Çukurova Üniversitesi

Çukurova Üniversitesi

Son dakika Çukurova Üniversitesi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Çukurova Üniversitesi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Çukurova Üniversitesi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çukurova Üniversitesi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çukurova üniversitesi gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.230 çukurova üniversitesi haberi bulunmuştur. Tüm çukurova üniversitesi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Fuat Oktay kimdir, kaç yaşında? Fuat Oktay korona mı oldu?
Fuat Oktay kimdir, kaç yaşında? Fuat Oktay korona mı oldu?Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın, Kovid-19 PCR testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Peki, Fuat Oktay kimdir, kaç yaşında? Fuat Oktay korona mı oldu?
23.12.2021Gündem
Molnupiravir ve Paxlovıd ilaçları ile ilgili açıklama! 'Hastalık süresini azaltacak'
Molnupiravir ve Paxlovıd ilaçları ile ilgili açıklama! 'Hastalık süresini azaltacak'Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşim Taşova, Covid-19 tedavisi için üretilen Molnupiravir ile Paxlovıd adlı ilaçların pandeminin daha hızlı sonlanması ve daha kontrol edilebilir olması açısından umut verici olduğunu bildirdi. Molnupiravir'in yakın zamanda Türkiye'de tedavi protokolüne ekleneceğini belirten Taşova, "İlaçların hastalık süresini ve yoğun bakımlardaki yoğunluğu azaltacağını bekliyoruz" dedi.
13.12.2021Gündem
Adana'da sokak ortasında bıçaklı kavga: 2 yaralı
Adana'da sokak ortasında bıçaklı kavga: 2 yaralıAdana'da iki grup arasında sokak ortasında çıkan bıçaklı kavgada 1'i ağır 2 kişi yaralandı.
8.12.2021Yaşam
Koronavirüsten farkı yok! Vakalar yüzde 400 arttı, birçok kişi farkında değil
Koronavirüsten farkı yok! Vakalar yüzde 400 arttı, birçok kişi farkında değilÇukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yeşim Taşova, HIV/AIDS taşıyan kişilerin yarısının durumundan farkında olmadığını ve ülkedeki vakalarda yüzde 400 artış yaşandığını söyledi. Taşova, "HIV bizim için devam eden pandemidir ve Covid'den farkı yoktur. Uzun yıllara yayılmıştır ama bugün bütün dünyayı tehdit etmektedir" dedi.
1.12.2021Sağlık
Müslüme Yağal'ın ölümüyle ilgili son dakika açıklaması! ‘Bu koşullarda yaşaması imkansız’
Müslüme Yağal'ın ölümüyle ilgili son dakika açıklaması! ‘Bu koşullarda yaşaması imkansız’Son dakika haberi... Mersin'in Gülnar ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedeni bulunan Müslüme Yağal'ın ölümüne ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı. Müslüme'nin vücudunda öldürücü travmatik lezyon görülmediği, cesedinin üzerinde larvalar oluştuğu belirtildi. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Hilal, “3 yaşındaki çocuğun bu koşullarda dağda 10 gece geçirmesini bırakın, 1-2 gece bile yaşaması pek olası değildir. 24 saat içinde hayatını kaybeder” dedi.
24.11.2021Gündem
Pandemi sonrası kanser vakaları artacak!
Pandemi sonrası kanser vakaları artacak!Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği (TAHUD) Başkanı ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esra Saatçi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde kanser taramalarının ciddi şekilde azaldığını, bu durumun ileriki dönemlerde kanser vakalarında artışa yol açabileceğini söyledi.
12.11.2021Sağlık
Survivor yarışmasıyla tanınan Damla Can'ın sevgilisi ünlü çıktı! Böyle yakalandılar...
Survivor yarışmasıyla tanınan Damla Can'ın sevgilisi ünlü çıktı! Böyle yakalandılar...'Survivor' yarışmasıyla tanıdığımız Damla Can, sevgilisiyle samimi bir şekilde görüntülendi. Damla Can'ın sevgilisi oyuncu Tolga Mendi çıktı.
2.11.2021Magazin
MEB resmen duyurdu! LGS, TEOG, SBS, OKS... Hepsini kapsıyor, ve belli oldu
MEB resmen duyurdu! LGS, TEOG, SBS, OKS... Hepsini kapsıyor, ve belli olduMilyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor. Ve belli oldu. Milli Eğitim Bakanı Özer önemli bir çalışmaya imza attı. 12 milyon 230 bin öğrenciyi kapsıyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, araştırmacılar Bekir Gür, Ahmet Öztürk, ve Eren Suna ile birlikte Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi’nde yayımlanan bir çalışmaya imza attı.9. sınıf öğrencilerinin matematik başarısı incelendi. Ayrıca 10 yıllık periyotta uygulanan 4+4+4 sistem değişikliğinin etkileri de değerlendirildi.
