Maaş Zam

Maaş Zam

Son dakika maaş zam haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan maaş zam ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını maaş zam haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Maaş Zam

haberleri sayfasında son dakika yaşanan maaş zam gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.925 maaş zam haberi bulunmuştur. Tüm maaş zam haberleri aşağıda listelenmiştir.
Emekli maaş zammı ile ilgili son dakika gelişmesi! En düşük aylık kaç lira olacak?
Emekli maaş zammı ile ilgili son dakika gelişmesi! En düşük aylık kaç lira olacak?Milyonlarca emekli bekliyordu. Emekli aylıklarına düzenleme yapılması gündeme gelmişti. En düşük emekli aylığı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. En düşük emekli maaşı için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hazine Bakanı Şimşek, Abdullah Güler ve Mustafa Elitaş toplantı yapacak.
Kıdem tazminatı tavanı 2024 Temmuz! Kıdem tazminatı tavanı ne kadar olacak, nasıl belirlenir?
Kıdem tazminatı tavanı 2024 Temmuz! Kıdem tazminatı tavanı ne kadar olacak, nasıl belirlenir?Memur ve emekli maaşları temmuz ayında zamlanacak. Memur maaşlarıyla birlikte kıdem tazminatı tavanı da değişecek. Peki, kıdem tazminatı tavanı ne kadar olacak, nasıl belirlenir? İşte Kıdem tazminatı tavanı 2024 Temmuz ile ilgili son durum…
26.06.2024Ekonomi
Emekli maaş zam oranları belli oldu! TCMB son rakamı açıkladı
Emekli maaş zam oranları belli oldu! TCMB son rakamı açıkladıTemmuz 2024 emekli zammı 10 gün içinde belli olacak. SSK, Bağ-Kur en düşük emekli maaşı ve kök maaş zammı olmak üzere 2 düzenleme yapılacak. 6 aylık enflasyon ile emekli maaş zammı netleşecek. Bundan sonra refah payı masaya yatırılacak. Bütçe disiplini ve 'Ücret artışı-Enflasyon artışı' sarmalından çıkış en öncelikli gündem. Öte yandan emekliye zam oranı sonrası ek ödeme hesaplanacak.
24.06.2024Ekonomi
Emekli ve memur maaşlarına temmuz zammı! En düşük emekli maaşı için son tahmin
Emekli ve memur maaşlarına temmuz zammı! En düşük emekli maaşı için son tahminEmekli ve memur milyonların gözü, temmuz ayında maaş zammında olacak. Memur ve emeklilerin maaş zammı için son bir veri kaldı. Emekliler, 5 aylık enflasyon farkına göre şimdiden yüzde 22,72'lik zammı aldı. Zam gündemiyle beraber en düşük emekli maaşı ve refah payıyla ilgili oranlar konuşulmaya devam ediyor. En düşük emekli maaşı ve maaş zammında son rakam tahmini geldi. Peki, emekliye refah payı verilecek mi?
19.06.2024Ekonomi
Emekli maaşına ve memur aylığına zam! Oran verildi, işte yeni zamlı maaşlar...
Emekli maaşına ve memur aylığına zam! Oran verildi, işte yeni zamlı maaşlar...Emekli kök maaş zammı, en düşük emekli maaşı, memur maaşları artışları ve 65 yaş, engelli ve evde bakım maaşı başta olmak üzere sosyal destek ödemeleri Temmuz ayında artacak. 4 aylık enflasyon oranı yüzde 18,72 olarak kesinleşirken, ekonomistlerin 6 aylık beklentisine göre de yeni maaş hesapları netleşti. Emekliye zam ne kadar olacak? Memur ne kadar enflasyon farkı alacak? İşte detaylar...
Emekli ve memurlar maaşına zam! Hesap değişti, enflasyon farkı müjdesi, işte yeni maaş tablosu
Emekli ve memurlar maaşına zam! Hesap değişti, enflasyon farkı müjdesi, işte yeni maaş tablosuEmekli ve memur milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor. SSK, Bağ-Kur emekli maaşı ve memur zammı için 4 aylık farklar kesinleşirken, ekonomistlerin 6 aylık enflasyon beklentisi de netleşti. Temmuz ayında kök maaş zammı, en düşük emekli maaşı, memur maaşlarının yanında 65 yaş, engelli ve evde bakım maaşı artışları da yapılacak. Kim ne kadar alacak? İşte 4 tabloda tüm maaş hesapları...
