Deprem Çantası

Deprem Çantası

Son dakika deprem çantası haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan deprem çantası ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını deprem çantası haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Deprem Çantası

haberleri sayfasında son dakika yaşanan deprem çantası gelişmeleri de dahil olmak üzere 63 deprem çantası haberi bulunmuştur. Tüm deprem çantası haberleri aşağıda listelenmiştir.
Araçtaki deprem çantası hayat kurtarıyor
Araçtaki deprem çantası hayat kurtarıyorKahramanmaraş merkezli depremler sonrası vatandaşların zorlu koşullarda araçlarına sığınarak barınma gibi problemleri aşmaya çalışması dikkat çekti. Yaşanabilecek benzer durumlar için araç sahiplerine önerilerde bulunan oto servis müdürü Oğuz Avşaroğlu, araçların periyodik bakımlarının da aksatılmaması gerektiğini belirterek, “Bu depremde de yaşadık ki araçlarımıza sığındık. O deprem çantası en azından bize bir 24 saat, 48 saat belki de daha fazla can suyu olabiliyor. Herkes aracının bagajında bir deprem çantası bulundursun” dedi.
2.04.2023Gündem
AKUT ekip liderinden dikkat çeken 'sel' uyarısı geldi
AKUT ekip liderinden dikkat çeken 'sel' uyarısı geldiAKUT Kocaeli Ekip Lideri Abdurrahman Eke, meydana gelen sel felaketleri nedeniyle vatandaşlara uyarılarda bulundu. Afet bilincinin kritik önem taşıdığını ve bu konuda herkesin bilinçlenmesi gerektiğini belirten Eke, “Bütün doğal afetler tehlikelidir ama su gerçekten çok daha tehlikelidir çünkü önüne geleni alır ve götürür. Ben çok güçlüyüm, ben çok kuvvetliyim, 5 santim suda, 15 santim suda yürüyebilirim, arabamla kaçabilirim gibi şeylere kesinlikle güvenmemeliyiz. Gerçekten su önüne gelen her şeyi alır götürür, çok acı sonuçlara yol açılabilir. Her afette olduğu gibi selde de ne yapmamız gerektiğini öncesinde veya sonrasında ne yapmamız gerektiğini mutlaka öğrenmeliyiz” dedi.
17.03.2023Gündem
Çocuk odalarında depreme karşı nelere dikkat edilmeli?
Çocuk odalarında depreme karşı nelere dikkat edilmeli?Hepimizi yürekten sarsan büyük deprem felaketi, evlerde alınması gereken önlemleri de bir kez daha gündeme getirdi. Deprem gibi afetlerde binalar kadar evlerdeki mobilyalar da yaralanmalarda ve can kayıplarında rol oynayabiliyor.
3.03.2023Ekonomi
Vatandaşın talebini fırsat bildiler! Satışlar deprem sonrası yükseldi
Vatandaşın talebini fırsat bildiler! Satışlar deprem sonrası yükseldi'Asrın Afeti' sonrası deprem çantası hazırlayan bazı Eskişehirli vatandaşların artan talebi üzerine düdük satışları arttı.
24.02.2023Ekonomi
Deprem çantasının maliyeti ciddi şeklide yükseldi!
Deprem çantasının maliyeti ciddi şeklide yükseldi!Depremin ardından bir deprem çantasının maliyeti de araştırılmaya başlandı. 2020'de bir deprem çantasının maliyeti 500 lira iken 2023 yılı itibarıyla bu rakam ciddi şekilde yükseldi.
21.02.2023Ekonomi
Depremzede iş yeri çalışanlarına kısa çalışma ödeneği
Depremzede iş yeri çalışanlarına kısa çalışma ödeneğiKahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 10 ilde kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği uygulanacak.
20.02.2023Gündem
Deprem çantası maliyeti arttı! Yaklaşık 1000 liraya oluşturulabiliyor
Deprem çantası maliyeti arttı! Yaklaşık 1000 liraya oluşturulabiliyorÖnceden hazırlanmış bir deprem çantası depremde hayat kurtarabiliyor. Yaşanacak deprem durumunda hayat kurtarabilecek bir deprem çantası, ortalama 940 TL maliyetle oluşturulabiliyor. 2020 yılında bir çanta ortalama 500 liraya hazırlanıyordu.
