Meb Son Dakika Açıklama

Meb Son Dakika Açıklama

Son dakika MEB son dakika açıklama haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan MEB son dakika açıklama ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını MEB son dakika açıklama haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Meb Son Dakika Açıklama

haberleri sayfasında son dakika yaşanan meb son dakika açıklama gelişmeleri de dahil olmak üzere 182 meb son dakika açıklama haberi bulunmuştur. Tüm meb son dakika açıklama haberleri aşağıda listelenmiştir.
MEB'de yeni dönem! Resmen duyuruldu ve tamamen değişti! Artık zorunlu, 2 yıl...
MEB'de yeni dönem! Resmen duyuruldu ve tamamen değişti! Artık zorunlu, 2 yıl...Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika kararı! Yeni dönem başlıyor. Tamamen değişti, yeni karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Zorunlu oluyor ve yüz binlerce kişiyi kapsıyor. MEB'den öğretmenlere ilişkin açıklama geldi. 'Aday Öğretmenlik ve Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yönetmeliği' ile ilgili detaylar belli oldu. Aday öğretmenlerin adaylık süresi 2 yıldan fazla olamayacak. Öğretmenler yetiştirme programına tabi tutulacak. Katılım eğitimlerin tamamı için zorunlu olacak. Öğretmenlik 3 kariyer basamağına ayrılacak. Yazılı sınav yapılacak. Sınavdan muaf olacak olanlar ve başvuru şartları da tek tek açıklandı. Aynı zamanda özel okul öğretmenleri de sınava başvuru yapabilecek. Yazılı sınavlar yılda 1 defa yapılacak. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer de yönetmeliğe ilişkin açıklamada bulundu. Son dakika haberin detayları...
12.05.2022Eğitim
MEB son dakika olarak duyurdu! Bugün başladı, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıflar...
MEB son dakika olarak duyurdu! Bugün başladı, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıflar...Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti ve MEB resmen duyurdu. Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor. Uygulama bugün başladı. 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıfları kapsıyor. Tamamen ücretsiz. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklamada LGS ve YKS'ye girecek adayları ilgilendiren önemli detaylar açıklandı.  Öğrenci ve öğretmenlere sunulan kaynakların çeşitliliği artırılarak hazırlanan destek paketlerinin üçüncüsü erişime açıldı. İnternet üzerinden erişilebilen aralık ayı kaynak paketi ayrıca basılı olarak da tüm öğrencilere ücretsiz ulaştırılacak.
6.12.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen duyurdu, yarın son gün, hemen...
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen duyurdu, yarın son gün, hemen...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti. Yeni karar resmen duyuruldu. Yarın sonra eriyor REBUS üzerinden yapılabiliyor. YLSY kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı bursuyla yurt dışında lisansüstü öğrenim görmek isteyen öğrenciler için başvuru tarihi yarın sona eriyor.
31.10.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! 81 ildeki tüm okulları kapsıyor, bugün başladı, milyonlarca öğrenci artık...
MEB resmen duyurdu! 81 ildeki tüm okulları kapsıyor, bugün başladı, milyonlarca öğrenci artık...MEB'den milyonlarca öğrenciye yönelik son dakika açıklaması! Bugün başladı. 81 ildeki tüm okulları kapsıyor. Türkiye'de ilk kez hayata geçiriliyor. Yarın da devam edecek. Ülke genelinde uygulanacak. Saat 09.00 itibarıyla başladı. Pandemi sürecinden kaynaklı ortaya çıkan öğrenme kayıplarının tespit edilerek değerlendirilmesi amacıyla 7, 8, 11 ve 12'inci sınıf öğrencilerine yönelik kazanım değerlendirme uygulaması yapılacak. Milyonlarca öğrenci kendi okullarında bu programa dahil olacak. Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, tüm sınıf seviyelerinde destekleyici materyal ve yardımcı kaynakların kasım ayından itibaren öğrencilere ücretsiz ulaştıracaklarını ifade etti.
26.10.2021Eğitim
MEB'den son dakika kararı! 7,8, 11 ve 12. sınıfları kapsıyor! Yarın...
