Rehber

Rehber

Son dakika rehber haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan rehber ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını rehber haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Rehber

haberleri sayfasında son dakika yaşanan rehber gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.148 rehber haberi bulunmuştur. Tüm rehber haberleri aşağıda listelenmiştir.
Okullarda yeni dönem! Bakan Özer duyurdu
Okullarda yeni dönem! Bakan Özer duyurduOkullarda yeni dönem başlıyor. 81 ildeki tüm okullarda uygulanacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüzlerce rehber öğretmen adayının beklediği müjdeyi açıkladı.
27.05.2023Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: İspatlayamazsan namertsin
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: İspatlayamazsan namertsinCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen “Güçlü Sanayi Güçlü Türkiye İstanbul Buluşması” programında konuştu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun, "terör örgütleriyle görüştü" iddiasına sert tepki gösterdi, "İspatlayamazsan namertsin" dedi.
25.05.2023Gündem
Deprem yardımları için flaş karar: Vergiden düşülecek
Deprem yardımları için flaş karar: Vergiden düşülecekGelir İdaresi Başkanlığı, hangi tür bağış ve yardımların vergi matrağından düşürüleceğine dair rehber hazırladı. Deprem yardımları da vergiden düşürülecek yardımlara dahil edildi.
22.05.2023Ekonomi
Dünyanın gözü Türkiye çevrildi! İngiliz Financial Times seçimin favorisini açıkladı
Dünyanın gözü Türkiye çevrildi! İngiliz Financial Times seçimin favorisini açıkladı13. Cumhurbaşkanı’nın kim olacağını belirleyecek Seçim nefes nefese bir yarışa sahne oldu. 28 Mayıs'ta bir kez daha sandık başına gidecek Türkiye'yi yakından takip eden İngiliz Financial Times seçimin favorisini açıkladı.
22.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 28 Mayıs’ta kibir abidelerine hep beraber 'yeter' diyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 28 Mayıs’ta kibir abidelerine hep beraber 'yeter' diyeceğizCumhurbaşkanı Erdoğan "Milletin gönlünü kazanmak yerine nefret söylemlerine sarılarak, korku siyaseti izleyerek vatandaşın ve gençlerimizin oyunu alabileceklerini düşünüyorlar. İnşallah 28 Mayıs’ta bu kibir abidelerine hep beraber “yeter” diyeceğiz." ifadelerini kullandı.
21.05.2023Gündem
İsveç Konsolosluğu üzerinden yapılan yardımı açıkladı! Bakan Soylu: Benim seçimimle ne ilginiz var?
İsveç Konsolosluğu üzerinden yapılan yardımı açıkladı! Bakan Soylu: Benim seçimimle ne ilginiz var?14 Mayıs seçimleriyle ilgili konuşan Bakan Soylu, 'Oy ve Ötesi' derneğinin sandıklarda anarşizme yol açtığını belirterek İsveç Konsolosluğu üzerinden yapılan yardımı açıkladı.
19.05.2023Gündem
SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı tamamını kapsıyor! Taksitle ödenebiliyor, son 21 gün
SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı tamamını kapsıyor! Taksitle ödenebiliyor, son 21 günSSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı prim borcu olanların tamamını kapsıyor. Sosyal güvenlik borç yapılandırması için son tarih 31 Mayıs. 12, 18, 24, 26 ve 48 aylık taksitler ile ödeme yapılabiliyor. Vatandaşların kimisi hangi borçların yapılandırılacağını, kimileri yapılandırma başvurusunun son tarihini, kimileri de yapılandırma yapılması halinde ödenecek borç tutarlarını merak ediyor. İşte sosyal güvenlik borç yapılandırması yapacaklara rehber olacak bilgiler...
10.05.2023Ekonomi
Kız arkadaşı telefon rehberine kaydetme isimleri! En yakın arkadaşı rehbere komik kaydetme isimleri
Kız arkadaşı telefon rehberine kaydetme isimleri! En yakın arkadaşı rehbere komik kaydetme isimleriEn yakın arkadaşların telefon rehberine daima farklı bir ismi olur. Bu takma ad, aradaki duygusal bağı güçlendirir. Kız arkadaşın kişilik özelliklerini yansıtan bu takma isimler çoğu kez ilginç, komik ve yaratıcı olur. Biz de kız arkadaşı telefon rehberine kaydedebileceğiniz en komik rehber isimlerini derledik.
4.05.2023Gündem
Kehf Suresi okumanın yararları ve faziletleri! Kehf Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri
Kehf Suresi okumanın yararları ve faziletleri! Kehf Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiriKehf Suresinin Ramazanda ve geri kalan tüm zamanlarda da okunmasının faziletlerinden biri Hadisi şerifte belirtildiğine göre; bir kişinin Kehf Suresindeki ilk on ayeti ezberlerse, o kişi Deccal fitnesinden korunur.
