Haciz

Haciz

Son dakika haciz haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan haciz ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını haciz haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Haciz

haberleri sayfasında son dakika yaşanan haciz gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.149 haciz haberi bulunmuştur. Tüm haciz haberleri aşağıda listelenmiştir.
Yargıtay'dan emsal niteliğinde senet kararı!
Yargıtay'dan emsal niteliğinde senet kararı!Ticari hayatı yakından ilgilendiren bir karara imza atan Yargıtay, senetteki 'TL' ibaresinin çizilerek yerine 'USD' yazılması tahrifat olarak kabul edilemeyeceğine hükmetti.
4.06.2023Gündem
İş dünyasını yakından ilgilendiren teminat senedi kararı! Ciddi zarar ettiriyor
İş dünyasını yakından ilgilendiren teminat senedi kararı! Ciddi zarar ettiriyorTeminat senetleriyle ilgili dikkat çeken karar. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu; senette yazılı “teminattır” kelimesinin, neyin teminatı olduğuna ilişkin bir açıklama belirtilmedikçe, tek başına senedin teminat senedi olduğu anlamına gelmeyeceğine hükmetti. Avukat Cansen Erdoğan konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunarak bilinmeyen detayları aktardı.
3.06.2023Ekonomi
Ev sahibi kirayı 2 bin liradan 15 bin liraya yükseltti! 2 çocuklu kadını kapı dışarı etti
Ev sahibi kirayı 2 bin liradan 15 bin liraya yükseltti! 2 çocuklu kadını kapı dışarı ettiBursa’da 3 yıl önce eşinden boşanan 2 çocuk sahibi anne, hastalıkla uğraşırken, bir yandan da evsiz kaldı. 2 bin lira olan kirasını 15 bin liraya çıkaran ev sahibi, anneyi ve çocuklarını mahkeme kararıyla kapı dışarı etti. Mağdur anne, mahkeme kararının kendisine tebliğ edilmediğini öne sürdü.
31.05.2023Yaşam
'Evde Bakım Yardımı Yönetmeliği' Resmi Gazete'de
'Evde Bakım Yardımı Yönetmeliği' Resmi Gazete'deAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, engelli bireylere yönelik sağlanan evde bakım yardımıyla ilgili usul ve esasların belirlendiği yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.
26.05.2023Gündem
Ev sahibiyle anlaşamadı, derdini astığı kağıtlarla anlattı! 'Parayı elden vermeyin' tavsiyesi
Ev sahibiyle anlaşamadı, derdini astığı kağıtlarla anlattı! 'Parayı elden vermeyin' tavsiyesiİstanbul Kartal'da ev sahibinin kira artışını kabul etmeyince evinden çıkartıldığını ileri süren kiracı Hasan Şengün, derdini anlatmak için dairesinin pencerelerine süreci anlattığı kâğıtlar astı. Kirasını ev sahibine elden verdiğini ve mağdur olduğunu savunan şahıs, kiracılara paranın elden verilmemesi tavsiyesinde bulundu.
17.05.2023Yaşam
Ev satışında senet oyunu ile dolandırıcılığa dava
Ev satışında senet oyunu ile dolandırıcılığa davaAnkara'da Çağrı Ş. (38), ilanda gördüğü evi satın almak için 3 bin TL kapora ve 10 bin TL'lik teminat senedi verdiği emlakçı aracılığıyla ev sahibiyle anlaştı. Kredi çekemeyince evi alamayan Çağrı Ş.'nin imzaladığı senet, üzerinde değişiklik yapılarak ciro edildi ve icraya verildi. Çağrı Ş.'nin şikayeti ile 2'si emlak ofisi çalışanı 3 şüpheli hakkında 1'er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
16.05.2023Yaşam
SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı tamamını kapsıyor! Taksitle ödenebiliyor, son 21 gün
SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı tamamını kapsıyor! Taksitle ödenebiliyor, son 21 günSSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı prim borcu olanların tamamını kapsıyor. Sosyal güvenlik borç yapılandırması için son tarih 31 Mayıs. 12, 18, 24, 26 ve 48 aylık taksitler ile ödeme yapılabiliyor. Vatandaşların kimisi hangi borçların yapılandırılacağını, kimileri yapılandırma başvurusunun son tarihini, kimileri de yapılandırma yapılması halinde ödenecek borç tutarlarını merak ediyor. İşte sosyal güvenlik borç yapılandırması yapacaklara rehber olacak bilgiler...
