Memur Emeklisi

Memur Emeklisi

Son dakika memur emeklisi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan memur emeklisi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını memur emeklisi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Memur Emeklisi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan memur emeklisi gelişmeleri de dahil olmak üzere 812 memur emeklisi haberi bulunmuştur. Tüm memur emeklisi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Nisanda memura ek zam var mı? 2023 Nisanda memura zam gelecek mi, memura ara zam yapılacak mı? Nisan ayı memur enflasyon farkı kaç olur?
Nisanda memura ek zam var mı? 2023 Nisanda memura zam gelecek mi, memura ara zam yapılacak mı? Nisan ayı memur enflasyon farkı kaç olur?Nisan ayına az bir süre kala memura ek zam konusu gündeme geldi. Geçtiğimiz yıl ara zam ile birlikte asgari ücret 5.500 TL'ye yükselirken 2023 yılı ile 8 bin 500 TL'ye yükseldi. Yeni zamların ardından emekliler ve memurlar ara zam hakkında araştırmalara başladı. Peki, Nisanda memura ek zam var mı? 2023 Nisanda memura zam gelecek mi, memura ara zam yapılacak mı?
17.03.2023Memur
Memur emeklisi zam farkı için tarih belli oldu! Bakanlık açıkladı
Memur emeklisi zam farkı için tarih belli oldu! Bakanlık açıkladıMemur emeklilerinin beklediği haber geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emeklilerin alacağı zam farkı ve ek gösterge farkının 27 Ocak Cuma gününden itibaren ödenmeye başlanacağını duyurdu.
3600 ek gösterge ne zaman verilecek, yürürlüğe ne zaman girecek? 3600 ek gösterge çalışan memur maaşını etkiler mi, ek gösterge ne kadar olacak?
3600 ek gösterge ne zaman verilecek, yürürlüğe ne zaman girecek? 3600 ek gösterge çalışan memur maaşını etkiler mi, ek gösterge ne kadar olacak?Memur ve memur emeklisi yüzde 30'luk ocak zammının üzerine ek gösterge ödemelerinden de yararlanacak. 5 milyon 300 bin kamu çalışanının ek göstergeleri 3600 seviyesine çıkarılacak. Öğretmen, polis, avukat, hemşire, din görevlisi emeklisi olanlardan daha önce birinci derece 2200 veya 3000 üzerinden emekli olan kişilerin 2200 veya 3000 göstergesi 15 Ocak tarihinde kendiliğinden 3600'e yükselecek. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman verilecek, 3600 ek gösterge ne zaman yürürlüğe girecek? 3600 ek gösterge çalışan memur maaşını etkiler mi, ek gösterge ne kadar olacak?
6.01.2023Memur
Bedelli askerlik ücreti belli oldu
Bedelli askerlik ücreti belli olduAralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte memur, memur emeklisi, SGK ve Bağkurluların maaşlarına zam gelirken bedelli askerlik ücreti de yeniden belirlendi.
5.01.2023Ekonomi
2023 maaş yüzdesi hesaplama! Yüzde 30 zam ne kadar? Yüzde hesaplama nasıl yapılır? Memur ve BAĞKUR, SSK emekli maaş zammı hesaplama!
2023 maaş yüzdesi hesaplama! Yüzde 30 zam ne kadar? Yüzde hesaplama nasıl yapılır? Memur ve BAĞKUR, SSK emekli maaş zammı hesaplama!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan memur ve emeklinin maaşına yapılan zam oranının revize edildiğini söyleyerek yeni zam oranının yüzde 30 olduğunu duyurdu.  Memur, memur emeklileri ile SGK emeklileri maaşlarını yüzde 30 zamlı alacak. Peki yüzde 30 zam ne kadar? Yüzde hesaplama nasıl yapılır? İşte memur ve emekli maaş zammı hesaplama yöntemine dair merak edilenler…
5.01.2023Ekonomi
Memur emekli maaş zammı 2023! Memur ve memur emeklilerine ne kadar zam yapıldı, ek zamla memurların maaşı ne kadar oldu, kaç TL maaş alacak?
Memur emekli maaş zammı 2023! Memur ve memur emeklilerine ne kadar zam yapıldı, ek zamla memurların maaşı ne kadar oldu, kaç TL maaş alacak?Memur emekli maaş zammı 2023 belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sözleşmeliye Kadro Şöleni programında konuştu. Erdoğan, "Tüm milletime memur ve memur emeklisi ile tüm emeklilerimizin maaş artış oranını yüzde 25 olacak uygulayacağımızın müjdesini vermek istiyorum" dedi. Peki, memur ve memur emeklilerine ne kadar zam yapıldı?
