Depremler

Depremler

Son dakika depremler haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan depremler ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını depremler haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Depremler

haberleri sayfasında son dakika yaşanan depremler gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.000 depremler haberi bulunmuştur. Tüm depremler haberleri aşağıda listelenmiştir.
Deprem ile ilgili son dakika uyarısı! İstanbul, İzmir, Ankara dahil 45 ili, 110 ilçeyi vuracak! Liste duyuruldu, 7 ve üzeri sarsıntılar...
Deprem ile ilgili son dakika uyarısı! İstanbul, İzmir, Ankara dahil 45 ili, 110 ilçeyi vuracak! Liste duyuruldu, 7 ve üzeri sarsıntılar...Deprem ile ilgili son dakika açıklaması! Deprem ile ilgili çok sayıda kritik uyarılarda bulunuldu. Türkiye deprem kuşağında yer aldığı için en küçük bir sallantıda akıllara ‘Bu deprem büyük bir depremin habercisi mi?’ sorusu gelmeye başladı. Türkiye’de art arda yaşanan depremler, ülkede hangi bölgelerin risk taşıdığının merak edilmesine neden oluyor. Uzmanlar büyük şiddette depremlerin yaklaştığını belirtip endişelendiren açıklamalarda bulunurken, İstanbul, Ankara dahil 45 ilde büyük sarsıntılar olması bekleniyor. Öte yandan telefonlar için vatandaşları deprem olmadan birkaç saniye önceden uyaran deprem uyarı sisteminin geliştirilmesi, sarsıntıların önceden bilinip bilinemeyeceği konusunu da gündeme taşıdı. Depremleri önceden tahmin etmek mümkün mü? İstanbul depremi ne zaman olacak? Deprem olacak mı? Deprem kaç büyüklüğünde olacak? Depremler hangi illerde, ne zaman olur? soruları cevabını buldu. İşte depremler ile ilgili son dakika açıklaması…
24.05.2022Gündem
Akdeniz açıklarında korkutan deprem!
Akdeniz açıklarında korkutan deprem!Akdeniz açıklarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
18.05.2022Gündem
Ege Denizi'nde deprem! İlk bilgiler geldi, depremin büyüklüğü...
Ege Denizi'nde deprem! İlk bilgiler geldi, depremin büyüklüğü...Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında Richter ölçeğine göre, 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
15.05.2022Gündem
Depremle ile son dakika uyarısı! ‘6.5 ile 7.3 arasında değişiyor’ deyip açıkladı
Depremle ile son dakika uyarısı! ‘6.5 ile 7.3 arasında değişiyor’ deyip açıkladıDepremle ilgili son dakika açıklaması! Deprem Uzmanı Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Çeşme açıklarında meydana gelen 4.4 büyüklüğünde depremi değerlendirip, "Bu bölgede Ege Denizi'nden karaya doğru hem Çeşme Yarımadası hem de Sakız Adası'na doğru uzanan faylar bulunmaktadır. Bu fayların uzunluklarına göre gelecekte üretebilecekleri en büyük depremler 6.5 ile 7.3 arasında değişmektedir" uyarısında bulundu.
14.05.2022Gündem
Mars'ta gizemli kapı göründü! NASA fotoğrafla paylaştı, Kızıl Gezegen'de yaşam var mı?
Mars'ta gizemli kapı göründü! NASA fotoğrafla paylaştı, Kızıl Gezegen'de yaşam var mı?ABD Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), Kızıl Gezegen Mars'ta Curiosity keşif aracı sayesinde önemli bilimsel çalışmalara imza atıyor. NASA'nın yayımladığı Mars'ta çekilmiş fotoğrafların arasında mağara kapısını andıran fotoğraf merak uyandırdı. Sosyal medyada gündem olan fotoğrafla ilgili komplo teorileri de ortaya atıldı. Kızıl Gezengen'de yaşamın kanıtı olduğu iddiaları ortaya atılırken, bilim insanları ise Mars depremlerine işaret etti
13.05.2022Dünya
Tayvan 6.2 büyüklüğünde deprem! ilk bilgiler geldi
Tayvan 6.2 büyüklüğünde deprem! ilk bilgiler geldiAvrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC), Tayvan'da 6.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini bildirdi. Yerin 20 kilometre derinliğinde meydana gelen depremin merkez üssü Hualien kenti olarak kaydedildi.
