Emekli Zam Oranları

Emekli Zam Oranları

Son dakika emekli zam oranları haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan emekli zam oranları ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını emekli zam oranları haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Emekli Zam Oranları

haberleri sayfasında son dakika yaşanan emekli zam oranları gelişmeleri de dahil olmak üzere 330 emekli zam oranları haberi bulunmuştur. Tüm emekli zam oranları haberleri aşağıda listelenmiştir.
2022 haziran ayı enflasyon beklentisi! Ekonomistlerin 2022 Haziran ayı enflasyon tahmini ne? Enflasyon beklentisi Haziran 2022!
2022 haziran ayı enflasyon beklentisi! Ekonomistlerin 2022 Haziran ayı enflasyon tahmini ne? Enflasyon beklentisi Haziran 2022!2022 haziran ayı enflasyon beklentisi merak ediliyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından paylaşılan enflasyon verileri yakından takip ediliyor. Her ayın üçünde açıklanan enflasyon verileri, 3 Temmuz’un Pazar gününe denk gelmesi nedeniyle 4 Temmuz Pazartesi günü yani bugün açıklanacak. Peki, Ekonomistlerin 2022 Haziran ayı enflasyon tahmini ne? İşte enflasyon beklentisi Haziran 2022…
4.07.2022Ekonomi
Emekli zammında son dakika gelişmesi! Flaş 'ek madde' hamlesi
Emekli zammında son dakika gelişmesi! Flaş 'ek madde' hamlesiEmekli vatandaşlar uzun süredir zam oranlarının netleşmesini bekliyordu. Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından emekli zammı da netleşti. SSK ve Bağ-Kur mensubu emeklilerin maaşlarına ocak ayında, yılın ilk yarısı için yüzde 23,65 oranında zam yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan en düşük emekli maaşının 1500 lira yerine 2500 lira olduğunu duyurdu. Böylece en düşük emekli maaşı yüzde 66 artmış oldu. Emekliler ile dul ve yetim aylığı alanlar zamdan nasıl yararlanacaklarını merak ediyor. Emekli aylığına yapılan bu iyileştirme ile ilgili merak edilen detaylar netleşti . Öte yandan Ak Parti de emekli maaşlarına yapılacak zam ile ilgili harekete geçti. TBMM'de AK Parti grubu, muhalefet partilerini ziyaret ederek, emekli maaşlarının en az 2 bin 500 TL olmasıyla alakalı yasal düzenlemenin, bugün Genel Kurul'da görüşmelerine başlanacak olan teklife madde eklenmesini görüşecek.
4.01.2022Emekli
Emeklilere çifte zam müjdesi! Yeni maaşlar netleşiyor, ilave artışlar geliyor, hem SSK hem de Bağ-Kur ...
Emeklilere çifte zam müjdesi! Yeni maaşlar netleşiyor, ilave artışlar geliyor, hem SSK hem de Bağ-Kur ...Emeklilere müjde! 2022 zam oranları ile ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Milyonlarca emeklinin gözü o tarihe çevrildi. Oranlar netleşecek. Ancak bu yıl emekli vatandaşlara yapılacak zamda farklı bir hesaplama yapılması bekleniyor. Emekli maaşlarına zam dışında da artış yapılacak. Masada milyonların yeni maaşını etkileyecek formüller bulunuyor. Özellikle asgari ücrete yapılan yüzde 50 oranındaki zammın ardından emekli maaşlarına yapılacak zam ile birlikte en düşük emekli aylığı ile asgari ücret arasındaki makasında kapanması bekleniyor. Emeklilere enflasyon zammı dışında seyyanen zam da yapılması söz konusu. SSK ve Bağ-Kur mensubu emeklilerden maaşı düşük olanlara daha fazla ilave zam yapılması bekleniyor.
29.12.2021Emekli
Memur ve emekli maaşları ile ilgili flaş açıklama! Hesaplar netleşiyor, 2022 zam oranları...
