Çks

Çks

Son dakika ÇKS haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ÇKS ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ÇKS haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çks

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çks gelişmeleri de dahil olmak üzere 92 çks haberi bulunmuştur. Tüm çks haberleri aşağıda listelenmiştir.
Türkiye'de bir ilk! Tarımda yeni uygulama hayata geçiyor
Türkiye'de bir ilk! Tarımda yeni uygulama hayata geçiyorTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Tarım Cebimde Uygulaması Tanıtım Toplantısı'nda konuşştu. Türkiye'de ilk olacak uygulama ile çiftçiler, alacağı desteği ve nereye ne ekeceği gibi soruların cevabına cep telefonu üzerinden erişebilecek.
2.01.2023Ekonomi
Bakanlık duyurdu! Son tarih 31 Aralık
Bakanlık duyurdu! Son tarih 31 AralıkTarım ve Orman Bakanlığı, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) için başvuruların 31 Aralık 2022 tarihinde son bulacağını açıkladı.
29.12.2022Ekonomi
Bakan Kirişci'den 'tahıl koridoru' açıklaması: 'Cumhurbaşkanımızın arzusu bedava vermek'
Bakan Kirişci'den 'tahıl koridoru' açıklaması: 'Cumhurbaşkanımızın arzusu bedava vermek'Tahıl anlaşması ile ilgili Türkiye’nin aktif faaliyetleri devam ederken flaş bir açıklama geldi. Tahıl Koridoru kapsamında Rusya’da alınacak buğdayın işlenerek az gelişmiş ülkelere gönderileceğini belirten Bakan Kirişci, “Bedelsiz buğdayı kendi fabrikalarımızda işledikten sonra biz en az gelişmiş ülkelere göndereceğiz. Cumhurbaşkanımızın arzusu bedava aldığımız buğdayı, bulgur, un olarak bedava vermek” dedi.
9.11.2022Ekonomi
Bakan Kirişci: Sözleşmeli besi işletmeciliği ile üreticimize hem fiyat hem de alım garantisi vereceğiz
Bakan Kirişci: Sözleşmeli besi işletmeciliği ile üreticimize hem fiyat hem de alım garantisi vereceğizTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, “Erzurum’da besi işletmeciliği olan kardeşlerimizin sözleşmeli besicilik yapmalarını sağlayacağız. Üreticimizin asgari 5 yıllık kendi önünü görmesini sağlayacağız. Burada hem fiyat hem de alım garantisi vereceğiz” dedi.
21.10.2022Ekonomi
Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) başvuru tarihleri ne zaman? ÇKS belgesi nasıl alınır? ÇKS yönetmeliğinde değişiklik Resmi Gazete’de!
Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) başvuru tarihleri ne zaman? ÇKS belgesi nasıl alınır? ÇKS yönetmeliğinde değişiklik Resmi Gazete’de!Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Çiftçi Kayıt Sistemi yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı. Yapılan değişikliğe göre Çiftçi Kayıt Sistemi başvuru tarihleri değişti. Peki, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) başvurular ne zaman başlar, ne zaman biter? Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) nedir, çiftçi kayıtları ne zaman bitiyor? Çiftçi kayıt sistemi başvurusu nasıl, nereden yapılır? e-Devlet’ten ÇKS kayıt nasıl yapılır? ÇKS başvuru tarihleri!
5.10.2022Ekonomi
'Çiftçi Kayıt Sistemi' resmen açıldı, başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor
'Çiftçi Kayıt Sistemi' resmen açıldı, başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyorMilyonlarca çiftçiyi ilgilendiren son dakika gelişmesi! Ekim ayı itibarıyla başladı, başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor. İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) ile ilgili bilgi verdi. Karaca, Türkiye genelinde ÇKS'de 3 günde 59 bin başvuruya ulaşıldığını belirterek, "Daha önce çiftçi muhtara gidiyordu, 2 aza ile birlikte imza alıyordu. Ziraat odasına, ilçe tarıma gidiyordu. Bu da çiftçiye zaman, ziraat mühendislerimize iş kaybına neden oluyordu" dedi.
4.10.2022Ekonomi
Bakan Kirişci duyurdu! Çiftçileri sevindiren açıklama
Bakan Kirişci duyurdu! Çiftçileri sevindiren açıklama Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ziraat Bankası tarafından çiftçilere verilen 100 bin liralık limitli faizsiz kredi limitinin 200 bin liraya çıkarıldığını söyledi.
3.10.2022Ekonomi
Yeni bir dönem başlıyor! ÇKS başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden 1 Ekim tarihi itibarıyla hizmete açılıyor
Yeni bir dönem başlıyor! ÇKS başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden 1 Ekim tarihi itibarıyla hizmete açılıyorTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 'Çiftçi Kayıt Sistemi' başvurularının 1 Ekim tarihi itibarıyla e-Devlet üzerinden yapılabileceğini açıkladı. Bakan Kirişci, yeni başlayacak uygulama için "Çiftçimize, üreticimize, ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.
