Engelli

Engelli

Son dakika engelli haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan engelli ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını engelli haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Engelli

haberleri sayfasında son dakika yaşanan engelli gelişmeleri de dahil olmak üzere 7.426 engelli haberi bulunmuştur. Tüm engelli haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kamu tatil mi, yarın kimler izinli,? 26 Ocak kamu çalışanları idari izinli mi, kamu kurumları yarın tatil mi?
Kamu tatil mi, yarın kimler izinli,? 26 Ocak kamu çalışanları idari izinli mi, kamu kurumları yarın tatil mi?Kamu çalışanları yarın izinli mi, kamu kurumları yarın tatil mi? İstanbul'da geçen haftadan beri etkili olan kar yağışı nedeniyle yeni tedbirler alındı. Vali Yerlikaya yaptığı açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl, engelli ve hamilelerin 26-27-28 Ocak 2022 tarihlerinde izinli sayılacağını duyurdu. Peki, Yarın kimler izinli?
İstanbul’a girişler kısıtlandı mı? İstanbul’a giriş yasak mı? İstanbul’a giriş ne zaman açılacak?
İstanbul’a girişler kısıtlandı mı? İstanbul’a giriş yasak mı? İstanbul’a giriş ne zaman açılacak? İstanbul’da devam eden yoğun kar yağışı kentte tüm hayatı olmusuz etkiledi. Kardan kapanan yollarda çalışmalar devam ederken yolda mahsur kalan araçlar için de çalışmalar devam ediyor. İstanbul Valiliği, Meteoroloji’den yapılan uyarılar doğrultusunda yeni önlemler aldı. İstanbul Valiliği, ulaşım başta olmak üzere, çalışma hayatı ve eğitim gibi alanlarda önlem aldı. Peki, İstanbul’a girişler kısıtlandı mı? İstanbul yönüne seyahat eden araçların kente girişine izin var mı? İstanbul’a giriş yasak mı? İstanbul’a giriş ne zaman açılacak? İşte İstanbul Valiliği’nin açıklaması!
25.01.2022Gündem
Üniversiteler tatil mi? İstanbul'da üniversitelere kar tatili kaç gün, kar tatili ne zaman bitecek? İstanbul Valisi Yerlikaya açıkladı!
Üniversiteler tatil mi? İstanbul'da üniversitelere kar tatili kaç gün, kar tatili ne zaman bitecek? İstanbul Valisi Yerlikaya açıkladı!Üniversiteler tatil mi, İstanbul’da üniversiteler ne zamana kadar tatil? Üniversitelerin tatil olup olmadığı öğrenciler tarafından sorgulanırken, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan üniversiteler ile ilgili açıklama geldi. Kar yağışı nedeniyle Valilik 6 yeni tedbir alındığını duyurdu. Alınan tedbirlerden biri de üniversite öğrencilerini etkiliyor. Peki, üniversiteler tatil mi?
25.01.2022Eğitim
Otobüs seferleri iptal mi? Şehirlerarası yolcu otobüslerinin çıkışları durduruldu mu?
Otobüs seferleri iptal mi? Şehirlerarası yolcu otobüslerinin çıkışları durduruldu mu? İstanbul’da karla mücadele çalışmaları sürerken İstanbul Valiliği alınan son tedbirleri açıkladı. Valilikten yapılan açıklamaya göre, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan tahmin raporları ve devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle önlemler alındı. Eğitimden, sosyal hayata, çalışmadan ulaşıma kadar alınan önlemler İstanbul Valiliği tarafından duyuruldu. Peki, Otobüs seferleri iptal mi? Şehirlerarası yolcu otobüslerinin çıkışları durduruldu mu? Otobüs seferleri ertelendi mi? İşte İstanbul Valiliği’nin son açıklaması…
25.01.2022Gündem
Kamuda çalışan malül, engelli ve hamileler ne zamana kadar idari izinli?
Kamuda çalışan malül, engelli ve hamileler ne zamana kadar idari izinli?İstanbul’da yağan kar hayatı olumsuz etkiledi. Geceden bu yana yürütülen çalışmalar devam ederken kent genelinde önlemler alınmaya devam ediyor. İstanbul Valiliği de Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan tahmin raporları ve devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle aldığı yeni önlemleri duyurdu. Kamu çalışanları 26 Ocak 2022 Çarşamba günü de idari izinli sayılacak. Peki, Malül, engelli ve hamileler idari izinli mi? Kamuda çalışan malül, engelli ve hamileler ne zamana kadar idari izinli? İşte detaylar…
25.01.2022Gündem
İstanbul’da kamu çalışan çalışanları idari izinli mi? 26 Ocak Çarşamba günü kamuda izin var mı?