Memur ve emekli maaşları ile ilgili flaş açıklama! Hesaplar netleşiyor, 2022 zam oranları...Memur ve memur emeklisinin gözü yapılacak zam oranlarına çevrildi. Asgari ücretteki rekor artış sonrası memurlar için de yüksek zam beklentisi oluştu. Yeni yıla sayılı günler kala milyonların gündeminde 2022 memur zammı yer alıyor. Ek zam konusu memur ve memur emeklisinin gözünü Bakanlığa çevrilmesine neden oldu. Vatandaşlar "2022 Memur maaş zammı ne kadar, kaç TL olacak, ek zam yapılacak mı?" sorularına yanıt arıyor. 2022 zam oranları ile ilgili de son dakika açıklamaları art arda geliyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Sefer Şener, "Şöyle söyleyelim net bir rakam vermeyelim ama gördüğümüz kadarıyla Türkiye yıl sonu enflasyon rakamını kasım ayında açıklanan 21,30’un üzerinde tamamlamış olacaktır. Yüzde 23-25 aralığında tamamlayacak. Asgari ücretteki gibi bir artış için memurlarımızı bir beklentiye sokmayalım. Zam artı enflasyon farkı diyoruz. İlk 6 ay için yüzde 5 zam zaten verildi. Bu yüzde 5’in üzerine gelecek enflasyon farkının ne kadar geleceğini konuşmaya başladık." ifadelerini kullandı. Öte yandan Türkiye İstatistik Kurumu, (TÜİK) 2021 yılının Aralık ayı enflasyonunu 3 Ocak Pazartesi günü saat 10.00'da açıklayacak. Böylece milyonlarca memur ve emeklisine yılın ilk yarısında verilecek maaş zammı belli olacak.
Emekliye 'ek zam' müjdesi! SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı... Hepsi için geçerli, en az 1.857 TL...
Emekliye 'ek zam' müjdesi! SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı... Hepsi için geçerli, en az 1.857 TL...Milyonlarca emekli bekliyordu. Emekli aylıklarına yapılacak zam oranı ile ilgili flaş detay! Tek tek açıklandı. SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı... Hepsi için geçerli. Yeni emekli maaşları belli oluyor. 2022 emekli zam oranları netlik kazanmaya başladı. Tüm emekliler için ilave zam gündeme geldi. Bakan Bilgin emeklilere yapılacak zam ile ilgili son durumu açıkladı. Bakan Bilgin yaptığı açıklamada, "Emekli gelirlerinin düzeltilmesiyle ilgili çalışmamız var. Çalışmayı çok kapsamlı yürütüyoruz, mesafe aldıkça paylaşacağım" dedi. Bu sözler emeklileri umutlandırdı. Böylece tüm emeklilerin ilave artıştan yararlanması konusu da gündeme gelmiş oldu. Öte yandan emekli maaşlarına yapılacak zam ile ilgili rakamlar ortaya çıktı. SGK, Bağ-Kur ve Emekli sandığı mensubu emeklilerin yeni aylıkları şekillenmeye başladı Yeni rakamlara göre En düşük emekli maaşı 1.857 TL'ye çıkıyor.
14.12.2021Emekli
Zam oranları ile ilgili son dakika gelişmesi! En düşüğü 4.102 TL...
Zam oranları ile ilgili son dakika gelişmesi! En düşüğü 4.102 TL...Milyonlarca çalışan, emekli, dul ve yetim maaşı alan kişi için geçerli. Zam geliyor. Yeni maaşlar ile ilgili son dakika gelişmesi! Ve belli oldu. En düşüğü 4 bin 102 TL.
5.10.2021Ekonomi
Emekliye zam müjdesi! 2 bin 898 liraya yükselecek
Emekliye zam müjdesi! 2 bin 898 liraya yükselecekMilyonlarca emekli bekliyordu. Ve belli oldu. Rakamlar tek tek açıklandı. Emeklilerin gözü Ocak zamlarına çevrilmişti. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Ocak zammı enflasyon tahminine göre yüzde 4.49 olacak. Emekli maaşlarında 286 liraya kadar artış yaşanacak. İşte emeklilerin Ocak zammı ile ilgili merak ettiği tüm detaylar...
3.10.2020Emekli
Emeklilerin 2020 maaşları netleşti! İşte zamlı maaşlar...
Emeklilerin 2020 maaşları netleşti! İşte zamlı maaşlar...Emekli maaşının 2020'de ne kadar olduğu merak ediliyor. Her yıl ocak ve temmuz aylarında maaşlara zam yapılıyor. Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından yeni yapılacak zammın oranı belli oldu. SSK ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 6,49 zam alacak.