9.05.2022Dünya
Düzce'de son dakika deprem! Birçok ilde hissedildi
Düzce'de son dakika deprem! Birçok ilde hissedildiKandilli Rasathanesi’nden alınan bilgilere göre Düzce’de peş peşe iki deprem meydana geldi. Depremler Bolu, Zonguldak ve Sakarya’dan da hissedildi.
6.05.2022Gündem
Hasta katılım payından muaf ilaçlar nelerdir? Kimler katılım payı ödemeden ilaç alır? İşte tam liste...
Hasta katılım payından muaf ilaçlar nelerdir? Kimler katılım payı ödemeden ilaç alır? İşte tam liste...SGK tarafından ayakta tedavide sağlanan ilaçlar için ilaç bedelinin kurumdan gelir ve aylık alanlar ile bakmakla yükümlü oldukları kişiler için yüzde 10’u, diğer kişiler için yüzde 20’si oranında katılım payı alınıyor. Katılım payı, SGK’dan gelir ve aylık alanlar ile bakmakla yükümlü olduğu kişiler için gelir ve aylıklarından, diğer kişiler için ise Kurumla sözleşmeli eczaneler tarafından kişilerden, tahsil edilir. Peki, Hasta katılım payından muaf ilaçlar nelerdir? Kimler katılım payı ödemeden ilaç alır? İşte detaylar…
6.05.2022Sağlık
Deprem ile ilgili son dakika açıklaması! İstanbul, İzmir, Ankara dahil 45 ili vuracak! İl il liste belli oldu! Avrupa'dan deprem uyarısı
Deprem ile ilgili son dakika açıklaması! İstanbul, İzmir, Ankara dahil 45 ili vuracak! İl il liste belli oldu! Avrupa'dan deprem uyarısıDeprem ile ilgili son dakika açıklaması! Deprem ile ilgili uzmanlardan peş peş kritik uyarılarda bulunuldu. Avrupa'dan Türkiye'ye son dakika deprem uyarısı yapıldı. İsviçre’de yapılan yeni bir çalışmada, Avrupa kıtasının depremden en fazla etkilenecek bölgelerinin haritası yayımlandı. Haritada en riskli bölgeler ise Türkiye'de İstanbul ve İzmir, İtalya'da Katanya ve Napoli, Romanya'da Bükreş ve Yunanistan'da Atina oldu. Öte yandan İstanbul dahil 45 ilde büyük depremler olması bekleniyor. İstanbul depremi ne zaman olacak? Deprem olacak mı? Deprem kaç büyüklüğünde olacak? Deprem ne zaman olur? soruları cevabını buldu. Deprem olması beklenen fay hatlarının üzerinde olan 45 il ve 110 ilçe tek tek açıklandı. İşte deprem ile ilgili son dakika tüm detaylar...
29.04.2022Gündem
Deprem sonrası 'tsunami' uyarısı! ‘Zaman daralıyor’ deyip riskli illeri tek tek açıkladı
Deprem sonrası 'tsunami' uyarısı! ‘Zaman daralıyor’ deyip riskli illeri tek tek açıkladıDeprem ile ilgili son dakika açıklaması! İstanbul için zaman daraldı, riskli bölgeler tek tek açıklandı. Korkutan deprem sonrası bu bölgelerin tehlike altında olduğu ortaya çıktı. Tsunami uyarısı geldi, yüzde 62 deyip deprem olasılığını duyurdu. İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, güneydeki Helen ve Kıbrıs fayına dikkati çekerek, "Helen ve Kıbrıs yayını bir bütün olarak değerlendirdiğimizde, İzmir'den İskenderun'a kadar ki kıyı şeridi tsunami tehlikesi altında" dedi. Prof. Dr. Naci Görür de İstanbul için zamanın daraldığını ifade etti.
27.04.2022Gündem
Mars'ta deprem olur mu? Mars'ta 94 dakika süren deprem olayı gerçek mi?
Mars'ta deprem olur mu? Mars'ta 94 dakika süren deprem olayı gerçek mi?Mars’ı inceleyen Insight uzay aracı tarafından, Kızıl Gezegen'de iki büyük deprem tespit edilirken, depremlerden birinin 94 dakika sürdüğü belirlendi. Söz konusu gelişmelerin ardından “Mars'ta deprem olur mu?” ve “Mars'ta 94 dakika süren deprem olayı gerçek mi?” sorularına yanıt aranmaya başlandı.
