İller

İller

Son dakika iller haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan iller ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını iller haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İller

haberleri sayfasında son dakika yaşanan iller gelişmeleri de dahil olmak üzere 5.132 iller haberi bulunmuştur. Tüm iller haberleri aşağıda listelenmiştir.
AFAD İstanbul'da 15 ilçe için alarm verdi! Zemin sıvılaşması tehlikesi
AFAD İstanbul'da 15 ilçe için alarm verdi! Zemin sıvılaşması tehlikesiİstanbul depremiyle ilgili dikkat çeken uyarı AFAD'dan geldi. AFAD İstanbul'da zemin sıvılaşması olan 15 ilçe hakkında bilgi verdi. Zemin sıvılaşması riskine göre belirlenen ilçeler için Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yurdakul Aygörmez, "Önceden yer altı su seviyesinin ölçülmesi gerekiyor. Eğer burada 15 metrenin aşağısındaysa risk düşüktür. Bunun yukarısındaysa, 0 ila 10 metrenin arasındaysa yer altı su seviyesi risk oluşturur ve sıvılaşma risk analizinin yapılması gerekir. Boşluk fazla bulunan yerlerde bağlayıcı malzemesi çimento olan malzemeyle doldurulması veya fore kazık dediğimiz kazık yöntemleri kullanılarak ağırlık merkezinin aşağı doğru çekilmesi yapılabilir. Zemin sıvılaşması olan bu 15 ilçede hiçbir şekilde bina yapılmaz diye bir şey söylenemez" dedi. İşte İstanbul depremiyle ilgili dikkat çeken detaylar...
14.09.2023Gündem
Meteoroloji yağış raporunu açıkladı! Tehlike çanları çalıyor: Son 33 yılın en kurak ağustosu yaşandı
Meteoroloji yağış raporunu açıkladı! Tehlike çanları çalıyor: Son 33 yılın en kurak ağustosu yaşandıTürkiye son 33 yılın en kurak ağustos ayını yaşadı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 2023 Yılı Ağustos Ayı Alansal Yağış Raporu'na göre, Türkiye genelinde yağışlar uzun yıllar normali (1991-2021) ortalamasına göre yüzde 57, geçen yıl ağustos ayı yağışlarına göre yüzde 60 azaldı. Ağustos ayı meteorolojik kuraklığı gösteren Türkiye haritasında ise Marmara ve Karadeniz'in neredeyse tamamı, diğer bölgelerin de büyük kısmı 'şiddetli kurak (acil durum)' olarak yer verildi.
14.09.2023Gündem
12 Eylül evde bakım maaşı yatan iller listesi 2023: Evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller güncel liste
12 Eylül evde bakım maaşı yatan iller listesi 2023: Evde bakım maaşı yatan iller hangileri? Evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım maaşı yatan iller güncel listeEvde bakım parası yatan iller listesi güncel durum merak ediliyor. 12 Eylül 2023 evde bakım maaşı yatan iller güncel listesi kontrol ediliyor. Evde bakım parası Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evinde bakıma muhtaç, ihtiyacı olan engelliler ile yaşlı bireylere bakan kişilere veriyor. Evde bakım maaşı alanlar ağustos ayında yatırılacak evde bakım parası hakkındaki aramalarını yoğunlaştırdı. Peki, 12 Eylül evde bakım maaşı yatan iller hangileri, evde bakım maaşı yattı mı, ne kadar oldu? Evde bakım parası ne zaman yatacak? İşte Evde bakım maaşı yatan iller 12 Eylül 2023 listesi sorgulama ekranı…
12.09.2023Ekonomi
İstanbul depremi için en riskli ilçeler açıklandı! Bu bölgelerde oturanlar aman dikkat!
İstanbul depremi için en riskli ilçeler açıklandı! Bu bölgelerde oturanlar aman dikkat!İstanbul depremi için en fazla risk taşıyan 15 ilçe açıklandı. Listelenen ilçelerin ise zemin sıvılaşma riskine göre belirlendiği vurgulandı. Olası İstanbul depremi için en riskli 15 ilçe şöyle sıralandı...