6.05.2024Ekonomi
Emekli ve memurun zam oranı belli oldu! Hesap değişiyor, kök maaş müjdesi, işte yeni maaş tablosu
Emekli ve memurun zam oranı belli oldu! Hesap değişiyor, kök maaş müjdesi, işte yeni maaş tablosuEmekli ve memurları yakından ilgilendiriyor. Emekliye maaş zammı ve kök maaş müjdesiyle ilgili yeni gelişme verildi. 16 milyon emeklinin geliri Temmuz ayında artacak. Yıllık enflasyon nisanda yüzde 69.8 ile 17 ayın zirvesine çıktı. 4 aylık enflasyon da yüzde 18.72 olarak gerçekleşti. Emeklinin 4 aylık zam oranı tek tek hesaplandı.
4.05.2024Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Depremin tüm izleri bölgeden silinecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Depremin tüm izleri bölgeden silinecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir. Ülkeye hiçbir faydanız dokunmayacak, millete hiçbir faydanız olmayacak, insanın hayatına olumlu yönde katkı yapamayacaksınız, sonra sadece yalan yanlış konuşarak, haksızca eleştirerek, siyaseti domine etmeye çalışacaksınız. Bunun adı siyasi şantajcılıktır. Türkiye bugüne kadar ne çektiyse programı ve projesi olmayan zübük siyasi tiplerinden çekmiştir. Son dönemde bu habis siyaset tarzının yeniden hortlamaya başladığını görüyoruz. Milletimizin sandıkta ne siyasi şantajcılara ne zübük siyasetçilere itibar etmeyeceğine inanıyorum" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ Mitingi'nde yaptığı açıklamada "Bütçe imkanlarımızı zorlayarak, emeklilerimizin yükünü hafifletecek çeşitli adımları attık, atıyoruz." ifadelerini kullandı.
6.03.2024Gündem
En yüksek maaş Ceyhan Belediyesi'nde! 43 bin lira oldu
En yüksek maaş Ceyhan Belediyesi'nde! 43 bin lira olduCeyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, en düşük işçi maaşını 43 bin liraya yükseltti, maaş zam aralığını da memur maaşına endeksledi.
27.02.2024Adana
Emekliler için maaş zammı kararı! Resmen değişti, Maaş farkları ne zaman ödenecek?
Emekliler için maaş zammı kararı! Resmen değişti, Maaş farkları ne zaman ödenecek?Milyonlarca emeklinin beklediği ek zam için Resmi Gazete'de karar yayımlandı. SSK, Bağ-Kur emeklilerine ek zamma ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayladığı yasal düzenleme Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Peki emeklilerin maaş farkları ne zaman ödenecek? Emekli zammı ne kadar oldu? İşte son dakika emekli zammı haberinin ayrıntıları...
SSK, Bağkur ve memur emekli aylıkları için açıklama geldi! Milyonlarca emeklinin maaşlarına ek zam müjdesi
SSK, Bağkur ve memur emekli aylıkları için açıklama geldi! Milyonlarca emeklinin maaşlarına ek zam müjdesiSSK, Bağkur ve memur emekli aylıkları için beklenen açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "2024'te bir dezenflasyon yılı, özellikle yıl ortasında belirgin az önce söylediğim gibi bir düşüş bekliyoruz" dedi. Yılmaz emekli maaşlarında yapılacak iyileştirmenin önümüzdeki günlerde kabinede ele alınacağını da belirterek "SSK, Bağkur ve memur emekli aylıklarını dengeye taşıyacağız" dedi.
12.01.2024Emekli
Bakan Işıkhan: Kamu personel rejiminde yükseliş dönemindeyiz
Bakan Işıkhan: Kamu personel rejiminde yükseliş dönemindeyizÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "3 Ocak tarihinde açıklanan Aralık ayı enflasyon oranıyla birlikte memurlara ve memur emeklilerimize de yüzde 49,25 oranında artış yapılacak. Cumhuriyetimizin ilk yüzyılını bir hazırlık süreci olarak değerlendirirsek, inanıyorum ki Cumhuriyetimizin ikinci asrı kamu personel rejimi başta olmak üzere ülkemizi ve milletimizi ilgilendiren her alanda yükseliş dönemimiz olacaktır" dedi.