20.02.2023Gündem
Deprem çantası listesi! Deprem çantasında olması gerekenler neler, deprem çantasında neler olur, hangi yiyecekler bulunur?
Deprem çantası listesi! Deprem çantasında olması gerekenler neler, deprem çantasında neler olur, hangi yiyecekler bulunur? Deprem çantasına ne konur, deprem çantasında olması gerekenler neler, hangi yiyecekler bulunur? 7.7 şiddetindeki Maraş depreminin ardından deprem çantası araştırmaları hızlandı. Can kaybının devam ettiği depremde mucize haberler gelemeye deprem çantasında neler olmalı sorusu da gündemdeki yerini aldı. Peki, deprem çantası nasıl hazırlanır, deprem çantasında olması gerekenler neler? Deprem çantasında hangi yiyecekler bulunur? İşte deprem çantası listesi ve deprem çantasında olması gerekenler ve yiyecekler...
13.02.2023Gündem
Tüm Türkiye tek yürekken onlar isyan ettirdi! 81 ilde harekete geçildi, işte cezası
Tüm Türkiye tek yürekken onlar isyan ettirdi! 81 ilde harekete geçildi, işte cezasıKahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sonrasında fırsatçılar yeniden ortaya çıktı. Depremi kullanmak isteyen gözü dönmüş fırsatçılar, otel, otobüs bileti, kiralar, battaniye, ısıtıcı, deprem çantası ve daha birçok ürüne zam üstüne zam yaptı. Depremi fırsat bilerek fahiş fiyat artışı yapan bazı otobüs firmaları ile battaniye gibi eşya satan işletmeler hakkında denetim başlatıldı.
8.02.2023Gündem
Deprem çantasında neler olmalı nasıl hazırlanmalı? İşte deprem çantasında bulunması gerekenlerin listesi
Deprem çantasında neler olmalı nasıl hazırlanmalı? İşte deprem çantasında bulunması gerekenlerin listesiDeprem çantası pek çok kişinin aklına yaşanan depremlerden sonra gelse de her evde herkes için bulunması gereken hayati bir detaydır. Diğer yandan deprem çantasının nasıl hazırlandığı ve içinde nelerin olduğu da bir o kadar önemlidir. Bir diğer önemli konu da deprem çantası hazırlanırken, mevsime ve evdeki kişi sayısına dikkat edilerek hazırlanmasıdır.
6.02.2023Yaşam
Deprem sonrası uzmanından uyarı! Aşırı tepki ve her an deprem oluyormuş hissi varsa dikkat!
Deprem sonrası uzmanından uyarı! Aşırı tepki ve her an deprem oluyormuş hissi varsa dikkat!Türkiye’de yaşanan son depremler pek çok kişi de korkuya neden olurken, panik durumuna ilişkin uzmanlardan da uyarılar geliyor. Depremin felaket senaryolarıyla tetiklenen bir korku olduğunu dikkat çeken Uzman Psikolog Ezgi Dokuzlu, “Deprem gibi doğal afetler halk arasında ortak korkuya sebep olur. Depremin ne zaman olacağını, şiddetini ve yarattığı etkileri bilememek bu korkuyu besler. Bu korkular ve kaygılar herkeste farklı olabilir” dedi. Peki, Deprem korkusu nasıl yenilir? Her an deprem oluyormuş hissi yaşayanlar ne yapmalı? Deprem korkusu yaşayanlara nasıl destek olunmalı? Uzman Psikolog Ezgi Dokuzlu anlattı.
23.11.2022Sağlık
Gölyaka nerede, Gölyaka fay hattı nereden geçiyor? Depremin merkez üssü Gölyaka hangi ile nereye bağlı?
Gölyaka nerede, Gölyaka fay hattı nereden geçiyor? Depremin merkez üssü Gölyaka hangi ile nereye bağlı?AFAD, Düzce'nin Gölyaka ilçesinde 5.9 büyüklüğünde, 6.81 derinliğinde deprem meydana geldiğini duyurdu. Deprem çok sayıda ilde şiddetli şekilde hissedildi. Peki, Depremin merkez üssü Gölyaka hangi ile nereye bağlı? Gölyaka nerede, Gölyaka fay hattı nereden geçiyor?