12.09.2023Gündem
Meteoroloji son dakika kodu ile duyurdu, çok sayıda ilde kuvvetli yağış başlıyor! İstanbul Valiliği saat vererek uyardı: Gece yarısına kadar sürecek
Meteoroloji son dakika kodu ile duyurdu, çok sayıda ilde kuvvetli yağış başlıyor! İstanbul Valiliği saat vererek uyardı: Gece yarısına kadar sürecekSon dakika hava durumu... Meteoroloji son dakika koduyla vatandaşları uyardı. Yağmur beklenen iller açıklandı. Meteoroloji haritalı olarak yayınladı. 10 ilde kuvvetli sağanak bekleniyor. Özellikle İstanbul'da yaşayan vatandaşlar valilik tarafından dikkatli olmaları konusunda saat verilerek uyarıldı. İşte yurt genelinde sarı ve turuncu kod ile uyarılan kentler ve
10.09.2023Gündem
Dünya Bankası'ndan deprem bölgesi için 1 milyar dolarlık finansman
Dünya Bankası'ndan deprem bölgesi için 1 milyar dolarlık finansmanÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Dünya Bankası'nın Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerin imarı için 1 milyar dolar finansman sağladığını duyurdu.
9.09.2023Gündem
Bakan Özhaseki paylaştı: 11 il için sağanak yağış uyarısı
Bakan Özhaseki paylaştı: 11 il için sağanak yağış uyarısıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Trabzon, Rize, Artvin, Kütahya, Uşak, Balıkesir, Manisa, Bursa, Çanakkale, Afyonkarahisar ve Eskişehir'de yarın beklenen sağanak nedeniyle yaşanacak olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.
6.09.2023Gündem
Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Saat verilerek iller tek tek açıklandı
Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Saat verilerek iller tek tek açıklandıİstanbul'da sağanak yağış sonrası yaşanan sel felaketinde 2 kişi hayatını kaybederken Meteoroloji illeri tek tek sayıp yeni bir uyarı yaptı. Yarın 14.00'ten itibaren şiddetli sağanak bekleniyor. İşte Meteoroloji'nin son dakika uyarısı.
6.09.2023Gündem
Kamu kurumlarında ücret düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlandı
Kamu kurumlarında ücret düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlandıBazı kamu kurum ve kuruluşlarındaki yönetici ve personele uygulanacak ücretler yeniden belirlendi.
4.09.2023Gündem
Depremden ağır etkilenen illerdeki öğretmenlere mazerete bağlı tayin hakkı
Depremden ağır etkilenen illerdeki öğretmenlere mazerete bağlı tayin hakkıMilli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre; Kahramanmaraş merkezli depremlerden ağır derecede etkilenen il ve ilçelerde görev yapan öğretmenlerden, 30 Eylül 2023 tarihi itibarıyla 3 yıllık çalışma süresini dolduranlar, iller arası mazerete bağlı yer değiştirme talebinde bulunabilecek.
1.09.2023Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bahçeli ile bir araya geldi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi. Saat 14.00'te başlayan ve yaklaşık 1 saat süren görüşme Bahçeli'nin konutunda gerçekleşti.
29.08.2023Gündem
63 Plaka Neresi? 63 Hangi Şehrin Plakası? 63 Hangi İlin Plaka Kodu?
63 Plaka Neresi? 63 Hangi Şehrin Plakası? 63 Hangi İlin Plaka Kodu?Trafikte yer alan araçların her birinin sahiplerini ve tescil oldukları yerleri gösteren bir tanıtım etiketlerinin bulunması gerekmektedir. Plaklar araçların tescillendiği şehirlere ait il plaka kodları harf grubu ve rakam grubundan oluşmaktadır. Plaklarda yer alan bu il plaka kodları sayesinde araçların hangi şehirden resmi tescillerinin yaptırıldığını kolayca öğrenebiliriz.
28.08.2023Yaşam
59 Plaka Neresi? 59 Hangi Şehrin Plakası? 59 Hangi İlin Plaka Kodu?
59 Plaka Neresi? 59 Hangi Şehrin Plakası? 59 Hangi İlin Plaka Kodu?Alfabetik sıra ele alındığı zaman 59 plakası T harfine denk gelmektedir. Bu doğrultuda plakanın şu an için yasal olarak Tekirdağ şehrine ait olduğunu söylemek mümkündür. Buradan çıkacak olan araçlar arka ve ön plakalarında 59 numarasını kullanmaktadır.
28.08.2023Yaşam
57 Plaka Neresi? 57 Hangi Şehrin Plakası? 57 Hangi İlin Plaka Kodu?
57 Plaka Neresi? 57 Hangi Şehrin Plakası? 57 Hangi İlin Plaka Kodu?57 plaka Sinop’a aittir. Dünya genelinde plaka kodu ilk kez Fransa’ da kullanılmış bulunmaktadır. Türkiye plaka kodu kullanımına 1962 yılında başlamıştır. Her ile bir plaka kodu verilerek aracın kayıtlı olduğu Trafik bölgesi bilinmektedir. Seyir halinde her hangi bir durum gelişmesinde aracın bağlı olduğu Trafik amirliğinden sorgulanmaktadır. Sinop ili plaka kodu 57 olarak ifade edilmektedir.