2.11.2021Eğitim
Obezlerde kalp krizi ve beyin kanaması riskini artırıyor
Obezlerde kalp krizi ve beyin kanaması riskini artırıyorÇukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ferdi Tanır, koronavirüsün fazla kilolu ve özellikle obez kişilerde daha hızlı bir şekilde etki gösterip, kanda pıhtılaşmaya yol açarak kalp krizi veya beyin kanaması riskini artırabileceğini söyledi.
30.10.2021Sağlık
Kız kardeşinin karaciğeriyle sağlığına kavuştu
Kız kardeşinin karaciğeriyle sağlığına kavuştuAdana'da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde 15 yıldır ara verilen canlıdan canlıya karaciğer nakline yeniden başlandı. Bilal Yağmurcan'a (24), kız kardeşi Beyza Yağmurcan'dan (21) alınan karaciğer nakledildi.
12.10.2021Sağlık
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle bir araya geldi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle bir araya geldi!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris İklim Anlaşması'na ilişkin, "Eğer bu adımı biz değil, bir başkası veya bir başka yönetim atmış olsaydı emin olun ülkemizde ve dünyada onu yere göğe sığdıramazlardı. Ama biz söz konusu olduğumuz için aynı kesimler adeta sağır ve kör kesildiler." dedi.
10.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yurtlarla ilgili son dakika açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yurtlarla ilgili son dakika açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adana'da toplu açılış programında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında yurt eleştirilerine tepki göstererek, "Bizim tek üzüntümüz hayatın doğal akışında yaşanan hadiselerin abartılması, marjinal çevrelerce çarpılması, mecrasından çıkartılarak istismar aracı haline dönüştürülmesidir. Bu istismar siyasetini son günlerde yurt meselesinde bir kez daha gördük. Geçtiğimiz ve bu yılın başvurularının üst üste binmesi sebebiyle oluşan geçici yoğunluk kadrolu militanlarca istismar ediliyor. Öğrencilikle hiçbir alakası olmayan bu kişiler parklarda poz vererek devletimizin bu alandaki yatırımını gölgelemeye çalıştı" ifadelerini kullandı.
9.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarihimizin en yüksek rakamı...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tarihimizin en yüksek rakamı...Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘AK Parti Adana Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Muhalefet kendini güncellemeyi başaramadı. Hala kimlikler ve korkular üzerine siyaset yapıyorlar. Muhalefetin nasıl derin bir siyasi bunalım yaşadığını salgın döneminde bir kez daha gördük" ifadelerini kullandı. AK Parti’nin üye sayısını açıklayan Erdoğan, "Partimizin üye sayısı 11,5 milyona yaklaşarak tarihimizin en yüksek rakamına ulaştı. Diğer tüm partileri toplayın böyle bir üye kaydı yok. Onlar nal topluyor." dedi.
9.10.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana'da karşılaştığı pankartı anlattı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana'da karşılaştığı pankartı anlattıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5. Uluslararası Adana Lezzet Festivali Açılış Töreni"ne katıldı. Erdoğan daha önce Adana'ya geldiğinde karşılaştığı pankartta "Seni şalgamdan ve kebaptan daha çok seviyoruz" yazdığını anlattı.
9.10.2021Siyaset
İşitme kaybı tedavisinde erken aksiyon önemli
İşitme kaybı tedavisinde erken aksiyon önemliÇukurova Üniversitesi KBB Ana Bilim Dalı Klinik Odyoloji Uzmanı Rasim Şahin’e göre işitme kayıplı çocukların gelişim alanlarında istenen düzeyde ilerleme ancak erken dönemde yapılan koklear implant ameliyatıyla mümkün olabiliyor.
6.10.2021Sağlık
Uluslararası toplum uzaya 'kadın eli değsin' istiyor
Uluslararası toplum uzaya 'kadın eli değsin' istiyorİnsanoğlunun onlarca yıl önce başlattığı uzay macerası son yıllarda yeni ivme kazanırken, uluslararası toplum kadınların bu maceradaki yerini genişletmek istiyor.
Türkiye'nin uzay alanında hedefi Ay'a ulaşmak
Türkiye'nin uzay alanında hedefi Ay'a ulaşmakTürkiye Uzay Ajansı Uzay Bilimleri Dairesi Başkanı Prof. Dr. Küçük, "Bu sene şubat ayında, Cumhurbaşkanımız Erdoğan bizzat kendisi Milli Uzay Programı'nın tanıtımını yaptı. 10 tane hedef belirlendi. Bunlardan birincisi Ay görevi." dedi.