10.05.2023Ekonomi
Buğra Gülsoy'a 'boşanma' sorusu!
Buğra Gülsoy'a 'boşanma' sorusu!Başarılı projelerde rol alan oyuncu ve yazar Buğra Gülsoy, önceki gün 6. Merzifon Kitap Fuarı'na katıldı. Yaklaşık bir saat sevenleriyle söyleyişi yapıp soruları cevaplayan Gülsoy, sonrasında ‘Luna’ adlı kitabının imza törenine geçti.
8.05.2023Magazin
Araba kiralayacaklara sahte senet tuzağı! Ev ve maaşlara haciz geliyor
Araba kiralayacaklara sahte senet tuzağı! Ev ve maaşlara haciz geliyorRamazan Bayramı'nda şehir dışında tatile çıkmak isteyenler, uygun araç kiralama şirketi aramaya başlarken, vatandaşları bekleyen tehlike ise kapora dolandırıcılığı ve sahte senet tuzağı oldu. Dolandırılanlardan Neşet Yılmaz, sahte senet tuzağını detayları ile anlattı.
18.04.2023Yaşam
İcra borcu olanlara iki önemli uyarı! Tuzağa düşmeyin, suç sayılıyor
İcra borcu olanlara iki önemli uyarı! Tuzağa düşmeyin, suç sayılıyorHukuk bürolarının icralık vatandaşlara, borcu tahsil etmek amaçlı baskı kurması ile ilgili dikkat çeken bir uyarı geldi. Vatandaşlara bir de dolandırıcıların tuzak kurduğunu dile getiren Avukat Selen Karataş, borçluları iki önemli konuda uyardı.
15.04.2023Gündem
Genel af çıkacak mı 2023? İnfaz indirimi olacak mı, genel af yolda mı, 7. Yargı Paketi’nde mahkumlara ceza indirimi 2023 var mı?
Genel af çıkacak mı 2023? İnfaz indirimi olacak mı, genel af yolda mı, 7. Yargı Paketi’nde mahkumlara ceza indirimi 2023 var mı?İnfaz indirimi var mı, genel af çıkacak mı 2023, yolda mı? 7. Yargı Paketi teklifi TBMM Genel Kurul'da kabul edildi. Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışmaları yürütülen düzenlemede kirada arabuluculuk zorunluluğu, konutta haciz işlemi, infaz ertelemesi ve uyuşturucuyla mücadelede ağır cezalar öngörülürken, gözler genel affa çevrildi. Peki, Genel af yolda mı? İnfaz indirimi olacak mı, 7. Yargı Paketi’nde mahkumlara genel af var mı?
13.04.2023Gündem
Deprem bölgesinde yeni fırsatçılık yöntemi! 'Çantacılar' devrede: Dava açıp hak talep etme peşindeler
Deprem bölgesinde yeni fırsatçılık yöntemi! 'Çantacılar' devrede: Dava açıp hak talep etme peşindelerDeprem bölgesinde enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken mülkiyet hakkı ile ilgili dikkat çeken bir uyarı geldi. Yıkılmış konutlar üzerinde malikin mülkiyetinin devam ettiğini hatırlatan uzmanlar, bu kişilerin enkazdaki geri dönüşüm malzemeleri üzerinde de hak sahibi olduğunu belirtti. Buradan kaynaklanan yeni bir fırsatçılık yöntemine dikkati çeken TUKONFED Bankacılık Komisyonu Başkanı Ölmez, alınması gereken önlemleri sıraladı.