28.08.2023Yaşam
Arabası olan milyonlarca vatandaş uyarı geldi! Bu illerde yaşayanlar dikkatli olsun
Arabası olan milyonlarca vatandaş uyarı geldi! Bu illerde yaşayanlar dikkatli olsunAraba olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Arabası olanların ceplerini yakacak olan kasko fiyatları ortaya çıktı. Araba fiyatlarının artmasıyla birlikte kasko fiyatların da tavan yaptı. Kasko fiyatları geçen yıla göre yüzde 140 arttı. Öte yandan artan fiyatlar sebebiyle trafik sigortası ve kasko yaptıranların sayısı düştü. Trafik sigortası düşük olan iller tek tek açıklandı. Sürücülere uyarı yapıldı.
28.08.2023Ekonomi
44 Plaka Neresi? 44 Hangi Şehrin Plakası? 44 Hangi İlin Plaka Kodu?
44 Plaka Neresi? 44 Hangi Şehrin Plakası? 44 Hangi İlin Plaka Kodu?Kıyı şehirler ve Anadolu şehirleri ile beraber tüm iller adına Türkiye'de plaka kodları bulunmaktadır. Bu plaka kodları araçları entegre edilir ve karayollarında düzen sağlanır. Özellikle denetimin sağlıklı biçimde yapılabilmesi için alfabetik sıralamaya uygun olarak plaka kodları entegre edilmektedir. Bütün farklı araç çeşitleri için geçerli olan bu plaka kodları konusunda 44 numara Malatya şehrine aittir. Malatya'dan çıkış yapmış tüm araçlar buradan plaka aldıklarında 44 numara ile trafiğe çıkarlar.
27.08.2023Yaşam
İl emri verilecek mi 2023? MEB öğretmenlere il emri ne zaman, 2023 il emri olur mu? MEB Eş durumu il ilçe emri 2023
İl emri verilecek mi 2023? MEB öğretmenlere il emri ne zaman, 2023 il emri olur mu? MEB Eş durumu il ilçe emri 2023Öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları ile ikinci yer değiştirme takvimi açıklandı. Mazereti bulunanların il içi ve iller arası yer değiştirme sonuçları MEBBİS ve e-Devlet üzerinden öğrenilebilecek. Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in geçtiğimiz günlerde öğretmenlere ikinci bir yer değiştirme hakkı daha tanıyacaklarına dair müjde vermişti. Peki, İl emri verilecek mi 2023 Ağustos? MEB il emri ne zaman belli olacak, 2023 Ağustos öğretmenlere il emri verilecek mi? Eş durumu il emri 2023…
23.08.2023Memur
26 Plaka Neresi? 26 Hangi Şehrin Plakası? 26 Hangi İlin Plaka Kodu?
26 Plaka Neresi? 26 Hangi Şehrin Plakası? 26 Hangi İlin Plaka Kodu?Türkiye'de her şehir sabit olarak verilmiş plaka kodu üzerinden tanımlanır. Bu plaka kodları karayollarında devam eden araçlar üzerinden öne çıkmaktadır. Motorlu bütün araçlar için geçerliliğini koruyan plaka kodları, araçların arka ve ön kısımlarında ilk başta yer almaktadır. İki haneli olarak ön plana çıkan bu kodlar, Türkiye'deki bütün şehirler için geçerlidir. Bunlardan biri olarak 26 plaka kodu Eskişehir'e aittir. Eskişehir kaynaklı olarak öne çıkan bütün araçlar için bu plaka kodları değerlendirilmektedir.
22.08.2023Yaşam
23 Plaka Neresi? 23 Hangi Şehrin Plakası? 23 Hangi İlin Plaka Kodu?
23 Plaka Neresi? 23 Hangi Şehrin Plakası? 23 Hangi İlin Plaka Kodu?Hem Türkiye'de hem de dünyanın bütün farklı ülkelerinde kullanımı zorunlu olan plaka kodları, trafikte düzenin sağlanması için büyük öneme sahiptir. Aynı zamanda şehirler için sabit olarak ele alınan bu kodlar, çok uzun yıllardır kullanılmaktadır. Avrupa'dan sonra Türkiye'ye geçmiş olan plaka kodları, 01'den başlamak suretiyle 81 rakamına kadar devam eder.