4.01.2023Memur
Memura zam oranı yüzde kaç oldu? 2023 memur ve emekli maaşı kaç TL oldu, ne kadar? İşte memur maaşı zam oranı...
Memura zam oranı yüzde kaç oldu? 2023 memur ve emekli maaşı kaç TL oldu, ne kadar? İşte memur maaşı zam oranı...2023 memur maaş zam oranları, enflasyon verilerinin açıklanmasıyla merak ediliyor.  TÜİK Aralık ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Aralık ayında enflasyon 1.18 artış kaydetti. Yıllık ise yüzde 64.27 arttı. TÜFE'deki (2003=100) değişim 2022 yılı Aralık ayında bir önceki aya göre %1,18, bir önceki yılın Aralık ayına göre %64,27, bir önceki yılın aynı ayına göre %64,27 ve on iki aylık ortalamalara göre %72,31 olarak gerçekleşti. Aralık ayı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla 6 aylık enflasyon farkı da belli oldu. Peki, memur ve memur emeklisi maaşlarını etkilen enflasyon farkı ne oldu? Memura zam oranı yüzde kaç oldu? 2023 memur maaş zam oranları ile memur toplu sözleşme zam oranları…
4.01.2023Memur
Memur zam farkı ne kadar oldu? Memur ve memur emeklisinin 6 aylık enflasyon farkı belli oldu! 2023 Memur ve emekli maaş zammı ne kadar, yüzde kaç?
Memur zam farkı ne kadar oldu? Memur ve memur emeklisinin 6 aylık enflasyon farkı belli oldu! 2023 Memur ve emekli maaş zammı ne kadar, yüzde kaç?Enflasyon rakamları açıklandı. Emekli ve memurun maaşlarına yapılacak 2023 ocak zammı belli oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan aralık ayı enflasyonuyla son 6 aylık enflasyon rakamları dolayısıyla memur ve memur emeklisinin alacağı zam oranları da netlik kazandı. Memurlar, temmuz ve ocak ayı olmak üzere yılda iki kez zam alıyor. Memur ve emekliler maaşlarına toplu sözleşme zammına ek yüzde enflasyon farkı da yansıtılıyor. Aralık ayı enflasyon verileriyle memur ve emekliye yapılacak ocak zammı netleşti. Peki, Memur zam farkı ne kadar oldu? 2023 Memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak? Memur enflasyon farkı nasıl hesaplanır? Memur ve emekli maaş zam oranı ne oldu?
3.01.2023Memur
Emekli ve memura büyük zam! Yeni maaşlar ortaya çıktı, kuruşu kuruşuna hesaplandı
Emekli ve memura büyük zam! Yeni maaşlar ortaya çıktı, kuruşu kuruşuna hesaplandıMemur ve emekli alacağı zammı öğrenmek için 2022'nin aralık ayı enflasyon enflasyon rakamlarına kilitlendi. TÜİK tarafından bu sabah açıklanacak veriyle her iki grubun da maaş zammı netlik kazanacak Öte yandan memur ve emekli aylıklarına bir zam müjdesi daha geldi. Alınan bilgilere göre memur, memur emeklisi ve emeklileri ilgilendiren ek gösterge sisteminde yapılan düzenlemelerle aksaklıklar giderildi. Özellikle memurların hem emekli ikramiyelerinde hem de emekli aylıklarındaki iyileştirmeler aldıkları maaşa bu yıl yansıyacak. Peki yüzde emekliye zam oranı ne kadar olacak? En düşük emekli maaşı kaç lira olacak? Asgari ücret artışı kimlere yansıtılacak? İşte emekli ve memur maaşlarıyla ilgili kuruşu kuruşuna hesaplar...
3.01.2023Emekli
Emekli ve memurlara yeni yıl müjdesi geldi! Emekli ve memura çifte zam, tek tek hesaplandı
Emekli ve memurlara yeni yıl müjdesi geldi! Emekli ve memura çifte zam, tek tek hesaplandıEmekli ve memur milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Emekli ve memuru ilgilendiren ekstra zam açıklaması yapıldı. Memur ve emekli aylıklarına bir zam müjdesi daha geldi. Alınan bilgilere göre memur, memur emeklisi ve emeklileri ilgilendiren ek gösterge sisteminde yapılan düzenlemelerle aksaklıklar giderildi. Özellikle memurların hem emekli ikramiyelerinde hem de emekli aylıklarındaki iyileştirmeler aldıkları maaşa bu yıl yansıyacak. Peki yüzde emekliye zam oranı ne kadar olacak? En düşük emekli maaşı kaç lira olacak? Asgari ücret artışı kimlere yansıtılacak? İşte emekli ve memur maaşlarıyla ilgili kuruşu kuruşuna hesaplar...