10.04.2023Ekonomi
Sahte mimar olayı ile ilgili harekete geçildi! Avni Tekinaslan’ı işe alanlara ceza yağdı
Sahte mimar olayı ile ilgili harekete geçildi! Avni Tekinaslan’ı işe alanlara ceza yağdıSahte mimar olayında yeni gelişme! Antalya Valiliği harekete geçti. Geçen yıl ortaya çıkan 42 yıllık sahte mimar Avni Tekinaslan’ı işe alan firmalara ceza kesildi. Yetkililer, verilecek cezanın miktarını da açıkladı.
5.04.2023Yaşam
Binalarda yeni dönem başlıyor! 3 ile öncelik verildi
Binalarda yeni dönem başlıyor! 3 ile öncelik verildiİstanbul, Bursa ve Eskişehir’de 1.5 milyon bina için harekete geçildi. Doğal gaz şebekesi 2002 öncesi illerde binalara ‘gaz stop’ sistemi kurulacak. Depremde gaz, genel değil bina bazlı kesilecek.
1.04.2023Gündem
1 liralık borç için tüm mala haciz kalktı
1 liralık borç için tüm mala haciz kalktıZamanında ödenmeyen borçlar nedeniyle bankalar başta olmak üzere, şirketler, şahıslar haciz işlemi başlatabiliyor. Eskiden 1 liralık borç için tüm malvarlığı hacze konu edilebiliyordu. Son çıkan yasa ile hacze konu alacağın üzerinde bir miktarda haciz yapılamayacak. Evdeki kişisel ve ortak kullanılan eşyalar haczedilemeyecek.
1.04.2023Ekonomi
7. yargı paketi maddeleri 2023! Yargı paketi Resmi Gazetede yayımlandı mı, yargı paketi yasalaştı mı? 7. yargı paketinde ceza indirimi var mı, genel af çıkacak mı?
7. yargı paketi maddeleri 2023! Yargı paketi Resmi Gazetede yayımlandı mı, yargı paketi yasalaştı mı? 7. yargı paketinde ceza indirimi var mı, genel af çıkacak mı?7. Yargı Paketi maddeleri merak ediliyor. Adalet Bakanlığı'nın yürüttüğü 7. Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Kanunla birlikte, çocuğu hasta annelere infaz ertelemesi getirilirken, uyuşturucuyla mücadelede ağır cezalar öngörülüyor. Haciz işlemleri hakim kararıyla olacak. Göçmen kaçakçılığı suçu artacak. Peki, Yargı paketi Resmi Gazetede yayımlandı mı, yargı paketi yasalaştı mı? 7. yargı paketinde ceza indirimi var mı? İşte 7. yargı paketi maddeleri 2023…
29.03.2023Gündem
Birlikte yaşadığı kadını öldürüp parçalara ayırdı! İfadesi dehşete düşürdü
Birlikte yaşadığı kadını öldürüp parçalara ayırdı! İfadesi dehşete düşürdüİstanbul Bahçelievler'de, birlikte yaşadığı Özbekistanlı uyruklu Umıda Tulyaganova'yı taşla öldürüp vücudunu parçalara ayırdıktan sonra buzdolabına koyan Rıza Beler, gözaltına alındı. Dehşete düşüren olay sonra Beler, ifadesi ortaya çıkan Beler’in sözleri kan dondurdu.
24.03.2023Yaşam
İnternetten ev kiralarken dikkat! Akılalmaz tuzak ortaya çıktı
İnternetten ev kiralarken dikkat! Akılalmaz tuzak ortaya çıktıDolandırıcıların yeni yöntemi ortaya çıktı! Bu kez ev kiralamak isteyenleri tuzağa düşürdüler. İnternet sitesi üzerinden kiralık ev ilanı veren 3 şahıs, aynı evi farklı müşterilere kiraladıktan sonra ortadan kayboldu. Ortaya attıkları yalanla müşterileri günlerce oyalayan fırsatçıların, oyunu mağdurlar tarafından böyle fark edildi.