22.08.2023Yaşam
22 Plaka Neresi? 22 Hangi Şehrin Plakası? 22 Hangi İlin Plaka Kodu?
22 Plaka Neresi? 22 Hangi Şehrin Plakası? 22 Hangi İlin Plaka Kodu?Ülkemizde 1962 yılından itibaren plaka kodları kullanılmaya başlanmıştır. İlk başlarda bu plaka kodu 68 numaraya kadar verilmiştir. Son il Zonguldak olarak geçiyordu. Günümüzde ise 81 il var. 68'den 81 numaraya kadar olan iller, önceden ilçe statüsünde bulunmaktaydı. Günümüzde insanlar yaşadıkları şehir dışındaki plaka kodlarını da merak ediyorlar. Bu numaralardan birisi de 22 plaka kodudur.
22.08.2023Yaşam
2023 yılı mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları ||| İl içi mazerete bağlı yer değiştirme 2023 sonuçları açıklandı mı? Öğretmen mazeret tayini 2023 sonuçları...
2023 yılı mazerete bağlı yer değiştirme sonuçları ||| İl içi mazerete bağlı yer değiştirme 2023 sonuçları açıklandı mı? Öğretmen mazeret tayini 2023 sonuçları...Milli Eğitim Bakanlığınca, öğretmenlerin mazerete bağlı yer değiştirme başvuru sonuçları açıklanırken il içi ve iller arası ikinci yer değiştirme takvimi de yayımlandı. İşte MEB mazeret atama 2023 sonuçları…
22.08.2023Memur
12 Plaka Neresi? 12 Hangi Şehrin Plakası? 12 Hangi İlin Plaka Kodu?
12 Plaka Neresi? 12 Hangi Şehrin Plakası? 12 Hangi İlin Plaka Kodu?Araç plakalarının tüm dünyada kabul gören bir yapısı olduğu bilinir. Bunun yanında araç plakaları için her ülkede farklı bir sıralama yapılması mümkündür. Bizim ülkemizde bu sıralama için plakalar 01'den başlar ve şehirlere alfabetik olarak verilir.
20.08.2023Yaşam
08 Plaka Neresi? 8 Hangi Şehrin Plakası? 8 Hangi İlin Plaka Kodu?
08 Plaka Neresi? 8 Hangi Şehrin Plakası? 8 Hangi İlin Plaka Kodu?Dünyanın her yerinde trafikte ilerleyen kamyon, otobüs, otomobil ve bunlara benzer araçlara plaka verilmiştir. Plakaların veriliş şekli ise ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Buna göre ülkemiz için plaka kodları sırasıyla ilerleyerek karşımıza çıkar. Plaka kodlarında temel esas ise alfabetik şehir sıralamasıdır. Fakat Zonguldak şehrinin ardından bu düzen bozulur. Çünkü yeni il statüsü alan iller farklı plaka kodları almışlardır.
20.08.2023Yaşam
Meteoroloji ile ilgili son dakika gelişmesi! Kavurucu sıcaklıkların yerini sağanak alıyor
Meteoroloji ile ilgili son dakika gelişmesi! Kavurucu sıcaklıkların yerini sağanak alıyorMeteoroloji ile ilgili son dakika gelişmesi. Meteoroloji yeni hava durumu tahmin raporunu yayınladı. Yaz mevsiminin sonuna yaklaşırken kavurucu sıcaklıklar bazı illerde devam ediyor. Öte yandan bazı illerde sağanak yağmur bekleniyor. İller belli oldu. Hava durumu nasıl olacak? İstanbul, Ankara, İzmir'de hava durumu nasıl olacak? Yağmur yağacak mı? Yağmur yağacak iller açıklandı. İşte son dakika hava durumu gelişme...
20.08.2023Gündem
2. il dışı olacak mı 2023? İl dışı 2. kez yapılacak mı, 2. il dışı tayin olur mu, ikinci il dışı ne zaman?
2. il dışı olacak mı 2023? İl dışı 2. kez yapılacak mı, 2. il dışı tayin olur mu, ikinci il dışı ne zaman?Millî Eğitim Bakanlığı tarafından il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri 20 Temmuz, iller arası isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri ise 4 Ağustos'ta tamamlandı. Mazerete bağlı yer değişikliği devam ederken Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den beklenen açıklama geldi. Peki, 2. il dışı olacak mı 2023? İl dışı 2. kez yapılacak mı, 2. il dışı tayin olur mu, il dışı tayinler ne zaman?

Benzer Haber Etiketleri

İller ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki iller haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.