Oecd

Oecd

Son dakika OECD haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan OECD ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını OECD haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Oecd

haberleri sayfasında son dakika yaşanan oecd gelişmeleri de dahil olmak üzere 386 oecd haberi bulunmuştur. Tüm oecd haberleri aşağıda listelenmiştir.
Meral Akşener: Ülkemizin ihtiyacı seçimdir
Meral Akşener: Ülkemizin ihtiyacı seçimdirİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Biz memleketimize gidemiyoruz, onlar uzaydan bahsediyorlar. Türkiye elbette uzaya gidecektir. Ama bugün, milletimizin ihtiyacı seçimdir. Türkiye’nin ihtiyacı seçimdir. İYİ Parti’nin de yetkiyi alıp memleketi düze çıkarmak için beklediği şey seçimdir" dedi.
1.06.2022Siyaset
AK Parti'den flaş anket açıklaması!
AK Parti'den flaş anket açıklaması!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti MKYK toplantısında, Rusya-Ukrayna Savaşı masaya yatırıldı. Ukrayna-Rusya krizine yönelik Türkiye'nin izlediği arabulucu politikanın, Erdoğan'a ve AK Parti'ye olan güvene ilişkin anketlere olumlu yansıdığı da bazı kurmaylar tarafından dile getirildi.
8.04.2022Siyaset
Prof. Dr. Birpınar: Türkiye iklim finansmanı için doğru adres olmaya devam edecek
Prof. Dr. Birpınar: Türkiye iklim finansmanı için doğru adres olmaya devam edecekÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Türkiye İklim Değişikliği Başmüzakerecisi Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, "Türkiye artan miktarlarda iklim finansmanı için doğru adres olmaya devam edecek" dedi.
7.04.2022Gündem
Bakan Kurum çevre konusundaki kritik gelişmeyi Paris’te açıkladı: İklim kanunu’nu çıkaracağız
Bakan Kurum çevre konusundaki kritik gelişmeyi Paris’te açıkladı: İklim kanunu’nu çıkaracağızParis’te düzenlenen OECD Çevre Bakanları Toplantısı’na katılan Bakan Murat Kurum, “İklim değişikliğiyle mücadele çalışmalarında doğru ve gerçekçi bir hedef için yakında İklim Kanunu’nu çıkaracağız. Bu kanunda iklim değişikliğiyle mücadelede bütün sektörlere yönelik hükümler yer alacak” şeklinde konuştu.
31.03.2022Ekonomi
Dışişleri Bakanlığı'ndan OECD açıklaması
Dışişleri Bakanlığı'ndan OECD açıklamasıDışişleri Bakanlığı, İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) Konseyi'nin 6 ülkeyle katılım görüşmelerini başlatma kararının memnuniyetle karşılandığını açıkladı.
26.01.2022Gündem
Faiz, dolar ve stokçularla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması
Faiz, dolar ve stokçularla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Katar ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Meclis kürsüsündeki skandal hareketiyle ilgili sert tepki gösterdi. "Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinde böyle bir olay yaşandı mı? Bundan sonra da yaşanmaz herhalde. Bu, tam bir ibret vesikası.' ifadelerini kullanan Erdoğan stokçularla mücadele ile ilgili olarak, 'Hem ellerindekine el koyacağız hem de cezai müeyyideleri yüksek tutacağız. Stokçuluk bizim dinimizde de haramdır.' dedi.
8.12.2021Siyaset
'İnovasyon ve teknoloji geliştirmeye daha fazla yatırım yapıyoruz'
'İnovasyon ve teknoloji geliştirmeye daha fazla yatırım yapıyoruz'Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'Türkiye'nin genç ve dinamik nüfusu, ekonominin yükselen alanlarında küresel liderliğe oynamada becerileri geliştirmek ve kullanmak için muazzam bir fırsat sunuyor.' dedi.
G20 sonuç bildirisi yayımlandı! 61 maddede anlaştılar, işte detaylar...
G20 sonuç bildirisi yayımlandı! 61 maddede anlaştılar, işte detaylar...Dünyanın en büyük 20 ekonomisini bir araya getiren G20’nin İtalya’nın ev sahipliğinde Roma’da gerçekleştirilen Liderler Zirvesi’nin sonuç bildirgesinde, küresel sıcaklık artışının sanayileşme öncesine oranla 1,5 derece ile sınırlama hedefine yönelik "etkili ve anlamlı" eylemlerin sürdürülmesi ihtiyacı vurgulandı.
31.10.2021Dünya
G20 liderleri, küresel asgari kurumlar vergisi anlaşmasını  onayladı
G20 liderleri, küresel asgari kurumlar vergisi anlaşmasını onayladıDünyanın en büyük 20 ekonomisinin (G20) liderleri, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’nün (OECD) çok uluslu şirketler için küresel asgari vergi anlaşmasını onayladı.