Ege Denizi'nde 4.8 büyüklüğünde deprem!
Ege Denizi'nde 4.8 büyüklüğünde deprem!AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ege Denizi açıklarında 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı.
27.04.2022Gündem
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Afetlerin acı tecrübeleri var"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Afetlerin acı tecrübeleri var"İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Afetlerin acı tecrübeleri var, afetlerin şöyle bir sonucu da var; şehirler yenileniyor. Binalar yenileniyor, hem de altyapılarıyla beraber yenilenmiş oluyor. Yeni dönemin hem imar ve inşa açısından hem de ihya açısından modelleri de ortaya çıkmış oluyor" dedi.
26.04.2022Siyaset
Datça açıklarında 4.4 büyüklüğünde deprem!
Datça açıklarında 4.4 büyüklüğünde deprem!Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında Richter ölçeğine göre, 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
24.04.2022Gündem
Datça açıklarında 3.9 büyüklüğünde deprem
Datça açıklarında 3.9 büyüklüğünde depremMuğla'nın Datça ilçesi açıklarında, Richter Ölçeği'ne göre, 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
18.04.2022Gündem
Son dakika... Akdeniz'de 4.1 büyüklüğünde deprem
Son dakika... Akdeniz'de 4.1 büyüklüğünde depremAntalya'nın Kaş ilçesi açıklarında 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
14.04.2022Yaşam
Deprem ile ilgili son dakika açıklaması! İstanbul için süre daralıyor! Deprem Eskişehir, İzmir, Ankara dahil onlarca ili vuracak...
Deprem ile ilgili son dakika açıklaması! İstanbul için süre daralıyor! Deprem Eskişehir, İzmir, Ankara dahil onlarca ili vuracak...Deprem ile ilgili son dakika açıklamaları art arda geliyor. Büyük Marmara depremi ile ilgili korkutan uyarı! Bir deprem ülkesi olan Türkiye’de neredeyse bütün kentlerde küçük ya da nispeten büyük depremler meydana geliyor. Son olarak Karadeniz’de yaşanan 4.4 büyüklüğündeki depremin, İstanbul’dan da hissedilmesi endişeleri artırdı. Bu deprem ‘İstanbul depremi ne zaman olacak?’ sorusunu yeniden akıllara getirdi. Marmara’da meydana gelecek büyük bir deprem İstanbul gibi bir metropolü derinden etkileyeceği gibi, çevredeki birçok ilde de yıkıcı etki yaratacak. 1999’da meydana gelen depremin ardından başlayan kentsel dönüşüm sürecine rağmen, İstanbul’da eski ve depremde yıkım tehlikesi taşıyan birçok yapıda ise hala oturum devam ediyor. Prof. Dr. Naci Görür yaptığı açıklamada İstanbul için sürenin daraldığının altını çizerek, "İstanbul 7'nin üzerinde bir deprem ile sınanacak." ifadelerini kullandı. Peki İstanbul depremi en çok hangi ilçeleri etkileyecek? İstanbul'da depreme dayanıklı ilçeler hangileri? Tek tek açıklandı. İşte İstanbul depremi ile ilgili son dakika açıklamaları ve ilçelere göre depremin yıkıcı etkileri...
14.04.2022Gündem
Kayseri'de 3.9 büyüklüğünde deprem
Kayseri'de 3.9 büyüklüğünde depremKayseri'nin Felahiye ilçesinde saat 17.04'te bir deprem meydana geldi. Deprem sonrası AFAD'dan açıklama yapıldı ve depremin büyüklüğü 3.9 olarak paylaşıldı.
12.04.2022Gündem
Deprem ile ilgili son dakika açıklaması! Karadeniz depremi sonrası peş peşe uyarılar! Deprem İstanbul, Antalya, Konya dahil çok sayıda ili vuracak
Deprem ile ilgili son dakika açıklaması! Karadeniz depremi sonrası peş peşe uyarılar! Deprem İstanbul, Antalya, Konya dahil çok sayıda ili vuracakDeprem ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Deprem ile ilgili uzmanlardan peş peşe uyarılar yapıldı. Dün akşam Karadeniz'de Zonguldak açıklarında meydana gelen ve İstanbul'dan da hissedilen 4.4 büyüklüğündeki deprem sonrası yeniden Büyük İstanbul depremini akıllara geldi. İstanbul depremi ne zaman olacak? Deprem olacak mı? Deprem kaç büyüklüğünde olacak? Deprem ne zaman olur? soruları cevabını buldu. İstanbul dahil 45 ilde büyük depremler olması bekleniyor. Deprem olması beklenen fay hatlarının üzerinde olan 45 il ve 110 ilçe tek tek açıklandı. Öte yandan deprem uzmanları Karadeniz'de yaşanan depremin İstanbul depremini etkileyip etkilemeyeceği hakkında da açıklamalarda bulundu. İşte deprem ile ilgili son dakika tüm detaylar...