İstanbul’da kamu çalışan çalışanları idari izinli mi? 26 Ocak Çarşamba günü kamuda izin var mı? İstanbul’da kar ile mücadele devam ediyor. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan tahmin raporları ve devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle; İstanbul Valiliği, karla mücadele çalışmaları kapsamında birtakım önlemler aldı. Bunların başında kamu çalışanlarının idari izinleri geliyor. Peki, İstanbul’da kamu çalışan çalışanları idari izinli mi? 26 Ocak Çarşamba günü kamuda izin var mı? İşte detaylar…
25.01.2022Gündem
İstanbul Valiliği'nden karla mücadelede 6 önlem! 3 gün idari izin...
İstanbul Valiliği'nden karla mücadelede 6 önlem! 3 gün idari izin...İstanbul'da yoğun kar yağışı etkisini sürdürürken, İstanbul Valiliği yeni önlemler alındığını açıkladı.
25.01.2022Gündem
Memur ve emeklilerin 14 günlük zam farkları ile ilgili son dakika gelişmesi!
Memur ve emeklilerin 14 günlük zam farkları ile ilgili son dakika gelişmesi!Zam farkları ödenmeye başlıyor. Milyonlarca kişi alacak. Memur ve emeklilerin 14 günlük zam farkları ile ilgili flaş gelişme! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 2.3 milyonu aşkın memur emeklisi ile dul ve yetimlerinin 1 Ocak 2022 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan zam farklarının 27 Ocak’ta yatırılacağını duyurdu. Kim ne kadar zam farkı alacak? Emekli, dul ve yetim aylığı alanların hesabına net ne kadar ücret yatırılacak? Kuruşu kuruşuna hesaplandı. Öte yandan Muhasebat Genel Müdürlüğü 14 günlük maaş farkı için mutemetlere yetki açtı. İşte memur emekli, engelli, dul ve yetim milyonların beklediği zam farkları ile ilgili merak edilen tüm detaylar....
Kamu çalışanları ile ilgili flaş karar! Tek tek açıklandı
Kamu çalışanları ile ilgili flaş karar! Tek tek açıklandıYüz binlerce kamu çalışanını ilgilendiriyor. Açıklamalar peş peşe geldi. Birçok ilde kamu çalışanlarına idari izin verildi. Valilikler duyurdu. İstanbul, Muğla, Denizli başta olmak üzere çok sayıda kentte yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personele idari izin verildi.
25.01.2022Gündem
Araba alacaklara güzel haber! ÖTV'siz satılıyor
Araba alacaklara güzel haber! ÖTV'siz satılıyorAraba almak isteyenleri ilgilendiren son dakika gelişmesi! ÖTV indiriminden yararlanıp araba almak isteyenlere büyük fırsat. Araba fiyatlarındaki yükseliş devam ederken engelli vatandaşlara sağlanan kolaylıkla birlikte onlarca model mevcut fiyatından çok daha ucuza alınabiliyor. ÖTV'siz olarak engelli bireylerin alabileceği araçlarda bayi satış fiyatı sınırı 2022 yılı için 450 bin 500 lira oldu. Otomobil fiyatları 2021 yılının gelmesiyle birlikte yine artış yaşadı. Yeni modellerin satışa çıkmasına paralel olarak fiyatlarda yüzde 10-15 aralığında yükseliş gerçekleşti.
25.01.2022Ekonomi
Elazığ'da engelli ve hamile personele 4 gün idari izin
Elazığ'da engelli ve hamile personele 4 gün idari izinElazığ'da kar yağışı nedeniyle kamuda çalışan engelli ve hamile personele, 29 Ocak tarihine kadar idari izin verildi.
25.01.2022Yaşam
Yoğun kar yağışı İstanbul'u etkisi altına aldı! Vali Yerlikaya yeni kararları açıkladı: 3 gün idari izin...
