara ödetiliyor. Binlerce lirayı geçen elektrik ve su maliyetleri de hayat pahallılığının arttığı bu günlerde önemli bir gider kalemi haline geliyor. Konuyla ile ilgili başka bir çıkmaz da iskanı alınmamış dairelere doğalgaz aboneliği verilirken su ve elektrik aboneliğinin verilmemesi. Peki, Kiracı bu durumda ne yapmalı? İskani olmayan bir daire kiralanırsa ne olur? İskanı olmayan eve elektrik aboneliği olur mu? Su aboneliği için iskan şart mı? İşte detaylar…
17.04.2022Ekonomi
Su faturalarıyla ilgili zam açıklaması!
Su faturalarıyla ilgili zam açıklaması!Su faturalarıyla ilgili flaş zam açıklaması geldi. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürü Raif Mermutlu, her ay 500 milyon lira açık verdiğini ifade ederek, "İstediğimiz zam talebimiz uygulanmazsa bu durum vatandaşın musluğuna yansımaz ama yatırımlarımız gecikebilir. Bu durum ileride telafisi zor durumların ortaya çıkmasına neden olacak ve o durumda da alınacak önlemler fayda etmeyecektir" dedi.
24.03.2022Ekonomi
Resmen değişti! Artık zorunlu, su faturaları...
Resmen değişti! Artık zorunlu, su faturaları...Su faturalarını değiştirecek hamle! Resmen başladı. Artık zorunlu olacak. Tüm dünyanın en önemli gündem konularından biri olan su sorunu ile ilgili Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı önemli bir düzenleme yaptı. Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle binalarda lavabo musluk debileri sınırlanacak, sıcak su resirkülasyon pompası kullanımı zorunlu olacak.
28.02.2022Ekonomi
İzmir’de suya yüzde 30 zam geldi!
İzmir’de suya yüzde 30 zam geldi!İzmir’de suya yüzde 30 zam geldi. İZSU Olağanüstü Genel Kurulu’nda 1 Mart’tan itibaren suya yüzde 30 zam kararı alınırken, dar gelirli, şehit aileleri ve gaziler, esnaf, tarıma özel tarifeler getirildi. Mart ayından sonra her ay su tarifeleri Üretici Fiyat Endeksi’ne (ÜFE) göre şekillenerek, ÜFE’deki artış su tarifelerine de yansımış olacak.
21.02.2022Ekonomi
Su faturasıyla ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 120 arttı! İBB Başkanı İmamoğlu duyurdu
Su faturasıyla ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 120 arttı! İBB Başkanı İmamoğlu duyurduSu faturalarıyla ilgili son dakika açıklaması! İstanbulluları ilgilendiriyor. İSKİ Genel Müdürlüğü’nde su faturalarıyla ilgili konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Sadece son 1 yılda, İstanbul’umuza su temin eden İSKİ kuruluşumuzun maliyetleri yüzde 120 arttı. Kaçınılmaz olarak bu durum üzerine, İSKİ Genel Kurulu’na zam teklifimizi getirdik. Ne dedik? 10 metreküpe kadar kullanıcılara, yani dar gelirlilerde artış yüzde 50 olsun. 11-20 metreküp kullananlar için yüzde 69 olsun. Aşırı su tüketenler için de yüzde 80 artış yapalım. Arkadaşlarım, bu zamma neden ihtiyaç olduğunu da İSKİ’nin tüm gelir ve gider kalemleri ile AK Parti Grup Başkanvekiline anlattı” açıklamasında bulundu.
18.02.2022Ekonomi
MHP kaç belediye aldı? Hangi partinin kaç belediyesi var, Türkiye’de kaç belediye var?
MHP kaç belediye aldı? Hangi partinin kaç belediyesi var, Türkiye’de kaç belediye var?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları toplantısında konuştu. Erdoğan, "Belediye başkanlarıma sesleniyorum. Su tarifelerinde indirim yapılarak enflasyonla mücadelede katkıda bulunmalıdırlar." dedi. Söz konusu gelişmenin ardından partilerin aldığı belediye sayısı merak edilmeye başlandı. Öte yandan Devlet Bahçeli'den MHP'li belediyelere su faturası talimatı verildi.
17.02.2022Gündem
Su faturalarında indirim için harekete geçildi! Peş peşe açıklamalar geliyor...
Su faturalarında indirim için harekete geçildi! Peş peşe açıklamalar geliyor...Su faturalarında indirim için harekete geçildi. Gıdada yüzde 8 olan KDV'nin yüzde 1'e indirilmesinin ardından aynı adım su için de atılıyor. Açıklamalar peş peşe geliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan belediyelere KDV indirimini su faturalarına yansıtması için talimat vererek, "AK Partili belediyelerin olduğu yerlerde bizler en az yüzde 7 indirim yapmak suretiyle vatandaşlarımızı su parasında aydınlatacağız." ifadelerini kullandı. Öte yandan MHP lideri Devlet Bahçeli de indirim talimatını verdi. Çok sayıda belediye, talimatların ardından harekete geçti ve indirimleri uygulamaya koydu.
17.02.2022Ekonomi
Su faturaları ile ilgili flaş karar! Resmi açıklama geldi, abonelerden tahsil edilecek, KDV...
Su faturaları ile ilgili flaş karar! Resmi açıklama geldi, abonelerden tahsil edilecek, KDV...Su faturaları ile ilgili milyonlarca kişiyi ilgilendiren açıklama geldi. Faturalara yansıtılacak. 5 yıldır ödenmeyen KDV tutarları abonelerden tahsil edilecek. Bu da faturalarda artışa neden olacak. İSKİ tarafından yapılan açıklamada 5 yıldır eksik yazılan KDV'lerin faturalara yansıtılarak abonelerden tahsil edileceği duyuruldu.