30.09.2022Ekonomi
Milyonlarca çiftçiyi ilgilendiren gelişme! Başvurular e-Devlet'ten yapılıyor
Milyonlarca çiftçiyi ilgilendiren gelişme! Başvurular e-Devlet'ten yapılıyorMilyonlarca çiftçiyi ilgilendiren son dakika gelişmesi! Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) işlemlerinin 1 Ekim’den itibaren e-Devlet üzerinden yapılabileceğini ve sistemin bu geceden itibaren hizmete alacaklarını duyurdu.
30.09.2022Ekonomi
E-Devlet üzerinden yapılacak! 1 Ekim'de başlıyor, ücret ödenmeyecek
E-Devlet üzerinden yapılacak! 1 Ekim'de başlıyor, ücret ödenmeyecekResmî Gazetede yayımlanan kararla, artık Çiftçi Kayıt Belgesi (ÇKS) başvuruları 1 Ekim’den itibaren e-Devlet üzerinden yapılabilecek.
28.09.2022Ekonomi
e-Devlet'ten yapılacak, 1 Ekim’de başlıyor! Yüz binlerce kişiyi kapsıyor
e-Devlet'ten yapılacak, 1 Ekim’de başlıyor! Yüz binlerce kişiyi kapsıyorTarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) işlemlerinin 1 Ekim’den itibaren e-Devlet üzerinden yapılabileceğini açıkladı. Kirişci, “Artık e-Devlet üzerinden birçok iş ve işlemi yapabiliyoruz. İnşallah 1 Ekim itibarıyla bütün çiftçilerimiz ÇKS işlemlerini, kayıtlarını e-Devlet uygulamamız üzerinden yapabilecekler. Üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
21.09.2022Ekonomi
TMO: Mısır hasadı lokal olarak başladı
TMO: Mısır hasadı lokal olarak başladıToprak Mahsulleri Ofisi (TMO), mısır hasadının ağustos ayının ilk yarısında lokal olarak başladığını, mısır üretiminin geçen yıla göre yüzde 3,7 artışla 7 milyon ton seviyesinde tahmin edildiğini açıkladı.
23.08.2022Ekonomi
Bakanlık yeni bir eylem planı hazırladı! İşte yeni tarım modeli...
Bakanlık yeni bir eylem planı hazırladı! İşte yeni tarım modeli...Tarım ve Orman Bakanlığı, pandemi sonrasında dünyanın en çok üzerine eğildiği konuların başından gelen tarım sektörü için eylem planını hazırladı. Bu kapsamda, tarımda daha aktif destekleme için 65 olan teşvik sayısının sadeleştirilmesi, çiftçilere ekim öncesi ayni Destek ödemesi yapılması, üretim öncesi izin mekanizmasının devreye girmesi gibi birçok alanda düzenlemeler yapılacak.
10.08.2022Ekonomi
Çiftçilere destek ödemesi yapılacak! Son başvuru tarihi belli oldu
Çiftçilere destek ödemesi yapılacak! Son başvuru tarihi belli olduDestekleme ödemesi yapılacak. Son başvuru tarihi belirlendi. Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) arpa ve buğday ürünlerini satan ve bu satışlarını belgelendiren çiftçilere buğday için kilogram başına 1 TL, arpa için ise 50 kuruş destekleme ödemesi yapacak. Üreticilerin hububat desteklerinden yararlanabilmeleri için son müracaat tarihi ise 16 Eylül.
25.07.2022Ekonomi
Ayçiçek yağı, şeker, buğday, mercimek fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Bakanlık devreye giriyor
Ayçiçek yağı, şeker, buğday, mercimek fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Bakanlık devreye giriyorAyçiçek yağı ve şeker fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması. Mısır, ayçiçeği yağı, mercimek, şeker, buğday, arpa gibi stratejik gıdalar, üreticilerden uygun fiyatlarla alınarak stoklanacak. Bu sayede piyasada üreticiyi zarar ettirecek şekilde fiyat kırılmasının önüne geçilecek. Yüksek miktarda ürün alınacağından, özel sektörün piyasayı bozmasını sağlayacak kadar stok yapmasına da engel olunacak.
23.07.2022Ekonomi
Çiftçiye prim desteği! Hesaplara yatacak
Çiftçiye prim desteği! Hesaplara yatacakÇiftçi milyonlarca vatandaş için güzel haber. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı çiftçilere buğday ürünü için kilogram başına 1 TL, arpa ürünü için kilogram başına 0.50 TL 'TMO Alım Primi Desteği' ödenecek.
21.07.2022Ekonomi
Çiftçileri yakından ilgilendiren gelişme! Ton başına 14 bin lira
Çiftçileri yakından ilgilendiren gelişme! Ton başına 14 bin liraToprak Mahsulleri Ofisi (TMO), kabuklu kırmızı mercimek alım fiyatı ton başına 14 bin TL olarak belirlendiğini açıkladı.
5.07.2022Ekonomi
İl il güncel rakamlar açıklandı! Karadeniz’in gözde kenti Konya'yı sollayıp birinci sıraya yerleşti, işte şaşırtan liste...