MEB'den son dakika kararı! 7,8, 11 ve 12. sınıfları kapsıyor! Yarın...Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) son dakika olarak duyurdu. Flaş MEB kararı 7,8, 11 ve 12. sınıfları ilgilendiriyor. 81 il milli eğitim müdürlüğüne yazı ile bildirildi. 26 ve 27 Ekim'de yapılacak. Detaylar bakanlık tarafından açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kazanım değerlendirme sınavları yapacak.
20.10.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! Yeni uygulama başlıyor, tamamen değişiyor, iki dönem...
MEB resmen duyurdu! Yeni uygulama başlıyor, tamamen değişiyor, iki dönem...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yeni kararı resmen duyurdu. İmzalar atıldı. Ve başlıyor. MEB ve YÖK, Eğitimde İşbirliği Protokolü'nü imzaladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iş birliğinde yeni dönemde açılacak pedagojik formasyon eğitimi sertifika programına katılacak öğretmen aday adayları, eğitim fakültelerinde olduğu gibi 144 ders saatinden oluşan okul uygulama programına katılacak. Yeni uygulamada, sertifikayı alacakların özel ya da resmi okullardaki uygulama eğitimlerinin nasıl olacağı en merak edilen konular arasındaydı. MEB'in güncellediği yönergede bu konuya da açıklık getirildi. Bu çerçevede, Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına ya da Öğretmenlik Meslek Bilgisi Tezsiz Yüksek Lisans Programına devam eden öğrencilerin gerçekleştireceği öğretmenlik uygulaması, eğitim fakültelerinde halihazırda yürütülenle uyumlu hale getirilerek iki döneme çıkarıldı.
30.09.2021Eğitim
MEB'den son dakika kararı! Resmen duyuruldu, 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıflar...
MEB'den son dakika kararı! Resmen duyuruldu, 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıflar...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti. Flaş karar resmen duyuruldu. Tüm öğrencileri ilgilendiriyor. Bilgisayar, telefon ve tabletler üzerinden kullanılabilecek. Milli Eğitim Bakanlığı'nca "Sınıf Rehberlik Etkinlikleri Seti" oluşturuldu. Sette, gelişimsel, yeterlik temelli, problem odaklı ve kültürel farklılıkları dikkate alan etkinlikler yer alıyor.
9.09.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! Flaş değişiklik kararı, bugün saat 18.00'e kadar...
MEB resmen duyurdu! Flaş değişiklik kararı, bugün saat 18.00'e kadar...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti. Değişiklik kararı resmen duyuruldu. Süre uzatıldı. Bugün saat 18.00'e kadar devam edecek. Her ikisi de Sözleşmeli Öğretmenlerin Aile Birlikteliğine İlişkin yeni duyuru yayımlandı. İller arası yer değiştirme işlemlerinde en az bir yıllık sürenin hesaplanmasında 30 Eylül 2021 esas alınacak.
9.09.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen duyurdu! Tarih öne çekildi, bugün başlıyor
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen duyurdu! Tarih öne çekildi, bugün başlıyorMEB'den son dakika değişiklik kararı! Tarih öne çekildi. Bugün başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada detaylara yer verildi. Yüz yüze eğitimin 6 Eylül itibarı ile başlayacağının netleşmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir karar ile sözleşmeli öğretmen atama takviminde değişikliğe gitti.
29.08.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! Ve belli oldu, sonuçlar...
MEB resmen duyurdu! Ve belli oldu, sonuçlar...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) gençler için harekete geçti. Tek tek açıklandı. Birçok kişi merak ediyordu. MEB tarafından yayınlanan rehberde detaylar paylaşıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, dijital dönüşüm ve 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde geleceğin mesleklerine ilişkin bir rehber yayımladı. Rehberde endüstri 4.0, yapay zeka, simülasyon, robotik kodlama, 3d yazıcı ve siber güvenliğin meslekleri de dönüştüreceği vurgulandı. İşte geleceğin meslekleri...
31.07.2021Eğitim
MEB'den son dakika kararı! Uygulama değişti, tüm okullarda artık...
