Kültür

Kültür

Son dakika kültür haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kültür ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kültür haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kültür

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kültür gelişmeleri de dahil olmak üzere 25.988 kültür haberi bulunmuştur. Tüm kültür haberleri aşağıda listelenmiştir.
Adana'da ‘Bir Yaz Akşamı’ konseri
Adana'da ‘Bir Yaz Akşamı’ konseri Dr. Gökhan Gündoğdu Sanat ve Kültür Müzesi’nde sanatseverler ‘Adana’da Bir Yaz Akşamı’ konserinde biraraya geldi.
30.05.2024 Adana
‘Tarihin Akışında Meşhur Hattatlar’ sergisi Bursa’da ziyarete açıldı
‘Tarihin Akışında Meşhur Hattatlar’ sergisi Bursa’da ziyarete açıldı Yıldız Holding İslam Eserleri Koleksiyonu’nda yer alan nadide hüsn-i hat eserlerinin bir araya getirildiği “Tarihin Akışında Meşhur Hattatlar” sergisi, 29 Mayıs-14 Haziran tarihleri arasında Bursa Birlik Vakfı Akif Emre Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor.
29.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Mayıs mesajı! 'Türkiye Yüzyılı hedefine ulaşma yolunda ilham vermektedir'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Mayıs mesajı! 'Türkiye Yüzyılı hedefine ulaşma yolunda ilham vermektedir' İletişim Başkanlığı, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 29 Mayıs İstanbul'un Fethi'nin 571'inci yıl dönümü mesajını paylaştı.
29.05.2024 Gündem
TMSF Koza-İpek Holding'e ait yalıyı satışa çıkardı: İşte fiyatı!
TMSF Koza-İpek Holding'e ait yalıyı satışa çıkardı: İşte fiyatı! Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), İstanbul Bebek'te bulunan Koza-İpek Holding'e ait yalıyı satışa çıkardı.
28.05.2024 Ekonomi
Gaziantep Büyükşehir atma projesi ile ilkokul öğrencilerini bilinçlendiriyor! "Yere çöp atma"
Gaziantep Büyükşehir atma projesi ile ilkokul öğrencilerini bilinçlendiriyor! "Yere çöp atma" Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yeni haftanın ilk ders günü Hayri Küpeli İlkokulu’nu ziyaret ederek çocuklarla bir kez daha “Yerlere çöp atma” dedi.
27.05.2024 Gaziantep
Aspendos'ta 2 yeni keşif! Bakan Ersoy duyurdu
Aspendos'ta 2 yeni keşif! Bakan Ersoy duyurdu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Aspendos Antik Kenti'nde Roma İmparatorluk Dönemi'ne ait iki heykel keşfedildiğini duyurdu.
27.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları Muğla Etabı tamamlandı
Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları Muğla Etabı tamamlandı Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Muğla Valiliği ve TGA’nın katkılarıyla, Türkiye Yelken Federasyonu koordinasyonunda, İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından organize edilen, DHL Express ana sponsorluğunda düzenlenen Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları’nın Muğla etabı sona erdi.
26.05.2024 Diğer Sporlar
Turkcell’in 30’uncu yıla özel kampanyaları devam ediyor: GNÇ'nin efsane kampanyası geri döndü
Turkcell’in 30’uncu yıla özel kampanyaları devam ediyor: GNÇ'nin efsane kampanyası geri döndü Gençlere özel ayrıcalıklar uygulaması GNÇ, Turkcell’in 30. yıl kutlamaları kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Sinema Bilet Sistemi’ uygulamasına verdiği destekle, “1 sinema biletine 1 sinema bileti hediye” uygulamasını hayata geçiriyor.
25.05.2024 Ekonomi
MHP Lideri Bahçeli: Zayıf anımızı kollayan hüsrana uğrar
MHP Lideri Bahçeli: Zayıf anımızı kollayan hüsrana uğrar MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kızılcahamam'da Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı il başkanlarına yönelik eğitim programı öncesinde, basın toplantısı düzenledi. Türkiye'nin karanlık hedeflerin olduğunu belirten MHP lideri Bahçeli, 'Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi ile ilgili estirilen isnat ve ithamların hepsi ayağımızın altındadır.' dedi.