Yoğun kar yağışı İstanbul'u etkisi altına aldı! Vali Yerlikaya yeni kararları açıkladı: 3 gün idari izin...İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da yaşanan olumsuz şartlara karşı 6 yeni tedbir açıkladı. Buna göre kamu kurum ve kuruşlarında çalışan malul, engelli ve hamileler 28 Ocak cuma gününe kadar izinli sayılacak. Üniversiteler 31 Ocak pazartesi gününe kadar eğitime ara verecek. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri'nde de 28 Ocak cuma gününe kadar eğitime ara verilecek. Yerlikaya, Trakya'dan ve Anadolu'dan seyahat eden araçların İstanbul'a giriş kısıtlamasının kaldırıldığını duyurdu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM Otoyolu dahil olmak üzere İstanbul’da Karayolları Genel Müdürlüğü ağında kar yağışından dolayı kapalı bir yol bulunmamaktadır. Tüm yollarımız trafiğe açılmıştır." dedi. İstanbul Havalimanı'nda da iniş ve kalkışların iptal saati 13.00'e kadar uzatılırken açılan tek pistle öncelikli uçuşlar yapılıyor. Otogarlardan çıkış yasağı saat 09.00'a kadar uzatıldı.
25.01.2022Yaşam
Kamu kuruluşları tatil mi? İstanbul kamu çalışanları idari izinli mi? Memurlar izinli mi?
Kamu kuruluşları tatil mi? İstanbul kamu çalışanları idari izinli mi? Memurlar izinli mi?İstanbul’da kar hayatı olumsuz etkiliyor! İstanbul’da ulaşım sorunları nedeniyle Valilik kamu çalışanları için duyuru yayınladı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada kamu çalışanları için idari izin açıklaması yaptı. Peki, Kamu kuruluşları tatil mi? İstanbul kamu çalışanları idari izinli mi? Memurlar izinli mi? İşte detaylar…
25.01.2022Gündem
İstanbul Valisi son dakika duyurdu: İzinli sayılacaklar!
İstanbul Valisi son dakika duyurdu: İzinli sayılacaklar!İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Twitter hesabından idari izinle ilgili açıklama yaptı.
24.01.2022Gündem
Denizli'de hamile ve engelli personellere 2 gün idari izin
Denizli'de hamile ve engelli personellere 2 gün idari izinDenizli’de olumsuz hava şartları nedeniyle hamile ve engelli personellerin, 25 ile 26 Ocak 2022 tarihinde idari izinli sayılacağı açıklandı.
24.01.2022Gündem
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Sedef Kabaş'a tepki: O ifadelerin kullanılması ahlak yoksunluğu, pespayeliktir
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Sedef Kabaş'a tepki: O ifadelerin kullanılması ahlak yoksunluğu, pespayeliktirAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti MYK gündemine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Çelik, "Gazeteci sıfatını taşıyan Sedef Kabaş'ın yaptığı kabul edilemeyecek ahlaksız bir şeydir. O ifadelerin kullanılması ahlak yoksunluğu, pespayeliktir." dedi.
24.01.2022Gündem
Son dakika nakdi destek açıklaması! Ocak ve şubatta...
Son dakika nakdi destek açıklaması! Ocak ve şubatta...Devlet eli ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşmaya devam ediyor. Zorlu kış şartları dolayısı ile dar gelirli ailelere nakdi destek sağlanıyor. Kış yardımları için ek kaynak hazırlandı. Bakan Yanık sağlanan destekler ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi vatandaşların kış mevsiminden olumsuz etkilenmemeleri için 450 milyon TL’lik ek kaynak hazırladıklarını açıkladı.
24.01.2022Ekonomi
Yüz yüze eğitimde son dakika kararı! Resmen açıklandı, tatil edildi
Yüz yüze eğitimde son dakika kararı! Resmen açıklandı, tatil edildiYüz yüze eğitimde son dakika kararı. Resmen açıklandı. Tatil edildi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle birçok ilde bazı eğitim ve öğretim kurumlarında "yüz yüze eğitim" faaliyetlerine ara verildi.
23.01.2022Eğitim
İstanbul'da son dakika izin kararı! Valilik resmen duyurdu: Hamileler, maluller ve engelliler...
İstanbul'da son dakika izin kararı! Valilik resmen duyurdu: Hamileler, maluller ve engelliler...Yoğun kar yağışı sonrası İstanbul'da son dakika izin kararı. Valilik resmen duyurdu. 2 gün idari izin verildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da olumsuz hava koşulları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan; malûl ve engelliler ile hamile olanların, pazartesi salı günleri idari izinli sayılacağını duyurdu.