2.01.2023Emekli
Eşine şantaj yapanı öldüren sanığa verilen cezaya itiraz
Eşine şantaj yapanı öldüren sanığa verilen cezaya itirazKayseri'de C.A.'ya yönelik, 'özel hayatın gizliliği' ve 'şantaj’ suçundan 3,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Gökhan Özcan'ı (35), adliye çıkışında öldüren kadının eşi İsmail Altuntaş'a 'iyi hal' indirimiyle verilen 26 yıl 8 ay hapis ile onu azmettirdiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan eşi C.A.’ya verilen beraat kararına, maktulün ailesi itiraz etti. Özcan ailesinin avukatları İsmail Altuntaş’a verilen cezayı az buldu, beraat eden C.A.'nın da cezalandırılması gerektiğini belirtti.
30.12.2022Gündem
Çalışanlara güzel haber! Yemek ve yol parası ücretlerinde büyük artış
Çalışanlara güzel haber! Yemek ve yol parası ücretlerinde büyük artışHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 2023 yılı ücret gelirlerinde uygulanacak gelir vergisi tarifesini açıkladı. Gelir vergisi tarifesinin ilk diliminin 32 bin liradan 70 bin liraya, ikinci diliminin 70 bin liradan 150 bin liraya çıkarıldığını açıklayan Bakan Nebati, yol ve yemek ücretlerinde de atışa dildiğini duyurdu. İşte 2023 vergi dilimleriyle ilgili son dakika haberinin detayları...
30.12.2022Ekonomi
Bayrampaşa'da tokat şakası cinayetle bitti: 2 silahla kurşun yağmuruna tutarak öldürdüler
Bayrampaşa'da tokat şakası cinayetle bitti: 2 silahla kurşun yağmuruna tutarak öldürdülerBayrampaşa'da bir eğlence mekanında oturan iki arkadaştan birinin diğerine şaka olsun diye attığı tokattın ardından çıkan tartışma cinayetle bitti. Talihsiz adam 2 kişi tarafından silahla kurşun yağmuruna tutularak öldürüldü. Adamın yanındakiler tarafından darp edildiği anlar kameraya yansırken, 2 şüpheli Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalandı.
30.12.2022Yaşam
SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisi milyonlar bekliyor! Refah payında 'istihdam' detayı
SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisi milyonlar bekliyor! Refah payında 'istihdam' detayıEYT’de yaş sınırı kalktı, emekli olmak için gün sayan milyonlar yeni yıla müjde ile girdi. Şimdi ise hem SSK, Bağ-Kur hem de memur emeklileri gözünü ocak zammına çevirdi. Gündeme gelen refah payının EYT sonrası sektörden ayrılıp emekliliğe ayrılacak kişilerin sayısını artıracağını belirten Sosyal Güvenlik Müşaviri Dilek Ete, refah payı ile hem emeklilerin enflasyon karşısında ezilmeyeceğini, hem de sektörde iş gücüne katılacak gençlerin önünün açılacağına işaret etti.
30.12.2022Emekli
Emekliye ne zaman zam yapılacak, emekli zam oranı ne olur? Emekli maaşı ne zaman açıklanacak? 2023’te SSK, Bağkur ve memur emeklisine ödenecek zamlı maaş!
Emekliye ne zaman zam yapılacak, emekli zam oranı ne olur? Emekli maaşı ne zaman açıklanacak? 2023’te SSK, Bağkur ve memur emeklisine ödenecek zamlı maaş!Memur emeklisi, SSK ve Bağkur emeklisinin gözü 2023 yılının ocak ayına çevrildi. Yılın sonuna yaklaşılırken, emekliye yapılacak zam da merak edilen konular arasında yer alıyor. TÜİK tarafından açıklanacak aralık ayı enflasyonu ile birlikte SSK ve Bağkur emeklisinin zam oranı netleşecek, memur emeklisinin alacağı enflasyon farkı da belli olacak. Peki, Emekliye ne zaman zam yapılacak, emekli zam oranı ne olur? Emekli maaşı ne zaman açıklanacak? 2023’te SSK, Bağkur ve memur emeklisine ödenecek zamlı maaş!
26.12.2022Emekli
Emekli ve memura büyük zam geliyor! En düşük emekli ve memur maaşları tek tek hesaplandı, İşte zamlı aylıklar...