Hepsini ormandan topladılar! Eve gelip yiyince hastanelik oldular
Hepsini ormandan topladılar! Eve gelip yiyince hastanelik oldularHatay'ın Dörtyol ilçesinde topladıkları mantarları akşam yemeğinde ve kahvaltıda yiyen 6 kişi zehirlendi.
3.10.2021Yaşam
Bakan Pakdemirli: Doğal kaynakları verimli kullanmak zorunluluk haline gelmiştir
Bakan Pakdemirli: Doğal kaynakları verimli kullanmak zorunluluk haline gelmiştirTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, daha önce her 10 yılda bir yaşanan kuraklıkların, bundan sonraki süreçte 5-6 yılda bir yaşanabileceğini belirterek, "Tarım, orman ve su alanında iklim değişikliğinin etkilerini azaltacak tedbirleri almak, küresel ısınmayı azaltacak üretim yöntemlerine geçmek ve doğal kaynakları verimli kullanmak, artık bir tercih değil, bir zorunluluk haline gelmiştir" dedi.
30.09.2021Gündem
ÖSYM'den flaş elektronik sınav açıklaması! İstanbul, Ankara, İzmir... Binlerce öğrenciyi kapsıyor...
ÖSYM'den flaş elektronik sınav açıklaması! İstanbul, Ankara, İzmir... Binlerce öğrenciyi kapsıyor...ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Ankara, İstanbul, İzmir'in ardından bu yıl hizmet vermeye başlayan Adana'daki merkezle elektronik sınav (e-sınav) kapasitesinin 6 bine ulaştığını belirterek, "Adaylarımızın sınavlara erişimini kolaylaştırmak için bölgesel olarak e-sınav merkezlerinin sayısını artırmayı hedefliyoruz." dedi.
23.09.2021Eğitim
Biontech ve Sinovac aşısıyla ile ilgili son dakika yan etki açıklaması!
Biontech ve Sinovac aşısıyla ile ilgili son dakika yan etki açıklaması!Aşıların yan etkisi ile ilgili flaş açıklama! Adana'da, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, Covid-19 aşısının önemine vurgu yaparak, "Milyonlarca aşı yapıldı, ciddi yan etkisi görülmedi" dedi.
23.09.2021Gündem
Mucize yaşam! Kalbi dışarıda doğdu ama...
Mucize yaşam! Kalbi dışarıda doğdu ama...Adana'da nadir görülen 'Ectopia Cordis' adlı anomali nedeniyle kalbi dışarıda dünyaya gelen 3,5 aylık Suriyeli Hüseyin El Hasan, 4 uzman doktorun katıldığı ameliyatla yaşama tutundu. İki saat süren operasyonun ardından 'Mucize Bebek' Hüseyin'in kalbi, göğsünün içine alındı.
19.09.2021Sağlık
Üniversitelerde eğitim başlıyor! Hangi üniversite nasıl eğitim verecek?
Üniversitelerde eğitim başlıyor! Hangi üniversite nasıl eğitim verecek?Koronavirüsün başından bu yana uzaktan eğitimini sürdüren üniversitelerde yeni dönem yüz yüze eğitimle devam edecek. Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül Pazartesi başlıyor. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerin salgının seyrine göre yüz yüze eğitim, uzaktan eğitim ya da hibrit eğitim konusunda kendi kararlarını vereceklerini duyurdu. Peki, üniversitelerde eğitim nasıl olacak? Hangi önlemler alındı? Yeni dönem için hangi üniversite nasıl bir eğitim planlıyor? İşte üniversitelerde yüz yüze eğitimin detayları…
12.09.2021Eğitim
Tüfekle vurulan Emircan'ın ölümüyle ilgili flaş gelişme! Kardeşi...
Tüfekle vurulan Emircan'ın ölümüyle ilgili flaş gelişme! Kardeşi...Adana’da, babası Fırat Yüksel'in (45) pompalı tüfekle vurulmuş olarak hastaneye getirdiği ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Emircan Yüksel'in (20) cinayet şüphelisi kardeşi E.Y.'nin (16), aile kavgası sırasında ağabeyinin elinden almak istediği tüfeğin ateş aldığı iddia edildi. Gözaltına alınan Fırat Yüksel, adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, E.Y. ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
11.09.2021Gündem
Yaralı halde hastaneye götürülen Emircan öldü! Babası pompalıyla...
Yaralı halde hastaneye götürülen Emircan öldü! Babası pompalıyla...Adana’da babası Fırat Y. (45) tarafından pompalı tüfekle vurulmuş halde hastaneye götürülen Emircan Y. (20) yaşamını yitirdi. Olayın ardından Fırat Y. gözaltına alındı.
9.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

AdanaCumhurbaşkanıErdoğankoronavirüsöğrenci

Çukurova Üniversitesi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çukurova üniversitesi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.