23.11.2022Gündem
Deprem çantası nasıl hazırlanır? Deprem çantasının içinde neler olmalı? İşte deprem çantasında olması gerekenler!
Deprem çantası nasıl hazırlanır? Deprem çantasının içinde neler olmalı? İşte deprem çantasında olması gerekenler!Deprem, Türkiye’nin gerçeği olarak karşımızda duruyor. Türkiye’de yaşanan depremler her seferinde hazır olmanın önemini bir kez daha hatırlatırken uzmanlar yaşanan depremlerin bir uyarı olduğunu belirtiyor. Depreme için evde güvenlik ile ilgili bir takım önlemler almak ve hayat kurtaran bilgileri öğrenerek hazırlıklı olmak için pek çok sebep var. Bunların başında da deprem çantası hazırlamak geliyor. Peki, Deprem çantası nasıl hazırlanır? Deprem çantasının içinde neler olmalı? İşte deprem çantasında olması gerekenler!
23.11.2022Gündem
Deprem ile ilgili son dakika açıklaması! İstanbul için süre daralıyor! Deprem Eskişehir, İzmir, Ankara dahil onlarca ili vuracak...
Deprem ile ilgili son dakika açıklaması! İstanbul için süre daralıyor! Deprem Eskişehir, İzmir, Ankara dahil onlarca ili vuracak...Deprem ile ilgili son dakika açıklamaları art arda geliyor. Büyük Marmara depremi ile ilgili korkutan uyarı! Bir deprem ülkesi olan Türkiye’de neredeyse bütün kentlerde küçük ya da nispeten büyük depremler meydana geliyor. Son olarak Karadeniz’de yaşanan 4.4 büyüklüğündeki depremin, İstanbul’dan da hissedilmesi endişeleri artırdı. Bu deprem ‘İstanbul depremi ne zaman olacak?’ sorusunu yeniden akıllara getirdi. Marmara’da meydana gelecek büyük bir deprem İstanbul gibi bir metropolü derinden etkileyeceği gibi, çevredeki birçok ilde de yıkıcı etki yaratacak. 1999’da meydana gelen depremin ardından başlayan kentsel dönüşüm sürecine rağmen, İstanbul’da eski ve depremde yıkım tehlikesi taşıyan birçok yapıda ise hala oturum devam ediyor. Prof. Dr. Naci Görür yaptığı açıklamada İstanbul için sürenin daraldığının altını çizerek, "İstanbul 7'nin üzerinde bir deprem ile sınanacak." ifadelerini kullandı. Peki İstanbul depremi en çok hangi ilçeleri etkileyecek? İstanbul'da depreme dayanıklı ilçeler hangileri? Tek tek açıklandı. İşte İstanbul depremi ile ilgili son dakika açıklamaları ve ilçelere göre depremin yıkıcı etkileri...
14.04.2022Gündem
Deprem çantasında olması gerekenler! Deprem çantası nasıl hazırlanır? Deprem ilk yardım çantası içindekiler
Deprem çantasında olması gerekenler! Deprem çantası nasıl hazırlanır? Deprem ilk yardım çantası içindekilerİstanbul'da Kandilli Rasathanesi tarafından verilen bilgiye göre 4.2 merkezinde Sultanbeyli’de deprem olduğu duyuruldu. Panik yaratan deprem gözleri yeniden olası depremlere çevirdi. İstanbul’daki depreminin ardından pek çok kişi yaşanabilecek depremlere yönelik önlem niteliğinde bilgileri araştırırken, deprem çantasında olması gerekenleri de bir kez daha sorgulama başladı. Deprem çantası nasıl hazırlanır? Deprem çantasında olması gerekenler…
19.06.2021Gündem
Enkaz altında kalırsak ne yapmalıyız? Deprem anında ne yapmalıyız? Depremde hayat kurtaran bilgiler!