6.01.2020Ekonomi
Emekli zammı ne kadar oldu 2020? Emeklilere ne kadar zam geldi?
Emekli zammı ne kadar oldu 2020? Emeklilere ne kadar zam geldi?Emekli zammı ne kadar oldu 2020? Emeklilere ne kadar zam geldi? sorularına yeni yılın gelmesiyle yoğun bir şekilde cevap aranıyor. Vatandaşlar, 2020 ocak emekli zammı yüzde kaç? Aralık ayı enflasyon oranı belli oldu mu? SSK emekli maaşı ne kadar 2020? sorularını soruyor. Milyonlarca emeklinin ocak zammı yarın netleşiyor. İşte Ocak 2020 emekli maaş zamları hakkında merak edilenler…
2.01.2020Emekli
2020 emekli maaşı zamları ne oldu (ne olacak)? Kasım ayı enflasyon rakamları memur maaşını etkileyecek mi?
2020 emekli maaşı zamları ne oldu (ne olacak)? Kasım ayı enflasyon rakamları memur maaşını etkileyecek mi?2020 emekli maaşı zam oranları ne oldu? emeklilerin yanıtlanmasını beklediği sorulardan bir tanesidir. Kasım ayı enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından sonra emekliler 2020 yılında maaşlarına ne kadar zam geleceğini merak ediyor. Milyonlarca vatandaşın gözü enflasyon rakamlarında. Kasım ayı enflasyon rakamlarına göre belirlenecek emekli maaş zammı 2020 yılının ilk 6 ayında geçerli olacak. Peki, 2020 emekli maaşı zamları ne oldu? 2020’de emekli maaşı ne kadar olacak? Emeklilere müjde son dakika haberi var mı? İşte detaylar…
5.12.2019Emekli
Milyonlarca kişi bekliyor... Emeklilerin ocak zammı ne kadar olacak?
Milyonlarca kişi bekliyor... Emeklilerin ocak zammı ne kadar olacak?SSK ve Bağ- Kur emeklisine Ocak ayında 6 aylık enflasyon oranında zam yapılacak. Yeni Ekonomi Programı'ndaki enflasyon tahminine göre, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin ocak zammı yüzde 6.65 olacak.
3.10.2019Emekli
Memur ve emeklinin temmuz zammı oranları!
Memur ve emeklinin temmuz zammı oranları!Milyonlarca memur ve emekli temmuz zammını bekliyor. Zam oranını belirleyecek olan haziran ayı enflasyon verilerinin açıklanmasına 9 gün kaldı. Haziran verisinin 5.5-6 olması bekleniyor bu da memur ve emekliye zam farkı anlamına geliyor. Böylece en düşük memur emeklisi aylığı 2 bin 536 liraya yükselecek.
25.06.2019Emekli
Milyonlarca emekli bekliyordu! Yüzde 5 zam
Milyonlarca emekli bekliyordu! Yüzde 5 zamMilyonlarca emekli temmuzda yapılacak zammı heyecanla bekliyor. Memur emeklilerine yüzde 5 zam yapılacak. 6 aylık enflasyon yüzde 4'ü aşarsa fark da alacaklar.
20.03.2019Ekonomi
2019 SGK, Bağ-kur ve memur maaşları için zamlar belli oldu
2019 SGK, Bağ-kur ve memur maaşları için zamlar belli oldu2019 Emekli maaşlarına zam oranları belli oldu. Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren 2019 emekli zam oranları az önce açıklandı. SGK, Bağ-kur ve memur emeklilerinin zam oranları, Aralık ayı enflasyonu açıklanmasından sonra belirlendi.
4.01.2019Gündem
Emekli maaşlarına yüzde 14 zam!
Emekli maaşlarına yüzde 14 zam!Milyonlarca vatandaş yeni yılda yapılacak zam miktarlarını beklemeye başladı. Türkiye'de tam 12.3 milyon bireyin merakla beklediği Ocak zammı ile ilgili detaylar ise netleşmeye başladı. Bu detaylarda en önemli nokta 2018 yılı ikinci yarısında gerçekleşecek enflasyon oranları olacak. Merkez Bankası'nın yeni anketi doğrultusunda enflasyon tahmini yüzde 24.45 çıktı. Bu durumda SSK, Bağ-Kur ve memur emeklileri yüzde 13.99 ila 14.49 arası yeni yıl maaş artışı alacaklar.