Emekli ve memura büyük zam geliyor! En düşük emekli ve memur maaşları tek tek hesaplandı, İşte zamlı aylıklar...Emekli ve memur zammı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Emekli ve memura büyük zam geliyor. Emekli ve memur zammı için tarih açıklandı. Memur, memur emeklisi ve emeklinin yeni zam oranlarına göre alacağı en düşük maaş belli oldu. İşte olası zam oranına göre yeni emekli ve memur maaşlar...
26.12.2022Emekli
Aralık ayı enflasyonu ne zaman açıklanır? 2022 aylık enflasyon oranları ne? Son 5 aylık enflasyon ne oldu? İşte 2022 Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım enflasyon rakamları!
Aralık ayı enflasyonu ne zaman açıklanır? 2022 aylık enflasyon oranları ne? Son 5 aylık enflasyon ne oldu? İşte 2022 Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım enflasyon rakamları!Memur, memur emeklisi, SSK ve Bağkur emeklisinin maaşlarındaki artışı belirleyecek enflasyon oranları için gözler ocak ayında olacak. TÜİK'in aralık ayı enflasyon oranını açıklamasıyla yeni yılda geçerli olacak zam oranıyla ilgili 6 aylık enflasyon farkı da ortaya çıkacak. Maaşlara yapılacak kesin zam oranı ocak ayında netlik kazanacak. Peki, Aralık ayı enflasyonu ne zaman açıklanır? 2022 aylık enflasyon oranları ne? Son 5 aylık enflasyon ne oldu? İşte 2022 Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım enflasyon rakamları!
25.12.2022Ekonomi
Memur emekli maaş zammı 2023 ocak ne kadar olacak? Emekli memur maaşları ne zaman açıklanacak?
Memur emekli maaş zammı 2023 ocak ne kadar olacak? Emekli memur maaşları ne zaman açıklanacak?Emekli ve memur maaşlarına yapılacak zam oranı yeni yılın gelmesine az bir süre kala merak ediliyor. Yılda iki kez toplu sözleşme zammı ve enflasyon farkı kadar zam alan memurlar ocak ayında kendilerine yapılacak zam miktarını sorguluyor. Peki, 2023 memur maaşları ne zaman açıklanacak, memur emekli maaş zammı ne kadar olacak?
24.12.2022Memur
Düz Memur Maaşları 2023: En yüksek, en düşük düz memur maaşı ne kadar? Düz memurlar ne kadar maaş alıyor?
Düz Memur Maaşları 2023: En yüksek, en düşük düz memur maaşı ne kadar? Düz memurlar ne kadar maaş alıyor?Son 6 ayına ait enflasyon verileriyle memur maaşları belli olur. Memurlara yüzde 5 ile 10 arasında aynı zamanda refah payı verilir. Memur ve emekliler maaşlarına toplu sözleşme zammına ek yüzde enflasyon farklı alacak. Peki, en yüksek, en düşük düz memur maaşı ne kadar? Düz memurlar ne kadar maaş alıyor?
23.12.2022Memur
Emekli ve memur maaşlarına zamda ‘ek gösterge’ detayı! İşte yeni maaş tablosu
Emekli ve memur maaşlarına zamda ‘ek gösterge’ detayı! İşte yeni maaş tablosuEmekli milyonları ilgilendiren son dakika gelişmesi! Enflasyon oranları açıklandı, emekli aylıklarına zamda detaylar ortaya çıktı. Açıklanan yüzde 84.39’luk enflasyon ile memur ve emekliler için enflasyon farkı oluşacağı kesinleşti. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına da zamda geri sayım başladı. İşte 2023 başı için emekli ve memurun kesinleşen zam oranları ve yeni maaşları...
7.12.2022Emekli
2023 memur zammı ne olur? Emekli ve memur enflasyon oranına göre ne kadar zam alacak? 5 aylık enflasyon farkı ne oldu?
2023 memur zammı ne olur? Emekli ve memur enflasyon oranına göre ne kadar zam alacak? 5 aylık enflasyon farkı ne oldu?Kasım ayı enflasyon rakamları TÜİK tarafından açıklandı. TÜİK verilerine göre, kasım ayında TÜFE yüzde 2,88'e geriledi. Yıllık enflasyon yüzde 84,39 oldu. Aylardır merakla beklenen emekli ve memur zammı ile enflasyon farkı ortaya çıktı. Son 5 aylık enflasyon rakamları belli olurken, gözler aralık ayı enflasyonuna çevrildi. Milyonlarca memur ve emekli 2023 maaş zammı için hesaplamalara şimdiden başladı. Peki, 2023 memur zammı ne olur? Emekli ve memur enflasyon oranına göre ne kadar zam alacak? 5 aylık enflasyon farkı ne oldu, memur ve memur emeklisi zam farkı çıktı mı? İşte memur ve emekli maaş zamları ve zam farkları hakkında bilmeniz gerekenler…
5.12.2022Memur
Memur ve memur emeklisinin 5 aylık enflasyon farkı belli oldu! Memur zam farkı ne kadar oldu? 2023 Memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak?