6.01.2024Ekonomi
Zam geldi! Kuruşu kuruşuna hesaplandı, işte yeni 65 yaş aylığı, kıdem tazminatı ve engelli maaşı tutarları
Zam geldi! Kuruşu kuruşuna hesaplandı, işte yeni 65 yaş aylığı, kıdem tazminatı ve engelli maaşı tutarlarıMilyonlar merakla bekliyordu. Aralık ayı enflasyon rakamları açıklandı. Açıklanan verinin ardından memur ve emekli maaş zam oranı netlik kazandı. Memur maaşlarına gelen zamla birlikte birçok maaş ve ücrette değişiklik yaşandı. Engelli aylığı, 65 yaş aylığı, kıdem tazminatı tavanı, bedelli askerlik, evde bakım yardımı da bu değişikliklerden etkilendi.
3.01.2024Ekonomi
Asgari ücret açıklanıyor! Kritik toplantı sona erdi, İşte konuşulan maaş zam oranları...
Asgari ücret açıklanıyor! Kritik toplantı sona erdi, İşte konuşulan maaş zam oranları...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nu AK Parti Genel Merkezi'nde kabul etti. Çalışma Bakanı Işıkhan 19.30'da açıklama yapacak. Bakan Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Kimse enflasyona ezdirilmeyecek' talimatı sonrası kalıcı refah artışı için hedefi belirledi. Bunun yanında asgari ücret ve emekli maaşı zammı refah payı ile belirlenecek. Asgari ücrete yüzde 40 zam olması durumunda yüzde 2,5, yüzde 45 zam yapılması durumunda yüzde 7,5 yüzde 50 zam yapılması durumunda ise yüzde 12,5 refah payı söz konusu olacak. Yüzde 55 zam olması durumunda ise refah payı yüzde 17,5 olacak. Öte yandan Çalışma Bakanı Işıkhan Türk-İŞ Genel Merkezinde, Türk- İŞ Başkanı Ergün Atalay ile görüştü. Bakan Işıkhan, "Asgari ücrete dair istişareler devam ediyor. Netleşince duyuracağız." dedi. İşte asgari ücrette masadaki son rakam...
Asgari ücret görüşmeleri başlıyor! Zam oranı ne kadar olacak? İşte senaryolar...
Asgari ücret görüşmeleri başlıyor! Zam oranı ne kadar olacak? İşte senaryolar...Asgari ücretli milyonları ilgilendiren zam oranları için nefesler tutuldu. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, ikinci toplantısını pazartesi günü yapacak. Temmuz zammı ile net asgari ücret yüzde 34 artışla 11.402 liraya, dönemin kuruyla da 482 dolar düzeyine çıkarak rekor kırdı. 2024 yılında dezenflasyonist süreçle beraber tek zam dönemi başlıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hükümetten işçilerin yanında olunmasını istedi. Bunun yanında ilk rakam teklifi TİSK'ten gelecek. Öte yandan asgari ücret zammı ile birlikte işsizlik maaşı, asgari ücretlinin kıdem tazminatı, askerlik ve doğum borçlanması, yurt dışı borçlanması, ihya tutarı ve isteğe bağlı sigorta primi, genel Sağlık Sigortası (GSS) primleri, 65 yaş, engelli ve evde bakım maaşı gelir sınırı, rapor parası ve iş görmezlik ödeneği, kısa çalışma ve yarı zamanlı çalışma ödeneği ve stajyer ücreti değişecek. Peki, senaryolar neler? CNN TÜRK Muhabiri Emel Telli, Sosyal Güvenlik Uzmanı Emin Yılmaz'a sordu.
Maaşlara yüzde 55 zam! 2024 asgari ücret için oranı açıkladı, haziran ayında bir zam daha...