Enkaz altında kalırsak ne yapmalıyız? Deprem anında ne yapmalıyız? Depremde hayat kurtaran bilgiler!Depremin ne zaman olacağını asla bilemezsiniz, ancak etkilerini azaltmak için adımlar atabilirsiniz. Alınabilecek önlemlerle ailenizin zarar görmesini, yaralanmasını önleyebilir ve can kayıplarının önüne geçebilirsiniz. Çocukları ve tüm ailenizin güvenliğini sağlamak ve korumak için ek planlama ve hazırlık yapmak önem taşıyor. Öncelikle binanızı depreme daha dayanıklı hale getirin. Acil durum planlarınızda depreme hazırlıklı olun, çocuklara, ailenize ve personelinize olası bir deprem durumunda ne yapacaklarını öğretin ve acil durum malzemelerini hazır bulundurun. Peki, Deprem anında ne yapmalıyız? Evde deprem anında ne yapılmalı? Depreme hazırlık nasıl yapılır? Deprem çantasında neler olmalı? Depremde enkaz altında kalırsak ne yapmalıyız? İşte Depremde hayat kurtaran bilgiler!
3.11.2020Gündem
Deprem sonrası battaniye ve çanta satışları patladı
Deprem sonrası battaniye ve çanta satışları patladıİzmir’deki depremin ardından vatandaşlar önlemlerini almaya başladı. Alüminize battaniye, düdük, deprem çantası satışları arttı. Online’da hazır olarak satılan deprem ve acil durum çantalarının fiyatları 85 liradan başlayıp 800 liraya kadar çıkıyor. Geçen yıl bu fiyat aralığı 75 ila 680 lira arasındaydı. Hazır deprem çantalarının fiyatları içeriğine göre değişiyor.
3.11.2020Gündem
Deprem çantasında neler olmalı? Deprem çantası fiyatları..
Deprem çantasında neler olmalı? Deprem çantası fiyatları..İzmir'de yaşanan depremin yaraları sarılmaya çalışılırken birçok kişi deprem anında ne yapması gerektiğini araştırmaya başladı. Yıkılmış bir binanın enkazında kalınsa bile 'hayat üçgeni' ile yaşama tutunmak mümkün. Deprem sonrasında ise hayati öneme sahip olan deprem çantası. Herkesin mutlaka deprem çantası bulunması gerekiyor. Üst üste yaşanan depremlerin ardından bu konuda daha duyarlı olmaya başlayan vatandaşlar deprem çantasında ne olmalı diye merak ediyor. Deprem sonrasında 72 saat boyunca ihtiyaçların karşılanmasını sağlayacak bir deprem çantasının fiyatı ise 510 TL. Deprem çantası nasıl hazırlanır? Deprem çantasında bulunması gerekenler? İşte deprem çantası ile ilgili tüm detaylar....
2.11.2020Gündem
Tsunami nedir, nasıl oluşur? Tsunami depremden ne kadar sonra olur? Tsunami hakkında bilmeniz gerekenler
Tsunami nedir, nasıl oluşur? Tsunami depremden ne kadar sonra olur? Tsunami hakkında bilmeniz gerekenlerTsunami deprem, sel, fırtına ve yanardağ patlamalarından sonra en çok insan kaybına yol açan 5'inci büyük afettir. İzmir Seferihisar depreminin ardından Tsunami ile ilgili bilgiler de araştırılıyor. Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamada, depremin 6.9 şiddetinde ölçüldüğü belirtildi. Kandilli aynı zamanda artçıların devam ettiğini belirterek Tsunami ile ilgili de uyarıda bulundu. Peki, Tsunami nedir, nasıl oluşur? Tsunami depremden ne kadar sonra olur? Tsunami nerelerde olur? Tsunami ile ilgili bilmeniz gerekenler ve alabileceğiniz önlemler...
31.10.2020Gündem
Deprem çantasında neler olmalı? Deprem çantası nasıl hazırlanır? Deprem çantasında bulundurulması gerekenler!
Deprem çantasında neler olmalı? Deprem çantası nasıl hazırlanır? Deprem çantasında bulundurulması gerekenler!İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarındaki 6.6 büyüklüğündeki deprem pek çok ilde hissedildi. Paniğe neden olan deprem sonrası pek çok kişi deprem sonrası yapılması gerekenleri araştırıyor. Bunların başında da deprem çantası geliyor. Deprem sonrası ilk 72 saatte, yardım ekipleri ulaşana kadar acil ihtiyaçlarınızı, değerli evraklarınızı saklayacağınız bir afet ve acil durum çantası sizin ve sevdiklerinizin hayatını kurtarabilir. Peki, Deprem çantasında neler olmalı? Deprem çantası nasıl hazırlanır? İşte deprem çantasında bulunması gerekenler...