13.01.2022Ekonomi
İzmir'de suya yüzde 18 zam yapıldı!
İzmir'de suya yüzde 18 zam yapıldı!İzmir Büyükşehir Belediyesine ait İzmir Su ve Kanalizasyon (İZSU) Genel Müdürlüğünün genel kurulunda, İzmir’de suya 2022 yılının ilk ayında yüzde 18, ikinci altı ayında yüzde 15 zam yapılacağı belirtildi. İZSU’nun 2022 gelir bütçesi 3 milyar 178 milyon 961 bin TL, gider bütçesi ise 3 milyar 800 milyon olarak açıklandı.
30.11.2021Ekonomi
Elektrik, su, doğal gaz... Tüm faturalar düşüyor, değişiklik ile...
Elektrik, su, doğal gaz... Tüm faturalar düşüyor, değişiklik ile...Faturalar düşüyor! Elektrik, su, doğalgaz, benzin, telefon... Tüm faturalar için geçerli. Kış aylarının yaklaşması ile faturalara ödenecek tutarlar da yükseliyor. Soğuyan havalar ile birlikte doğal gaz kullanımı başladı. Elektrik, su, doğal gaz faturalar kış aylarında daha yüksek geliyor. Özellikle enerji krizinin yaşandığı bir dönem de fiyat artışlarının olması da muhtemel. Peki vatandaşlar zamlardan daha az nasıl etkilenir? Kışın olabilecek elektrik ya da doğal gaz zammından bazı önlemleri alarak zammın faturalara yansımasını bir miktar engelleyebilirsiniz. Birçok kişi küçük önlemlerin faturaları çok fazla etkilemeyeceğini düşünür. Ancak bu düşünce tamamen yanlış. Bu püf noktalarını uygulayarak ciddi miktarda tasarruf sağlayabilirsiniz.
29.10.2021Ekonomi
Su faturaları ile ilgili flaş açıklama! 26 ilde yapıldı, aylık 88 lira...
Su faturaları ile ilgili flaş açıklama! 26 ilde yapıldı, aylık 88 lira...Su faturası ile ilgili bakanlıktan açıklama geldi. Aylık 88 lira... 26 ilde yapıldı, tek tek açıklandı. Tarım ve Orman Bakanlığı, yaptırdığı araştırmanın sonucunda Türkiye'deki su tüketim alışkanlıklarını ortaya koydu. Ankete katılan kişilerin yüzde 89'u gelecekte susuzluk yaşanabileceğini düşünüyor ancak bu tasarrufa yansımıyor. Evlere aylık ortalama su faturası ise 88 lira olarak geliyor. Öte yandan bazı davranışları alışkanlık haline getirerek ve su tesisatınızda küçük ayarlamalar yaparak su tüketiminizi azaltıp faturaları düşürebilirsiniz.
27.09.2021Ekonomi
Su faturası borçlarıyla ilgili flaş karar! Büyük fırsat
Su faturası borçlarıyla ilgili flaş karar! Büyük fırsatSu faturası borcu olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Faturalarla ilgili son dakika açıklaması! İstanbul'da, 30 Nisan'dan önceki su borçları vatandaşların başvurusu halinde 36 ay taksitle ödenebilecek.
27.08.2021Ekonomi
Ümitcan Uygun ile aynı evde kalan Esra Hankulu ölü bulunmuştu! Nedeni belli oldu
Ümitcan Uygun ile aynı evde kalan Esra Hankulu ölü bulunmuştu! Nedeni belli olduTürkiye'nin Aleyna Çakır'ın ölümü nedeniyle tanıdığı Ümitcan Uygun, annesi Gülay Uygun'un şüpheli ölümü nedeniyle bir kez daha gündeme gelmişti. Adı skandallarla anılan Ümitcan Uygun, uyuşturucu kullanımına özendirmek suçundan girdiği cezaevinden tahliye olduktan birkaç gün sonra bu kez de Esra Hankulu'nun şüpheli ölümü nedeniyle tartışılıyor... Şüpheli şekilde hayatını kaybeden Esra Hankulu'nun ön otopsi raporu tamamlandı.
5.08.2021Gündem
Ümitcan Uygun gözaltında! Aleyna Çakır, Gülay Uygun ve şimdi de Esra Hankulu...
Ümitcan Uygun gözaltında! Aleyna Çakır, Gülay Uygun ve şimdi de Esra Hankulu...Türkiye'nin Aleyna Çakır'ın ölümü nedeniyle tanıdığı Ümitcan Uygun, annesi Gülay Uygun'un şüpheli ölümü nedeniyle bir kez daha gündeme gelmişti. Adı skandallarla anılan Ümitcan Uygun, uyuşturucu kullanımına özendirmek suçundan tahliye olduktan birkaç gün sonra bu kez de Esra Hankulu'nun şüpheli ölümü nedeniyle gözaltına alındı.
5.08.2021Gündem
Su faturasına 10 kat zam yaptı! 'Bana faşist diyecekler'
Su faturasına 10 kat zam yaptı! 'Bana faşist diyecekler'Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan, kentte yaşayan yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapılacağını açıkladı. Özcan, "Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. 'İş yeri ruhsatı vermiyorum' diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik" dedi.
26.07.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Su Faturası ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki su faturası haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.