25.05.2024 Gündem
Emine Erdoğan'dan Afrika Günü paylaşımı
Emine Erdoğan'dan Afrika Günü paylaşımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 25 Mayıs Afrika Günü'nü kutladı.
25.05.2024 Gündem
Erkin Yılmaz komisyonda detayları anlattı! İşte dijital telifin çerçevesi
Erkin Yılmaz komisyonda detayları anlattı! İşte dijital telifin çerçevesi Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Erkin Yılmaz, dijital telif çalışmalarının çerçevesini çizdi.
25.05.2024 Gündem
İlk dört ayda 12 milyon kişi ziyaret etti! Büyümesini sürdürmeye devam ediyor
İlk dört ayda 12 milyon kişi ziyaret etti! Büyümesini sürdürmeye devam ediyor Ocak-Nisan dönemi turizm verilerini açıklayan Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2024 yılının ilk 4 ayında Türkiye'nin 12 milyon 678 bin 959 ziyaretçi ağırladı. Türkiye turizminin 2024 yılında da başarı grafiğini yukarıya taşıyarak büyümesini sürdürdüğü belirtildi.
24.05.2024 Gündem
Büyükşehir okullara malzeme desteğini sürdürüyor! “Ne yapıyorsak gençler için yapıyoruz”
Büyükşehir okullara malzeme desteğini sürdürüyor! “Ne yapıyorsak gençler için yapıyoruz” Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Valiliği iş birliğinde sporun tabana yayılması ve imkanların arttırılması için okullara spor malzemesi desteklerine devam ediyor.
23.05.2024 Gaziantep
Türkiye her yıl olduğu gibi bu sene de dünyada üçüncülüğünü korudu!
Türkiye her yıl olduğu gibi bu sene de dünyada üçüncülüğünü korudu! Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sosyal medya hesabından Türkiye'nin mavi bayrakta dünya 3'üncülüğünü koruduğunu belirtti. Bakan Ersoy, "Ülkemizden bu yıl 567 plaj, 27 marina, 18 turizm teknesi ve 9 bireysel yat mavi bayrak almaya hak kazandı. En çok mavi bayrak sahibi ülkeler sıralamasında dünya 3'üncülüğümüzü bu sene de koruyoruz" dedi.
23.05.2024 Gündem
Osmanlı Devleti ile Timur'un savaşında yeni bulgular bulundu! Tarihin seyri mi değişiyor, işte detayları..
Osmanlı Devleti ile Timur'un savaşında yeni bulgular bulundu! Tarihin seyri mi değişiyor, işte detayları.. Ankara'da 1402 yılında Osmanlı Devleti ile Timur İmparatorluğu arasında Çubuk Ovası'nda gerçekleşen ve 30 ila 40 bin kişinin hayatını kaybettiği tahmin ediliyor. Savaşın izlerine rastlanan bölgede kazı çalışmaları Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliği ile devam ediyor. Arkeolojik savaş kalıntıları ile kılıç ve bıçak kesikleri olan kemiklerin bulunduğu toplu mezarın ortaya çıkarıldığı alanın, kazıların ardından açık hava müzesine dönüştürülmesi planlandığı belirtildi.
23.05.2024 Gündem
Dijital Telif Yasası için tarihi gün! Meclis Komisyonu’nda çözüm önerileri 4 maddede sıralandı
Dijital Telif Yasası için tarihi gün! Meclis Komisyonu’nda çözüm önerileri 4 maddede sıralandı Dijital Mecralar Komisyonu, yayıncıların talebi ile Dijital Telif Yasası çalışmalarına hız verdi. Basın-yayın kurumlarının ürettiği haberin farklı mecralarda kullanılmasının önüne geçiliyor. Dijital Mecralar Komisyonu, yayıncıların haklarını korumak için Rekabet Kurumu ve Telif Hakları Genel Müdürlüğü'nün katılımı ile toplantı gerçekleştirdi.