2.11.2020Gündem
Prof. Dr. Ercan Aksoy'dan flaş deprem açıklaması! 'Devam edecek'
Prof. Dr. Ercan Aksoy'dan flaş deprem açıklaması! 'Devam edecek'Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Aksoy, Elazığ'daki depremlerin devam edeceğini belirterek, "Kentteki depremler 2003 yılında artmaya başladı. Bu depremleri ülkemizin jeolojik konumundan dolayı yaşamaya devam edeceğiz. Bu faylar uzun süre boyunca çalışacak. Deprem olmadan yapılması gerekenlere önem vermemiz lazım. Yani sadece deprem çantası hazırlamak çözüm değil. Depreme nerede yakalanacağınızı bilemiyorsunuz" dedi.
5.08.2020Gündem
Deprem dayanıklılık testi nasıl yapılır? Depreme dayanıklılık raporu nasıl alınır?
Deprem dayanıklılık testi nasıl yapılır? Depreme dayanıklılık raporu nasıl alınır?Son günlerde yaşanan depremler nedeniyle pek çok kişi uzmanların açıklamaları ve uyarılarını dikkatle takip ediyor. Deprem anında yapılması gerekenleri bilmek hayat kurtarır. Ancak deprem öncesinde de yapılması gerekenler var. Depremin er ya da geç geleceğini bilerek çürük binalarda oturmaya devam etmek hem kendinizin hem de ailenizin canı ile kumar oynamakla eşdeğer. Yaşadığınız binaların depreme dayanıklı olup olmadığını test etmek büyük bir felaket yaşanmadan alınması gereken en önemli önlemlerden biri. Peki, Eviniz depreme dayanıklı mı? Eviniz depreme ne kadar dayanıklı? Deprem dayanıklılık testi nasıl yapılır? Depreme dayanıklılık raporu nasıl alınır? İşte evinizin depreme dayanıklı olup olmadığını belirlemek için yapmanız gerekenler...
29.06.2020Gündem
Kritik açıklama geldi! 6.5 büyüklüğünde deprem bekleniyor
Kritik açıklama geldi! 6.5 büyüklüğünde deprem bekleniyorErzurum, Atatürk Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi, Kuzeydoğu ve Doğu Anadolu fay hatlarının geçtiği Bingöl Karlıova'nın deprem üretme potansiyelinin yüksek olduğunu, sismik boşlukta olan Yedisu'da ise 6 ile 6,5 büyüklüğünde deprem olabileceği uyarısında bulundu, Yedisu ve köylerdeki yapıların hızlıca elden geçirilmesi gerektiğini söyledi.
24.06.2020Gündem
Deprem çantasında neler bulunmalı? Deprem çantası nasıl hazırlanır? Deprem çantasında olması gerekenler
Deprem çantasında neler bulunmalı? Deprem çantası nasıl hazırlanır? Deprem çantasında olması gerekenlerİstanbul'da meydana gelen 4 büyüklüğünde depremin ardından pek çok kişi de internette 'Deprem çantasında neler bulunmalı? Deprem çantası nasıl hazırlanır?' sorularını araştırıyor. İşte deprem çantasında bulunması gerekenler...
24.09.2020Gündem
Prof. Dr. Sevil Atasoy: “Corona virüsten ölenlere otopsi yapılmalı”
Prof. Dr. Sevil Atasoy: “Corona virüsten ölenlere otopsi yapılmalı”Corona virüsün yol açtığı Covid-19 salgınının insan eliyle üretilen bir sentetik silah olduğuna inanmadığını belirten Prof. Dr. Sevil Atasoy, ancak bu yüzyılda biyolojik saldırılar görülebileceğine dikkat çekiyor. Bu tür olası saldırılara ya da salgınlara karşı önlem alınmasının önemini vurgulayan Prof. Dr. Sevil Atasoy, virüslerle ilgili DNA ve RNA bankaları kurulması ve virüsleri tespit edecek dedektörlerin geliştirilmesi gerektiğine işaret etti. Bu mücadelenin bir genetik dedektiflik öyküsü olduğunu belirten Prof. Dr. Sevil Atasoy, “Bu bir polisiyedir ve genetik bir polisiyedir” dedi.
19.04.2020Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

Deprem Çantası ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki deprem çantası haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.