MEB'den son dakika kararı! Uygulama değişti, tüm okullarda artık...MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) son dakika duyurdu. Resmen harekete geçildi. Tüm Türkiye'deki okullara gönderildi. Detaylar belli oldu. Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor. Okullarda, 21 Haziran'dan itibaren öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun etkinlikler düzenlenecek. Okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarda öğrencilerin ihtiyaçlarına göre akademik, fiziksel, sosyal-duygusal, kültürel ve sportif alanlarda düzenlenecek etkinlikler, okulların imkanlarının yanı sıra yerel imkanlar ve diğer kamu kuruluşlarıyla yapılacak iş birlikleriyle de gerçekleştirilecek. Liselerde ise sorumluluk ve mazeret sınavları 2 Temmuz'a kadar tamamlanacak, ayrıca destekleme ve yetiştirme kursları ile 12. sınıflara yönelik rehberlik faaliyetlerine devam edilecek.
16.06.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti! Yaz tatilinde 5,5 milyon öğrenci...
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti! Yaz tatilinde 5,5 milyon öğrenci...Milli Eğitim Bakanlığı önemli bir çalışma başlattı. 5,5 milyon öğrenci yararlanacak. Bakan Selçuk duyurdu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yazın öğrencilerin okuyacağı "Arkadaş" kitaplarının basımının sürdüğünü açıkladı.
16.06.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen duyurdu! Flaş detay, 31 Ağustos'a kadar...
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen duyurdu! Flaş detay, 31 Ağustos'a kadar...Milyonlarca öğrenciyi çok yakından ilgilendiriyor. MEB tarafından tüm detaylar açıklandı. Çok önemli detay belli oldu. Telafi eğitimi ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Öğrenciler merakla bekliyordu. Tatil için yer değiştiren öğrencilerin durumunun ne olacağı netleşti. Öğrenciler neredeyse telafi eğitimini orada alabilecekler.
11.06.2021Eğitim
Parasız dağıtılıyor! Bakanlık duyurdu, 2 Nisan...
Parasız dağıtılıyor! Bakanlık duyurdu, 2 Nisan...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti. MEB'den yapılan açıklamada binlerce öğrenciyi sevindirecek gelişme duyuruldu. 2 Nisan'a kadar tamamlanacağı bilgisi verildi. Koronavirüs salgını ile birlikte başlayan uzaktan eğitim sürecinde öğrenci ve veliler MEB tarafından yapılan açıklamaları dikkatle takip ediyor. Yüz yüze eğitim ile ilgili son dakika açıklamaları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından paylaşılırken yapılan yeni açıklama ücretsiz dağıtılan tabletler ile ilgili oldu. “Eğitimde Kontrollü Normalleşme” döneminde öğrenciler, koşullar doğrultusunda okullarına kavuşurken tablet bilgisayar seti dağıtımları da artarak devam ediyor. 22 Mart-2 Nisan tarihleri arasında dağıtım yapılacak yeni fazda, içinde 25 GB internet paketi bulunan 27 bin 445 tablet bilgisayar daha öğrencilere ulaşıyor.
1.04.2021Eğitim
MEB resmen duyurdu! Ve belli oldu, 3 Mayıs...
MEB resmen duyurdu! Ve belli oldu, 3 Mayıs...Milyonlarca öğrenci ve veli bekliyordu. Tarih belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen duyurdu. 3 Mayıs'tan sonra başlayacak. MEB'den flaş karar! Alınan yeni kararı Bakan Selçuk duyurdu. Koronavirüs salgını ile başlayan uzaktan eğitim süreci öğrenciler için pek çok yeniliği de beraberinde getirdi. : MEB, ortaokullarda sınavların yüz yüze yapılmasına karar verdi. Öğrenciler dönem içinde her dersten iki kez sınava girecek. 29 Mart’ta yapılması gereken yüz yüze lise sınavları ise 3 Mayıs’tan sonraki tarihlere ertelendi. Diğer yandan uzaktan eğitimle ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk çok önemli açıklamalarda bulundu. İşte yüz yüze eğitim, çevirim içi eğitim, EBA TV kullanımı, yüz yüze sınavlar ile ilgili konularda gelen son dakika açıklamaları...
24.03.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Meb Son Dakika Açıklama ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki meb son dakika açıklama haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.