30.10.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Matematik ve fen okuryazarlığı alanlarında puan artırmada birinci ülkeyiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Matematik ve fen okuryazarlığı alanlarında puan artırmada birinci ülkeyizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) verilerine göre, Türkiye'nin okuma becerileri alanında puanını en çok artıran ikinci ülke, matematik ve fen okuryazarlığı alanlarında puan artırmada ise birinci ülke olduğunu açıkladı.
6.09.2021Siyaset
Fuat Oktay: Hedefimiz büyük verinin kullanımını yaygınlaştırmak
Fuat Oktay: Hedefimiz büyük verinin kullanımını yaygınlaştırmakCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, pandemiye rağmen tüm fırsatları değerlendirerek Türk ekonomisinin çarklarını hiç durdurmadan döndürdüklerini belirtti. Oktay, son 3 ay içerisinde 5 firmaya coğrafi veri üretimi ve paylaşımı için izin ve lisans verildiğini kaydederek, "Hedefimiz büyük verinin analizi ve karar destek sistemleri ile karar alıcı mekanizmaların daha etkin ve verimli hale getirilmesidir. Böylece coğrafi veri analizleri sayesinde yatırım ortamının iyileştirilmesi, afet yönetimi, emlak yönetimi, tarım bilgi sistemi ve sağlık bilgi sistemi gibi farklı sektörlerdeki uygulamalar daha da zenginleştirilecektir" dedi.
2.09.2021Siyaset
Yabancılar Türkiye'nin 2021 büyüme tahminlerini değiştirdi! Moody's, JPMorgan, Goldman Sachs...
Yabancılar Türkiye'nin 2021 büyüme tahminlerini değiştirdi! Moody's, JPMorgan, Goldman Sachs...Türkiye, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının olumsuz etkilerine rağmen bu yılın ikinci çeyreğinde rekor büyüme kaydederken, ülke ekonomisine ilişkin 2021 büyüme tahminlerinde yeni revizyonlar art arda geldi.
2.09.2021Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: Yangında askeri İHA’ları ABD’den sonra kullanan tek ülke biziz...
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: Yangında askeri İHA’ları ABD’den sonra kullanan tek ülke biziz...Türkiye birbiri ardına çıkan yangınlarla mücadele ediyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangınlara müdahale konusunda muhalefetten gelen eleştirilere yanıt verdi. Bakan Pakdemirli, "Böyle milli birlik ve beraberlik gününde ağaç üzerinden siyaset yapanları ayıplıyorum" dedi. Pakdemirli, "Orman Teşkilatı çok donanımlı ve tecrübeli bir teşkilattır. O istatistiklere göre yapılan planlamalar doğrultusunda 27 helikopterden 39 helikoptere çıktık. Uçakları arttırdık. 9 İHA görev yapıyor. ABD’den sonra askeri İHA’ları yangında kullanan tek ülke biziz" diye konuştu.
31.07.2021Gündem
LGS'de ilk yüzde 1'e girenler TÜBİTAK Fen Lisesi'ne başvurabilecek
LGS'de ilk yüzde 1'e girenler TÜBİTAK Fen Lisesi'ne başvurabilecek Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, LGS'de yüzde 1'e girerek başarı gösteren öğrencilerin TÜBİTAK Fen Lisesi'ne başvurabileceğini açıklayarak, "Başvurularını 2-4 Temmuz tarihlerinde e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapabilirler" dedi.
2.07.2021Eğitim
130 ülke arasında dev ekonomi anlaşması! Aralarında Türkiye de var
130 ülke arasında dev ekonomi anlaşması! Aralarında Türkiye de varEkonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), çok uluslu şirketlerin faaliyette bulundukları ülkelerde en az yüzde 15 vergilendirilmesi konusunda 130 ülkenin anlaşmaya vardığını bildirdi.
1.07.2021Dünya
MEB resmen duyurdu! Yeni model geliyor, artık...
MEB resmen duyurdu! Yeni model geliyor, artık...Milyonlarca kişi merakla bekliyordu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk resmen duyurdu. MEB'in yeni planı belli oldu. Pandemiyle birlikte başlayan uzaktan eğitim tam 1 yılını doldurdu. Eğitim ve öğretim tam 1 yıldır ağırlıklı olarak EBA TV ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden yürütülüyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Salgın bitse de uzaktan eğitim artık kalıcı olacak. EBA altyapımızı güçlendirdik" dedi.
23.03.2021Eğitim
Dışişleri Bakanlığı'ndan, OECD yeni Genel Sekreteri Cormann'a tebrik
Dışişleri Bakanlığı'ndan, OECD yeni Genel Sekreteri Cormann'a tebrikDışişleri Bakanlığı, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı'nın (OECD) yeni Genel Sekreteri olarak atanan Avustralya Maliye eski Bakanı Mathias Cormann'ı tebrik eden bir açıklama yayımladı.