Memur ve memur emeklisinin 5 aylık enflasyon farkı belli oldu! Memur zam farkı ne kadar oldu? 2023 Memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak? Enflasyon rakamları açıklandı! Emekli ve memurun maaşlarına yapılacak 2023 ocak zammı için belirleyici olacak kasım ayı enflasyon rakamları Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklandı. Aralık enflasyonuyla son 6 aylık enflasyon rakamları sonrasında netlik kazanacak zamlar için son bir adım kalırken kasım ayı enflasyonuyla maaşlara yapılacak zam neredeyse ortaya çıkmış oldu. Memurlar, temmuz ve ocak ayı olmak üzere yılda iki kez zam alıyor. Memur ve emekliler maaşlarına toplu sözleşme zammına ek yüzde enflasyon farkı da yansıtılıyor. Kasım ayı enflasyon verileriyle memur ve emekliye yapılacak ocak zammı netleşmeye başladı. Son 5 ayın verilerine göre maaşlara zam göründü. Peki, Memur zam farkı ne kadar oldu? 2023 Memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak? Memur enflasyon farkı nasıl hesaplanır? Memur ve emekli maaş zam oranı ne oldu? İşte detaylar…
Emekli ve memura zam yolda! Zamlı yeni maaşlar için oran verildi
Emekli ve memura zam yolda! Zamlı yeni maaşlar için oran verildiEmekli, memur, dul ve yetim aylığı ile ilgili son dakika gelişmesi geldi. Memur, emekli, dul ve yetim yeni yılda aylık ve maaşlarına yansıtılacak zammı heyecanla bekliyor. TÜİK’in kasım ve aralık aylarına ilişkin duyuracağı enflasyon verisiyle yeni yılda alacakları fark netleşecek. Memura, ayrıca toplu sözleşme uyarınca ocakta yüzde 8 zam verilecek. Memur gibi temmuzda maaşlarına yüzde 7 zam yapılan memur emeklisi, ocak ayında 6 aylık enflasyon farkının yanı sıra yüzde 8 oranında zamdan yararlanacak. İşçi, esnaf ve çiftçi emekli aylıklarına yansıtılacak zam oranı 3 Ocak’ta açıklanacak enflasyon oranı ile belli olacak. İşte milyonlarca vatandaşın beklediği detaylar...
18.11.2022Emekli
Ne kadar emekli maaşı alırım? 4A, 4B, 4C, SGK sorgulama ekranı ile emekli maaşı hesaplama! Bugün emekli olsam ne kadar maaş alırım
Ne kadar emekli maaşı alırım? 4A, 4B, 4C, SGK sorgulama ekranı ile emekli maaşı hesaplama! Bugün emekli olsam ne kadar maaş alırımEmekli olunca ne kadar maaş alırım? Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından, 2022 için belirlenen emekli maaşları da belli oldu. En düşük emekli maaşı 1500 liradan 2500 liraya çıktı. Peki, bugün emekli olsam ne kadar maaş alırım? Ne kadar emekli maaşı alırım? İşte 4A, 4B ve 4C emekli maaşı hesaplama…
16.11.2022Emekli
Emekli ve memur ne kadar zam alacak? Memur enflasyon farkı oluştu mu? 2023 memur zammı ne olur?
Emekli ve memur ne kadar zam alacak? Memur enflasyon farkı oluştu mu? 2023 memur zammı ne olur?Milyonlarca memur ve emeklinin gözü enflasyon rakamlarındaydı. Emekli ve memurun 2023 ocak zammı için belirleyici olacak son 6 aylık enflasyon rakamları beklenirken ekim ayı enflasyon oranı Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklandı. Memurlar, temmuz ve ocak ayı olmak üzere yılda iki kez zam alıyorlar. Memur ve emekliler maaşlarına toplu sözleşme zammına ek yüzde enflasyon farklı alacak. Zam oranın belirlenmesinde etkili olan enflasyon rakamları ise yılın ikinci yarısı için takip ediliyor. Peki, Memur enflasyon farkı nasıl hesaplanır? Memur ve emekli maaş zam oranı ne oldu? Memur enflasyon farkı kaç oldu? İşte detaylar…
3.11.2022Memur

Benzer Haber Etiketleri

Memur Emeklisi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki memur emeklisi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.