23.01.2022Gündem
Valilikler son dakika açıkladı: İdari izinli sayılacaklar
Valilikler son dakika açıkladı: İdari izinli sayılacaklarValilikler son dakika açıkladı. Birçok ilde resmi olarak idari izinli sayılacaklar. Yurt genelinde etkisi sürdüren kar yağışı sonrası valiliklerden art arda açıklamalar geldi. Pazartesi günü engelli ve hamile personellerin izinli sayılacağı belirtildi.
23.01.2022Gündem
Eskişehir'de kızak şenliğinde doyasıya eğlence
Eskişehir'de kızak şenliğinde doyasıya eğlenceEskişehir'de İnönü Belediyesi’nce 5'inci kez kızak şenliği düzenlendi. Yaklaşık 600 metrelik tepeden plastik kızaklarla kayan yüzlerce kişi, eksi 4 derecelik soğuğa rağmen saatlerce eğlendi.
23.01.2022Gündem
Kamu görevlilerine idari izin! 5 gün...
Kamu görevlilerine idari izin! 5 gün...Kamu görevlileri ile ilgili açıklama geldi. İdari izin verildi. 24-28 Ocak tarihleri arasında geçerli olacak. Valilik duyurdu. Gaziantep’te yoğun kar yağışı nedeniyle engelli, hamile ve 3 yaş altı çocuğu bulunan kamu görevlilerine 5 günlük idari izin verilirken, halk eğitim ve rehabilitasyon merkezleri de tatil edildi.
23.01.2022Gündem
Kira yardımı istemesiyle sosyal medyada gündem olmuştu! Dilencilikten işlem yapıldı! Şok eden gerçek
Kira yardımı istemesiyle sosyal medyada gündem olmuştu! Dilencilikten işlem yapıldı! Şok eden gerçekKadıköy'de çekilen ve sosyal medyada gündem olan bir videoda, yaşlı bir çiftin kira yardımı istediği görülmüştü. Ataşehir Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, çiftin ev sahibi olduğunu, engelli maaşı ve bir yıldır da elektrik ve kömür desteği ile nakdi yardım aldığını bildirdi. Yaşlı çift hakkında dilencilikten işlem başlatıldı.
22.01.2022Yaşam
Engelli, engelli yakını ve yaşlı aylıklarına zam geldi! İşte kuruşu kuruşuna yeni maaşlar...
Engelli, engelli yakını ve yaşlı aylıklarına zam geldi! İşte kuruşu kuruşuna yeni maaşlar...Maaşlara zam geldi. Hepsi artıyor. Engelli, engelli yakını hepsini ilgilendiriyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan aralık ayı enflasyon oranı ile birlikte maaşlara yansıyacak zam oranı da belli oldu. Memur ve emekli zammının ardından 2022 yılı engelli maaşları da netleşti. Peki 2022 engelli, engelli yakını ve yaşlı maaşı ne kadar oldu? İşte kuruşu kuruşuna yeni maaşlar...
21.01.2022Emekli
Elektrik desteği! Faturası ile PTT'ye giden alıyor, en az 103 lira...
Elektrik desteği! Faturası ile PTT'ye giden alıyor, en az 103 lira...Elektrik faturası için devlet desteği sağlanıyor. Dar gelirli vatandaşlar talepte bulunmaları durumunda fatura desteğinden yararlanabiliyor. Ödemeler PTT aracılığı ile yapılıyor. Destek miktarı kişi sayısına göre değişiyor. 1-2 kişilik aile için ödeme miktarı 103 lira olarak belirlendi. Elektrik fatura yardımı olarak da bilinen tüketim desteği 4 kişilik aile için 206 liraya çıkıyor. Birçok kişinin destekten yararlanma hakkı olduğu halde bundan haberdar olmadığı için başvuruda bulunmuyor. Dul, yetim, engelli, yaşlı, kronik hastalar ve daha pek çok kişi elektrik desteği alabiliyor. Ayrıca Elektrik tüketiminde tüm aboneleri yakından ilgilendiren bir değişiklik yapıldı. Kademeli tarife dönemi başladı. İsteyen tüketiciler kademeli tarifeden çıkabiliyor. İşte elektrik desteği ve kademeli tarife ile ilgili merak edilen detaylar...
21.01.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

idari izinistanbulengelliİstanbul Valiliği açıklamaMemur

Engelli ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki engelli haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.