24.03.2023Yaşam
Bakanlık çalışmaları tamamladı! Kira uyuşmazlığına arabuluculuk
Bakanlık çalışmaları tamamladı! Kira uyuşmazlığına arabuluculukAdalet Bakanlığı, deprem bölgesine yönelik düzenlemeleri de içeren kanun teklifi taslağını TBMM'ye gönderdi. Düzenlemeyle çocuğu hasta annelere infaz ertelemesi, kirada ara buluculuk zorunluluğu ve uyuşturucuyla mücadelede ağır cezalar öngörülüyor.
8.03.2023Gündem
Borçlar ertelendi, hacizler kaldırıldı! Depremzedelere ekonomik destek...
Borçlar ertelendi, hacizler kaldırıldı! Depremzedelere ekonomik destek...Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin etkilediği 11 ilde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), işveren ve emeklilerin hak ve alacakları üzerindeki hacizleri kaldırdı. Emekli maaş hacizleri de 31 Ağustos'a kadar ertelendi. Ayrıca depremde eşini, ana-babasını veya çocuğunu kaybedenlere ölüm aylığı başvurusu durumunda bugünden itibaren geçerli olmak üzere ölüm aylığı bağlanacak.
1.03.2023Ekonomi
SGK'dan deprem bölgesi kararı! Hacizler kaldırıldı
SGK'dan deprem bölgesi kararı! Hacizler kaldırıldıSosyal Güvenlik Kurumu, depremlerden etkilenen illerde işveren ve emeklilerin hak ve alacakları üzerindeki haciz işlemlerini kaldırma kararı aldı.
28.02.2023Ekonomi
Öğretmene borsa tuzağı! Gelen mesajlar hayatını kabusa döndürdü
Öğretmene borsa tuzağı! Gelen mesajlar hayatını kabusa döndürdüVatandaşları fark farklı yöntemlerle tuzağa düşüren fırsatçılar, bu kez de borsada yatırım yapmak isteyen bir öğretmeni hedef olarak seçti. Sanal borsa ile para kazanmak isteyen Oğuzhan Akın, akılalmaz oyunu tüm parasını kaybettikten sonra anladı.
26.02.2023Gündem
Evine haciz memuru geldi, bu kelimeyi kullanıp başını yaktı! Yargıtay'dan karar çıktı
Evine haciz memuru geldi, bu kelimeyi kullanıp başını yaktı! Yargıtay'dan karar çıktıBorcundan dolayı evine haciz memuruyla gelen alacaklıya, 'ahlaksız' diyen adama Asliye Ceza Mahkemesi'nce verilen beraat kararı Yargıtay'dan döndü.
22.02.2023Gündem
Deprem bölgesinde tüm icra takipleri durduruldu
Deprem bölgesinde tüm icra takipleri durdurulduKahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler sonrası alına bölgesel OHAL kararıyla ekonominin işlemesiyle amacıyla şirketler koruma altında alındı. OHAL kapsamında tüm icra takipleri durdurulurken 6 Şubat-6 Nisan 2023 tarihleri arasında icradan yapılacak satışlar da gerçekleşmeyecek.
15.02.2023Gündem
Kredi, banka ve sigorta üçgeni! Borç kaldıysa devam edecek
Kredi, banka ve sigorta üçgeni! Borç kaldıysa devam edecekDepremzedelerin hayata yeniden tutunabilmeleri için sigorta şirketlerinden alacakları tazminatlar büyük önem taşıyor. Zorunlu deprem sigortası ödemeleri başladı. Afet bölgesinde yıkılan konutlar içerisinde, kredi ile satın alınanların kredi geri ödemelerinin ertelenip ertelenmeyeceği ise merak konusu. 'Depremde yıkılan evin kredisi ödenir mi? Evin yıkılmış olmasının bankanın alacağını ortadan kaldırır mı?' soruları vatandaşlar tarafından araştırılırken, banka kredisi çeken kişinin vefat etmesi durumunda borcunun mirasçısından talep edileceği için hukuken yakınlarının nasıl bir yol izleyeceği de merak ediliyor. İşte detaylar...
14.02.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Haciz ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki haciz haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.