12.04.2022Gündem
İstanbul'da deprem mi oldu 11 Nisan? Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler listesi ile İstanbul son dakika deprem haberleri!
İstanbul'da deprem mi oldu 11 Nisan? Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler listesi ile İstanbul son dakika deprem haberleri!Deprem mi oldu? İstanbul'da hissedilen bir deprem meydana geldi. Avrupa‑Akdeniz Sismoloji Merkezi, Karadeniz merkezli 4.8 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini açıkladı. Söz konusu deprem İstanbul ve çevresinde de hissedildi.  İşte Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler listesi…
11.04.2022Gündem
Malatya depremi sonrası son dakika açıklaması! Deprem uzmanı 'tehlike var' dedi ve duyurdu
Malatya depremi sonrası son dakika açıklaması! Deprem uzmanı 'tehlike var' dedi ve duyurduMalatya depremi sonrası son dakika açıklaması geldi. Deprem uzmanı duyurdu. Malatya'nın Pütürge ilçesinde 17:02'de meydana gelen 5.2'lik deprem tedirginlik yarattı. Deprem uzmanı Prof. Dr. Okan Tüysüz katıldığı canlı yayında depremle ilgili açıklamalarda bulundu. 'Artçı deprem olur mu' sorusunu yanıtlandıran Tüysüz, Doğu Anadolu fay hattına ilişkin tehlikeyi açıklarken deprem bölgesindeki vatandaşlara uyarıda bulundu. İşte son dakika haberinin detayları...
9.04.2022Gündem
Malatya'da deprem mi oldu? AFAD ve Kandilli son depremler listesi 9 Nisan 2022!
Malatya'da deprem mi oldu? AFAD ve Kandilli son depremler listesi 9 Nisan 2022!Malatya'nın Pütürge ilçesinde 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD ve Kandilli Rasathanesi bugün meydana gelen son depremler listesi 9 Nisan 2022.. En son nerede deprem oldu?
9.04.2022Yaşam
Son dakika... Malatya'da 5.2 büyüklüğünde deprem!
Son dakika... Malatya'da 5.2 büyüklüğünde deprem!Malatya’nın Pütürge ilçesinde Richter ölçeğine göre 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 6.72 kilometre derinliğinde olan deprem, Pütürge’nin yanı sıra çevre ilçelerle kent merkezinde de hissedildi. Malatya Valisi Aydın Baruş, deprem sonrası yaptığı ilk açıklamada olumsuz bir durum olmadığı kaydetti. Depremin ardından 3.7 ve 4.1 şiddetinde iki sarsıntı daha meydana geldi. Öte yandan bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedilen bir görüntü ise depremin şiddetini gözler önüne serdi. Görüntülerde depremden sonra dağlarda toz bulutunun kalktığı görüldü.
9.04.2022Gündem
Kentsel dönüşümle ile ilgili flaş açıklama! Bakan Kurum duyurdu
Kentsel dönüşümle ile ilgili flaş açıklama! Bakan Kurum duyurduÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Bugüne kadar 3 milyon konutumuzu dönüştürdük. Tam 12 milyon vatandaşımızın can ve mal güvenliğini hayatını güvence altına aldık. Şu anda ülkemizin dört bir yanındaki şantiyelerde 120 milyar lira yatırım bedeliyle, 350 bin kentsel dönüşüm ve sosyal konut projemiz olanca hızıyla devam ediyor" dedi.
9.04.2022Ekonomi
Van'da 3.7 büyüklüğünde deprem! AFAD duyurdu
Van'da 3.7 büyüklüğünde deprem! AFAD duyurduAFAD'dan yapılan son dakika açıklamasında Van'ın Saray ilçesinde 3.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği bildirildi.
8.04.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Depremler ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki depremler haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.