Maaşlara yüzde 55 zam! 2024 asgari ücret için oranı açıkladı, haziran ayında bir zam daha...Milyonlarca çalışan merakla bekliyor. 2024 asgari ücreti için zam oranları gelmeye devam ediyor. Temmuz zammı ile net asgari ücret yüzde 34 artışla 11.402 liraya, dönemin kuruyla da 482 dolar düzeyine çıkarak rekor kırmıştı.2024 asgari ücreti için rekor kıracak zam oranı verildi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2. toplantısı hafta başında gerçekleşecek. Asgari ücret zammı ile birlikte işsizlik maaşı, asgari ücretlinin kıdem tazminatı, askerlik ve doğum borçlanması, yurt dışı borçlanması, ihya tutarı ve isteğe bağlı sigorta primi, genel Sağlık Sigortası (GSS) primleri, 65 yaş, engelli ve evde bakım maaşı gelir sınırı, rapor parası ve iş görmezlik ödeneği, kısa çalışma ve yarı zamanlı çalışma ödeneği ve stajyer ücreti değişecek. Peki yeni asgari ücret ne kadar olacak? SGK Uzmanı Murat Bal CNN Türk canlı yayında milyonların merak ettiği soruyu yanıtladı. İşte detaylar...
Emekli, memur maaşlarına zam! Oran ortaya çıktı, yüzde 50'yi aşacak, işte yeni maaşlar
Emekli, memur maaşlarına zam! Oran ortaya çıktı, yüzde 50'yi aşacak, işte yeni maaşlarEmekli ve memurları yakından ilgilendiriyor. .Memur zammı için enflasyon rakamları ile toplu sözleşme doğrudan belirleyici olacak. Eylül ayı verisi sonrası 3 aylık memur enflasyon farkı kesinleşirken, ekonomistlerin 2023 yıl sonu enflasyon beklentisi de güçlendi. 6 milyonu aşkın memur ve emeklinin merakla beklediği zam oranı Ocak ayında yüzde 50'yi aşacak. Öğretmen, polis, hemşire dahil memur maaşı hesaplama tabloları netleşti. İşte kuruşu kuruşuna memur, emekli maaşı hesapları...
5.10.2023Emekli
Zam kararı Resmi Gazete'de! Emekli ve memur milyonlar bekliyordu
Zam kararı Resmi Gazete'de! Emekli ve memur milyonlar bekliyorduMemur ve emeklilerin 2024 ve 2025 yılı zam oranlarını belirleyen Hakem Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Ocak 2024 memur zammı ne kadar olacak? Memurlara ne kadar zam yapıldı, memur maaş zam oranı belli oldu mu?
Ocak 2024 memur zammı ne kadar olacak? Memurlara ne kadar zam yapıldı, memur maaş zam oranı belli oldu mu?Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun 4'üncü toplantısı dün yapıldı. Kurul mali hakları görüşmek üzere 31 Ağustos'ta son kez toplanacak. Bu toplantıyla da memur maaşları ile memur emeklisi aylıklarına 2024 ve 2025'te yapılacak zam oranını kararlaştıracak. Memur maaşlarına yapılacak zam oranının ne zaman açıklanacağı ve ne kadar olacağına dair araştırmalar yoğunlaştı. Peki, Ocak 2024 memur zammı ne kadar olacak? Memurlara ne kadar zam yapıldı, memur maaş zam oranı belli oldu mu?
31.08.2023Memur
Memur maaş zammı ne kadar olacak? Memur toplu sözleşme zam oranı: 2024-2025 memur maaş zam oranları toplu sözleşme yüzde kaç? Memur zammı ne kadar?
Memur maaş zammı ne kadar olacak? Memur toplu sözleşme zam oranı: 2024-2025 memur maaş zam oranları toplu sözleşme yüzde kaç? Memur zammı ne kadar?Memur zammı ne kadar? 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerinde, memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yıllarındaki zam oranları belirlenecek. Hükümet, bu görüşmelerde ilk zam teklifini sundu. Peki, Memur maaş zammı ne kadar olacak? 2024-2025 memur maaş zam oranları yüzde kaç?
Emekli ve memura büyük zam! Ek ödeme müjdesi, işte zamlı maaşlar
Emekli ve memura büyük zam! Ek ödeme müjdesi, işte zamlı maaşlarEmekli ve memur maaşlarına dev zam geliyor. Emekli ve memur maaşlarına yüzde kaç oranında zam yapılacağı tek tek hesaplandı. Emekli ve memur zammı için ilk rakam geldi. Her yıl 2 kez zam alan emekli maaşı ve memur maaşları Ocak 2024'te tekrar artacak. SSK, Bağ-Kur emekli maaş zamları refah payı hariç 6 aylık enflasyon oranı ile memur maaşları ise enflasyon farkı ve toplu sözleşme zammı ile belirleniyor. TÜİK'in Temmuz ayı enflasyon rakamlarını açıklaması ile Ocak zammı için belirleyici olacak ilk veri gelmiş oldu. Öte yandan ekonomistlerin ve Merkez Bankası'nın yıl sonu tahminleri ile maaş zammı hesaplama tablosu oluştu. İşte emekli ve memur maaşlarıyla ilgili tüm detaylar...