15.03.2021Siyaset
OECD'den Türkiye kararı! Yüzde 5,9'a yükseltildi
OECD'den Türkiye kararı! Yüzde 5,9'a yükseltildiEkonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), aşılar ve ilave mali desteklerin etkisiyle önemli ölçüde iyileşme görüldüğü gerekçesiyle, aralıkta yüzde 4,2 olarak açıkladığı 2021 için küresel ekonomide büyüme tahminini yüzde 5,6’ya, Türkiye ekonomisine yönelik büyüme beklentisini de yüzde 2,9’dan yüzde 5,9'a revize etti.
9.03.2021Ekonomi
Staj seferbirliği başvurusu nasıl yapılır? Cumhurbaşkanlığı staj seferbirliği 2021…
Staj seferbirliği başvurusu nasıl yapılır? Cumhurbaşkanlığı staj seferbirliği 2021…Staj seferbirliği başvurusu nasıl yapılır? Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda, bakanlıklar, bakanlıklara bağlı, ilgili, ilişkili kuruluşlar ve özel sektörden gönüllü işverenler işbirliğiyle Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın destekleriyle üniversite öğrencileri için staj seferbirliği başlatıldı. Başvurular yarın başlıyor. Peki, Staj Seferbirliği başvurusu nasıl yapılır? Staj seferbirliği şartları nelerdir, kimler başvuru yapabilir? İşte Staj Seferbirliği başvuru şartları ve tüm detaylar...
Staj müjdesi! Öğrenciler için büyük fırsat, resmen duyuruldu
Staj müjdesi! Öğrenciler için büyük fırsat, resmen duyurulduStaj yapmak isteyen öğrenciler için büyük fırsat! Resmen duyuruldu. Tarih belli oldu. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen "Staj Seferbirliği" programıyla 50 bini aşkın öğrenciye staj imkanı sağlanması hedefleniyor. Coğrafya veya üniversite farkı gözetmeksizin, 81 ilde tüm üniversitelerden öğrencilere fırsat eşitliği sağlayan "Staj Seferbirliği" programında, kamu kurumları ve özel sektör kuruluşları, adayların kişisel bilgilerini görmeden akademik, sosyal ve sportif başarılarından oluşan yetkinlik puanlarını baz alarak, liyakat esaslı ve şeffaf bir yöntemle staj teklifi sunacak.
18.02.2021Eğitim
Bakan Pekcan: Türkiye ve OECD arasında yeni bir dönem başlatıyoruz
Bakan Pekcan: Türkiye ve OECD arasında yeni bir dönem başlatıyoruzTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) İstanbul Merkezi'nin kuruluşuyla, Türkiye ve OECD arasındaki ilişkilerde yeni bir dönem başlatıyoruz" dedi.
22.01.2021Ekonomi
OECD İstanbul Merkezi açıldı!
OECD İstanbul Merkezi açıldı!Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Berlin, Meksika, Tokyo ve Washington'dakilere ilaveten İstanbul'da faaliyete geçecek İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) İstanbul Merkezi'nin başarılı çalışmalara imza atacağına inandığını belirterek, "İstanbul'u, Birleşmiş Milletler başta olmak üzere uluslararası örgütler bakımından merkez haline getirme hedefimize de böylece bir adım daha yaklaşıyoruz." dedi.
22.01.2021Ekonomi
Sigortada yeni model! Milyonları ilgilendirecek
Sigortada yeni model! Milyonları ilgilendirecekNüfusun yaşlanması sağlık ve sosyal güvenlik sistemleri üzerinde yük yaratıyor. Gelişmiş ülkeler de buna çözüm olarak bakım sigortası sistemini uyguluyor. Türkiye de yakında nüfusun yaşlanması problemi ile karşı karşıya kalacak. Bu nedenle bakım sigortası önemli. Bu sigorta nasıl işliyor? İşte tüm bilinmeyenler
11.01.2021Ekonomi
Macron'un koronavirüsü nerede kaptığı ortaya çıktı
Macron'un koronavirüsü nerede kaptığı ortaya çıktıFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un koronavirüs testi pozitif çıktı. Elysee Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Macron'un Avrupa Konseyi'nde koronavirüsü kaptığı belirtildi.
17.12.2020Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan OECD’ye işbirliği çağrısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan OECD’ye işbirliği çağrısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Uluslararası iş birliği, gelişmekte olan ülkeler ile mülteciler ve yerlerinden edilmiş kişileri önceleyerek yürütülmelidir. Bu konuda OECD'nin öncü bir rol oynaması gerektiğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.
14.12.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Oecd ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki oecd haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.