23.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail 76 yıldır kan döküyor, soykırımcılar hesap vermeli
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrail 76 yıldır kan döküyor, soykırımcılar hesap vermeli Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası İyilik Ödülleri töreni konuştu. Erdoğan, "İsrail Nekbe'den beri 76 yıldır kan döküyor, can alıyor. Filistin halkının topraklarını alenen gasp ediyor. Uluslararası hukuku tanımadığını her defasında açıkça gösteriyor." sözlerine yer verdi ve 'Soykırımcılar hesap vermeli' şeklinde konuştu.
22.05.2024 Gündem
İstanbul Müzik Festivali başladı: 25 konser müzikseverlerle buluşacak!
İstanbul Müzik Festivali başladı: 25 konser müzikseverlerle buluşacak! Kütür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla bu yıl 52’incisi düzenlenen İstanbul Müzik Festivali başladı. Festival kapsamında 12 Haziran’a kadar 17 farklı mekanda 25 konser verilecek.
29.05.2024 Magazin
Bakan Özhaseki, plajlardaki işgallere karşı harekete geçti!
Bakan Özhaseki, plajlardaki işgallere karşı harekete geçti! Plajlardaki kaçak yapıların önlenmesi için ‘Denizler Halkın’ projesini başlatan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlı Mehmet Özhaseki,turizm bölgelerindeki ‘kıyı işgaline’ yönelik yeni bir uygulamayı daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. ‘Alo İhbar Hattı’ kuracaklarını açıkladı.
21.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Reisi'nin ölümü sonra bir günlük yas kararı aldık
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Reisi'nin ölümü sonra bir günlük yas kararı aldık Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı kardeşim sayın İbrahim Reisi ve heyet üyelerinin vefatından derin üzüntü duyduk. Helikopter kazasından sonra İran makamlarıyla iletişime geçerek arama kurtarma faaliyetlerine destek vermek için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Ülkemizde 1 günlük yas ilan edilmesini kararlaştırdık" dedi.
20.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları başladı
Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları başladı Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları'nın startı, Muğla'nın Bodrum ilçesinden verildi.
20.05.2024 Diğer Sporlar
Türkiye'de 27 ülkelerin büyükelçi eşleri gezi düzenledi!
Türkiye'de 27 ülkelerin büyükelçi eşleri gezi düzenledi! Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kırşehir Valiliği tarafından organize edilen etkinlik kapsamında; Müzeler Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte 27 ülkenin büyükelçi eşleri, tarihi ve kültürel yerleri gezip, Türk mutfağına ait lezzetleri tattıkları belirtildi.
20.05.2024 Gündem
Gaziantep Büyükşehir ev sahipliğinde “Giz Bahçesi” sergisi
Gaziantep Büyükşehir ev sahipliğinde “Giz Bahçesi” sergisi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Atiye Güner’in “Giz Bahçesi” sergisi açıldı.
20.05.2024 Gaziantep
Erdoğan, Reisi ile son görüşmesini anlattı: Çabalarına bizzat şahit oldum
Erdoğan, Reisi ile son görüşmesini anlattı: Çabalarına bizzat şahit oldum Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile beraberindekilerin helikopter kazasında hayatını kaybetmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
20.05.2024 Gündem
Su deposu kazısında tarihi mezar bulundu! Bölgede yeni kurallar hakim oldu
Su deposu kazısında tarihi mezar bulundu! Bölgede yeni kurallar hakim oldu Bolu'nun Mudurnu ilçesine bağlı Samsaçavuş köyünde su deposu için yapılan kazı sırasında Bizans dönemine ait tarihi mezarın bulunduğu alan, 3'üncü Derece Arkeolojik Sit Alanı ilan edildi.
20.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kültür ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kültür haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.