4.08.2023Emekli
Seyyanen zam farkı yatacak mı, memur maaş zam farkı ne zaman ödenecek? Seyyanen maaş ne zaman yatacak?
Seyyanen zam farkı yatacak mı, memur maaş zam farkı ne zaman ödenecek? Seyyanen maaş ne zaman yatacak?Memur ve emekli maaşı zam farkı ödeme tarihi için gözler Çalışma Bakanlığı’na çevrildi. TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamları sonrası emeklilerin zam oranı yüzde 25 olarak belirlenirken, en düşük memur maaşı da 22 bin TL’ye çıktı. Memurlara da yüzde 17,55 oranında enflasyon farkı zammı üstüne 8077 lira seyyanen zam verilecek. TBMM'de kabul edilen teklife eklenen bir başka maddeyle SSK ve Bağ-Kur ile emekli sandığı emeklilerine 6 aylık dilim için enflasyon farkı ile birlikte yüzde 25 zam yapılması öngörülüyor. Bu kapsamda enflasyon oranına refah payı ekleniyor.
11.07.2023Memur
Memur ve emekli zam farkı kaç oldu? Memur ve emekli maaş zam oranı ne oldu? Memura 6 aylık enflasyon farkı ne kadar verilecek? İşte memur ve emekli zammı!
Memur ve emekli zam farkı kaç oldu? Memur ve emekli maaş zam oranı ne oldu? Memura 6 aylık enflasyon farkı ne kadar verilecek? İşte memur ve emekli zammı!Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) haziran ayı enflasyon oranlarını açıkladı. 6 aylık enflasyon farkı da enflasyon oranlarının açıklanmasıyla netleşti. Memur, memur emeklisi ile SSK ve BAĞKUR emeklililerine yapılacak zam oranı da belli oldu. Milyonların gözü maaşlara gelecek zam oranlarına çevrildi. Peki, Emekli ve memur maaşlarına ne kadar zam geldi? 6 aylık enflasyon farkı ne kadar oldu? Memur zam farkı ne kadar oldu?
5.07.2023Memur
Asgari ücrette son dakika gelişmesi! Erdoğan ile Türk-İş Başkanı Atalay tarih verdi
Asgari ücrette son dakika gelişmesi! Erdoğan ile Türk-İş Başkanı Atalay tarih verdiAsgari ücrette son dakika gelişmesi. Milyonların gözü asgari ücrette. Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda yapıldı. Peki asgari ücret ne kadar olacak? CNN TÜRK'te gazeteciler son bilgileri aktardı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ile AK Parti Genel Merkezi'nde görüştü. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, AK Parti Genel Merkezi'nde açıklama yaptı. Atalay kritik tarihi açıkladı. İşte tüm detaylar...
19.06.2023Ekonomi
Memur maaşlarına ve emekli aylıklarına dev zam! Zamlı memur ve emekli maaşları kuruşu kuruşuna hesaplandı
Memur maaşlarına ve emekli aylıklarına dev zam! Zamlı memur ve emekli maaşları kuruşu kuruşuna hesaplandıMemur aylıklarına ve emekli maaşlarına büyük zam geliyor. Milyonlarca emekli ve memur yeni maaşlarının kaç para olacaklarını merak ediyordu. Son gelen verilere göre yeni zamlı memur maaşları ve emekli aylıkları kuruşu kurşuna hesaplandı. En düşük memur maaşı 22 bin TL seviyesine yükselirken bu durumun kademeli olarak bütün memur maaşlarına yansıması bekleniyor. Peki zamlı hemşire maaşı, polis maaşı, öğretmen maaşı, doktor maaşı, başkomiser maaşı, savcı maaşı ne kadar olacak? İşte milyonlarca vatandaşın merak ettiği zamlı maaşlarla ilgili tüm detaylar...
23.05.2023Memur

Benzer Haber Etiketleri

Maaş Zam ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki maaş zam haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.