9.05.2023Sureler
Bakara suresi oruç ile ilgili ayetler nelerdir? Bakara Suresi okumanın yararları ve faziletleri - Bakara Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve meali
Bakara suresi oruç ile ilgili ayetler nelerdir? Bakara Suresi okumanın yararları ve faziletleri - Bakara Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve mealiKuran-ı Kerimde yer alan oruç ayetleri farklı farklı sureler içinde geçer. Oruç ayetlerinden bazıları da Bakara Suresinde bulunur. Kuran-ı Kerimde yer alan en uzun sure olan Bakara Suresinin bazı ayetlerini okumak çok faziletlidir. Bakara Suresi okumanın yararları ve faziletleri ile Bakara Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve meali…
4.05.2023Sureler
İsra Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! İsra Suresi okumanın yararları ve faziletleri
İsra Suresi Türkçe Arapça okunuşu ve tefsiri! İsra Suresi okumanın yararları ve faziletleriBirinci ayette geçen ‘isra’ kelimesinden adını alan sure 111 ayetten oluşuyor. Kuran-ı Kerim’in 17’inci suresidir. İsra’nın anlamı ‘göğe yükseliş’ veya ‘gece yürüyüşü’ olarak tabir edilmektedir. Bu olay Hicret’ten önce meydana gelmiştir. Mekke döneminde indirilen son sure ‘İsra’ suresidir.
3.05.2023Sureler
Milli parkta gizemli kayboluş! Mağarayı görmek için geldi, bir daha haber alınamadı
Milli parkta gizemli kayboluş! Mağarayı görmek için geldi, bir daha haber alınamadıKastamonu’nun Pınarbaşı ilçesi sınırlarındaki Küre Dağları Milli Parkı içerisinde bulunan Ilgarini Mağarasını görmek için İstanbul’dan Kastamonu’ya gelen kafileden bir kişi kayboldu. 4 gündür haber alınamayan vatandaşın gizemli bir şekilde kaybolmasının ardından başlatılan arama çalışmaları devam ediyor.
3.05.2023Yaşam
12. sınıf öğrencilerine devamsızlık affı! Sınıfta kalma yok, Bakan Özer duyurdu
12. sınıf öğrencilerine devamsızlık affı! Sınıfta kalma yok, Bakan Özer duyurdu Milli Eğitim Bakanı ve AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Mahmut Özer, CNN TÜRK yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bakan Özer, yaptığı açıklamada 12. sınıf öğrencilerine devamsızlık affı getirildiğini belirterek sınıfta kalmanın olmayacağını duyurdu. Öte yandan Özer, telafi eğitimleri, meslek liseleri, özel okul fiyatları ve ek atama ile ilgili de konuştu.
2.05.2023Eğitim
Dijital eğitimle öğrenciler ‘Rövanş’ı aldı
Dijital eğitimle öğrenciler ‘Rövanş’ı aldıKültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’nün yürütücülüğünde düzenlenen ‘IDEATHON Yayıncılık Fikir Maratonu’ tamamlandı. Eğitimciler Buğra Küçük ve Ali Meydani oyunlaştırılmış dijital eğitim platformu "Rövanş" ile birinci oldu.
29.04.2023Kültür Sanat
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı: Tek haneli seviyelere inmesini sağlayacağız
Bakan Nebati'den enflasyon mesajı: Tek haneli seviyelere inmesini sağlayacağızHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Uludağ Ekonomi Zirvesi 2023" programına katılıyor. Bakan Nebati "ihracatımız Mart 2023 itibarıyla yıllık 255,7 milyar dolara ulaşmış, her geçen gün yeni rekorlar kırmaya devam etmiştir" dedi. Nebati ayrıca "Artan enflasyon ve hayat pahalılığına karşı aldığımız tedbirlerle ve küresel normalleşmenin de katkısıyla enflasyonu düşürmeye başladık; tedrici olarak tek haneli seviyelere inmesini sağlayacağız" ifadesini kullandı.
28.04.2023Ekonomi
'2 taksiti ödemedi' yalanı! Depremde ölen Şeyma'nın yakınlarına dolandırıcılık oyunu
'2 taksiti ödemedi' yalanı! Depremde ölen Şeyma'nın yakınlarına dolandırıcılık oyunuHatay'da deprem felaketinde hayatını kaybeden öğretmen Şeyma İyiol'un (27) ailesine telefonla ulaşan kişiler, kızlarının borcu olduğunu, 2 taksiti ödemediği belirtip, icra işlemi başlatacaklarını söyledi. Şeyma'nın avukat ablası Ceylan İyiol (32), konuyu araştırınca benzer yöntemle depremde yakınını kaybeden birçok kişinin dolandırıldığını öğrendi. Suç duyurusunda bulunan İyiol, "Bu dolandırıcılar, çok iyi hazırlanmışlar. Depremde ölenlerin bilgilerini internet sitelerinden buluyorlar. Nerede defnedildiklerini bile söylüyorlar" dedi.
23.04.2023Gündem
Toksik bir arkadaşlığı nasıl sonlandırabilirim? İşte yöntemi
Toksik bir arkadaşlığı nasıl sonlandırabilirim? İşte yöntemiArkadaşınızla ilişkinizi kesmenin zamanı gelmiş olabilir.