18.11.2018Ekonomi
2017 Memur ve emekli zammı ne kadar?
2017 Memur ve emekli zammı ne kadar?Binlerce emeklinin heyecanla beklediği memur ve emekli zam oranları nihayet belli oldu. Yılın Ocak ve Temmuz aylarında gerçekleştirilen zamlar emeklileri az da olsa rahatlattı. 2017 yılının memur ve emekli zam oranlarının ayrıntılarına haberimizden ulaşabilirsiniz.
29.09.2021Gündem
2017'de kim ne kadar zam alacak?
2017'de kim ne kadar zam alacak?2017 yılı emekli zam oranları beli olmaya başladı ancak enflasyon 3,73 gelirse memur emeklileri farkı alamayacak
15.11.2016Ekonomi
SGK'dan emeklilere uyarı!
SGK'dan emeklilere uyarı!SSK ve Bağ-Kur emeklilerine 2002 ve 2006'da eksik zam yapıldığı iddiaları nedeniyle emekliler yoğun bir şekilde SGK'nın kapısını çalıyor...
29.04.2011Ekonomi
Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına büyük zam! Yeni artış belli oldu, 10.350 lira...
Emekli aylıklarına ve memur maaşlarına büyük zam! Yeni artış belli oldu, 10.350 lira...Memur maaşlarına ve emekli aylıklarına yeni zam geliyor. Enflasyonla birlikte SSK ve Bağ-Kur emekli aylıkları yüzde 42.35, memur maaşları ve emekli memur aylıklarına da yüzde 41.69 zam yapıldı. Bu çerçevede aile yardımı ödeneği dâhil en düşük memur maaşı 6 bin 429 liradan 9 bin 105 liraya, en düşük memur emekli aylığı 4 bin 289 liradan 6 bin 78 liraya yükseldi. En düşük SSK emeklilerinin (2000 öncesi) aylığı 3 bin 293 liradan 4 bin 687 liraya çıktı. Yeni zamların ardından ocak zammı hesabı başladı. Yeni zam oranları ortaya çıktı. İşte memur maaşları ve emkli aylıkları ile ilgili son dakika gelişmelerinin detayları...
Ne kadar emekli maaşı alırım ? 4A, 4B, 4C, SGK sorgulama ekranı ile emekli maaşı hesaplama! Bugün emekli olsam ne kadar maaş alırım
Ne kadar emekli maaşı alırım ? 4A, 4B, 4C, SGK sorgulama ekranı ile emekli maaşı hesaplama! Bugün emekli olsam ne kadar maaş alırımEmekli olunca ne kadar maaş alırım? Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından, 2022 için belirlenen emekli maaşları da belli oldu. En düşük emekli maaşı 1500 liradan 2500 liraya çıktı. Peki, bugün emekli olsam ne kadar maaş alırım? Ne kadar emekli maaşı alırım? İşte 4A, 4B ve 4C emekli maaşı hesaplama…
26.07.2022Emekli
Bankaların emekli promosyonları ne kadar? ING, Garanti ve İş Bankası’nın emekli promosyonları ne kadar oldu?
Bankaların emekli promosyonları ne kadar? ING, Garanti ve İş Bankası’nın emekli promosyonları ne kadar oldu?Promosyon veren bankalar merak ediliyor. Emekli promosyonu ne kadar? sorusuna yanıt aranıyor. Bankalar promosyon yarışına girdi. 5 bin lirayı aşan promosyon ve ek fırsatlarla emeklileri maaş müşterisi yapmak isteyen bankalar promosyon açıklamaları yapmaya devam ediyor. Bankalar promosyon dışında ek kart, ihtiyaç kredisi kullanan emekliler avantajlı kredi faiz oranları, masrafsız para transferi ATMlerden ücretsiz para çekip yatırma gibi imkanlar da sunuyor. Peki, Bankaların emekli promosyonları ne kadar? ING, Garanti ve İş Bankası’nın emekli promosyonları ne kadar oldu?
26.07.2022Ekonomi
Emekliye zam! Emekli maaşı farkları hesaba yatıyor! Tarih verildi! 4A-4B-4C emekli maaşı...