6.04.2023Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 14 Mayıs mesajı: Türkiye Yüzyılı vizyonuna doğru yürüyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 14 Mayıs mesajı: Türkiye Yüzyılı vizyonuna doğru yürüyeceğizCumhurbaşkanı Erdoğan, Milletvekilleri ile iftar programında konuştu. Erdoğan, 14 Mayıs'la ilgili çarpıcı bir mesaj vererek, "Türkiye Yüzyılı vizyonuna doğru yürüyeceğiz" dedi. Erdoğan konuşmasında "Bir anda evleri yuvaları yıkılan depremzedelerimize 1 yıl içinde yapacağımız 319 bin konut ve köy eviyle şehirlerimizi ayağa kaldırma sözümüzü yine veriyoruz" diye konuştu.
3.04.2023Gündem
Araba kirayacaklara kritik uyarı geldi! Önemli detaylar açıklandı
Araba kirayacaklara kritik uyarı geldi! Önemli detaylar açıklandıAraba kiralamak isteyen vatandaşlara kritik uyarı geldi. Konuyla ilgili merak edilen detaylar tek tek açıklandı. Daha önce araç kiralama deneyimi olmayan veya araç kiralamakla ilgili önemli detayları öğrenmek isteyenler için konuyla ilgili detaylı rehber hazırlandı. İşte araç kiralamayla ilgili bilinen doğrular ve yanlışlar...
31.03.2023Ekonomi
Afet Psikolojik Destek Platformu, depremzedelere ücretsiz hizmet veriyor
Afet Psikolojik Destek Platformu, depremzedelere ücretsiz hizmet veriyorEv Okulu Derneği’nin İstanbul Nişantaşı Üniversitesi ve Nişantaşı Eğitim Vakfı desteğiyle 6 Şubat depremlerinden etkilenenler için kurduğu Afet Psikolojik Destek Platformu, hizmet vermeye başladığı günden bugüne 6 binden fazla ücretsiz psikolojik destek verdi. Platformu bugüne kadar 710 bin kişi ziyaret etti.
10.03.2023Gündem
Ücretsiz 20 iPhone uygulaması
Ücretsiz 20 iPhone uygulamasıAkıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri hemen her gün yeni bir uygulama görüyoruz. Kimi macera, kimi uyku, kimi kişisel bakım için. Ayrıca eğitim, sağlık ve yemek için de popüler ve kullanışlı uygulamalar var. Uyku demiş miydik? Evet, bazılarımız için belki de en önemlisi bu...
İşte riskli yapıyı tespit rehberi! Kiracılar da karot aldırabilir
İşte riskli yapıyı tespit rehberi! Kiracılar da karot aldırabilirEv sahibi ve kiracı milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiriyor. Riski yapılan tespitiyle ilgili detaylar ortaya çıktı. Bazı mülk sahipleri binalarının dayanıklılığını öğrenmek için başvuru yaparken, bazıları ‘binam riskli yapı çıkarsa yıkılır’ düşüncesiyle buna yanaşmıyor. Endişeli kiracılar, doğrudan başvuru hakları olmadığı için şikâyet yoluyla binanın durumunu öğrenebiliyor. İşte tüm detaylar...
25.02.2023Gündem
Türkiye'deki felaketi uydu ile inceleyen Japon Profesör: Gelecek depremler tahmin edilebilir
Türkiye'deki felaketi uydu ile inceleyen Japon Profesör: Gelecek depremler tahmin edilebilirKahramanmaraş'ta meydana gelen peş peşe depremler büyük bir yıkıma yol açmış binlerce can kaybına neden olmuştu. Deprem felaketine dair uydu görüntüleri yıkımın büyüklüğünü gözler önüne seriyor. Japonya Tokyo Üniversitesi Enformasyon Biriminden Profesör Hidenori Watanave'nin fay hatları ve kırıkların boyutunu gösteren videoları dikkat çekti
23.02.2023Gündem
Hatay'da 12 bina yaptı hepsi ayakta! ‘Babam rehberimdi’
Hatay'da 12 bina yaptı hepsi ayakta! ‘Babam rehberimdi’Depremlerin vurduğu Antakya’da binlerce bina yerle bir oldu. İlçede hasar almayan bazı binalar da var. Ergüvenoğlu ailesinin yaptığı 3 kamu binası, 12 apartman onlar arasında. ‘Bilime inanan babam rehberimdi’ diyen inşaat mühendisi Mustafa Ergüvenoğlu, binaları olması gerektiği gibi yaptıklarını söylüyor.
23.02.2023Gündem
Telefon rehberindeki 100 kişi depremde hayatını kaybetti
Telefon rehberindeki 100 kişi depremde hayatını kaybettiKahramanmaraş'ta, depremde akraba ve tanıdıklarını kaybettiğini söyleyen Veli Arslan, "Telefon rehberimden vefat eden 100 kişiyi sildim. Allah kimseye yaşatmasın" dedi.
20.02.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Rehber ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki rehber haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.