Emekliye zam! Emekli maaşı farkları hesaba yatıyor! Tarih verildi! 4A-4B-4C emekli maaşı...Emekli milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Emekliye maşına gelen zam farkı hesaba yatıyor. Milyonlarca emekli maaşını zamlı alacak. Temmuz zamlı emekli maaşları 4 Haziran günü açıklanan enflasyon rakamlarının ardından netlik kazanmıştı. 6 aylık enflasyon farkı yüzde 42,35 olarak gerçekleşirken memur ve emekli zammı oranları da belirlenmişti. SSK ve BAĞKUR 4A-4B-4C Temmuz ayı emekli maaşı ödeme takvimi ile Temmuz zammı maaş farkları ödenmeye başladı. İşte, 2022 zamlı emekli maaş farkları ödeme tarihleri...
23.07.2022Emekli
Zamlı maaşlar bugün hesaplara aktarılmaya başlıyor! İşte 4/1-(a), 4/1-(b), 4/1-(c) mensubu emekliler için ödeme takvimi ve kuruşu kuruşuna yeni maaşlar...
Zamlı maaşlar bugün hesaplara aktarılmaya başlıyor! İşte 4/1-(a), 4/1-(b), 4/1-(c) mensubu emekliler için ödeme takvimi ve kuruşu kuruşuna yeni maaşlar...Milyonlarca emeklinin beklediği gün geldi. Zamlı maaşlar bugünden itibaren vatandaşların maaş hesaplarına aktarılmya başlıyor. Zam sonrası ilk maaşlarını alacak olan SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı mensubu emekli yeni maaşlarını merak ediyor. Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra emekli maaşı zam oranları belli oldu. Enflasyon oranlarına göre memur ve memur emeklileri yüzde 41.69, SGK ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 42.35 oranında zam alacak. Öte yandan yapılan düzenlemeyle en düşük emekli aylığı da 3.500 TL oldu. Peki kimin emekli aylığı ne zaman yatırılacak? İşte 4/1-(a), 4/1-(b), 4/1-(c) zamlı emekli maaşlarının yatacağı tarih ve kuruşu kuruşuna yeni maaşlar...
17.07.2022Emekli
Yüzde 42.35 zam geldi! Ödeme miktarı 10.000 TL'yi aştı, temmuzda hesaplarda
Yüzde 42.35 zam geldi! Ödeme miktarı 10.000 TL'yi aştı, temmuzda hesaplardaMemur ve emekli zammının ardından bir ücrete de daha zam geldi. Yeni rakamlar belli oldu. Temmuz ayı maaşlarına yansıyacak. SSK, Bağ-Kur dul ve yetim aylığı alanlar 2022’nin temmuz ayında maaşlarını yüzde 42.35 zamlı alacak. Zamlı maaşın üzerine ek ödeme de eklenecek.
Emekli, memur, yaşlı ve engelli maaşlarına zam! Ücretler tek tek açıklandı, Yeni maaşların yatacağı tarih belli oldu
Emekli, memur, yaşlı ve engelli maaşlarına zam! Ücretler tek tek açıklandı, Yeni maaşların yatacağı tarih belli olduEmekli ve memur milyonları ilgilendiren haber geldi. Temmuz zam oranları resmen açıklandı. Tarih verildi, kalem kalem zamlı maaşlar belli oldu. Haziran ayı enflasyon oranı sonrası SSK, Bağ-Kur emekli zammı yüzde 42,35 olurken, memur ve emekli memur için zam oranı yüzde 41,69 oldu. Engelli ve yaşlı aylığı da yüzde 41,69 oranında artacak. ‘Zamlı memur ve emekli maaşları ne zaman yatacak’ diye merak edenler, ‘enflasyon farkı ne zaman ödenecek’ sorusuna cevap arıyor. Gelişmeler devam ederken Maliye Bakanlığı'nın açıkladığı ücretlerden hesaplanan rakamlara göre, hangi mesleğin ne kadar maaş alacağı da belli oldu. Yeni emekli ve memur maaşı için ödeme takvimi de açıklandı. İşte memur ve emekliler için temmuz zammında son dakika gelişmeleri...
7.07.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Emekli Zam Oranları ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki emekli zam oranları haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.