İl il güncel rakamlar açıklandı! Karadeniz’in gözde kenti Konya'yı sollayıp birinci sıraya yerleşti, işte şaşırtan liste...Türkiye’deki çiftçi sayısı belli oldu! Tarım devri resmen başladı. İl il açıklandı. Karadeniz’in gözde kenti, tarım şehrini sollayarak listeye damga vurdu. Tarım ve Orman Bakanlığı verilerinden derlenen bilgiye göre, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı çiftçi sayısı şaşırtan oranlara ulaştı. İşte Türkiye’nin çiftçi sayısı ve tarım haritası...
15.05.2022Ekonomi
Çiftçilere domates, biber ve patlıcan desteği! Başvurular bugün itibariyle başladı...
Çiftçilere domates, biber ve patlıcan desteği! Başvurular bugün itibariyle başladı...Çiftçilere domates, patlıcan ve biber desteği açıklaması! Başvurular bugünden itibaren başladı. 22 Nisan'a kadar devam edecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı bu yıl da yüzde 75’i hibe, yüzde 25’i ise çiftçi katkı paylı olmak üzere 8 milyon 418 bin 285 adet sebze fidesi desteği sağlayacak. Yerli üreticinin kalkınması kadar üretimin artırılarak ülke ekonomisine de katkı sağlanması hedefleniyor. Başvurular bugün itibariyle Çiftçi Belgesi (ÇKS) olan üreticilerden alınacak.
7.04.2022Ekonomi
Ayçiçek yağı fiyatlarında artış sonrası hareket geçildi! Buğday, arpa, çavdar, yulaf, gübre için ek ödeme...
Ayçiçek yağı fiyatlarında artış sonrası hareket geçildi! Buğday, arpa, çavdar, yulaf, gübre için ek ödeme...Hükümet harekete geçeti. Temel gıda maddesi içinde yer alan un, ekmek, makarna ile hayvan yeminin ana maddesini oluşturan hububat, baklagiller ile yağlı tohumlarda antrepolardan yurt dışına gönderilme durduruldu. Cumhurbaşkanlığı kararıyla da buğday, arpa, yulaf, çavdar, tritikale ürünlerini eken çiftçilere, bu yıla mahsus olmak üzere dekarda 50 lira ek gübre desteği sağlandı.
12.03.2022Ekonomi
Çiftçiye yem bitkisi tohumu ve gübre desteği
Çiftçiye yem bitkisi tohumu ve gübre desteğiKocaeli Büyükşehir Belediyesi çiftçilere, 2000 ton gübre ve 120 ton yem bitkisi tohumu desteği veriyor.
3.03.2022Ekonomi
Mazot gübre desteği ne zaman yatacak, hangi tarihte ödenecek? Çiftçilere destek ödemeleri bu yıl ne zaman verilecek?
Mazot gübre desteği ne zaman yatacak, hangi tarihte ödenecek? Çiftçilere destek ödemeleri bu yıl ne zaman verilecek?Mazot gübre desteği ne zaman verilecek? 2022 mazot gübre parasının ödeneceği tarih ile ilgili sorgulamalar arttı. Çiftçilere her yıl verilen mazot gübre desteği ödemeleri geçen yıl ilkbahar döneminde başlamıştı. Bu yılki ödemelerin hangi tarihte yatacağı ise sabırsızlıkla bekleniyor. Peki, Mazot gübre desteği ne zaman ödenecek, hangi tarihte hesaplara yatacak?
Mazot gübre desteği ne kadar, yattı mı? Mazot gübre desteği ne zaman ödenecek, TC kimlik numarasına göre ödeme tarihi belli mi?
Mazot gübre desteği ne kadar, yattı mı? Mazot gübre desteği ne zaman ödenecek, TC kimlik numarasına göre ödeme tarihi belli mi?Mazot gübre desteği ne zaman ödenecek, ne kadar? Çiftçiler, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen çiftçi destek ödemelerinden biri olan mazot ve gübre desteğinin ne zaman yapılacağını sorguluyor. 2022 yılına ait mazot gübre desteğinin ödeme tarihinin belli olup olmadığı merak ediliyor. Peki, mazot ve gübre desteği yattı mı? Mazot Gübre desteği ne kadar, hesaplara ne zaman yatacak?
2 bin 500 lira iade ediliyor! Paraları almak için son gün...
2 bin 500 lira iade ediliyor! Paraları almak için son gün...Yüz binleri çok yakından ilgilendiren karar. 2 bin 500 lira iade edilecek. Paraya almak için son başvuru tarihi 31 Aralık 2021. Çiftçilere ödenen desteklerden kesilen yüzde 4 stopaj vergisinin 2016’ya kadar yani 5 yıl geriye dönük iadesi kararı kapsamında 2 milyon kişiye, faiziyle birlikte yaklaşık 5 milyar liralık ödeme yapılacak. Öte yandan üreticilere ödenecek desteklere ilişkin tebliğ yayınlandı.
23.12.2021Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Bitkisel üretime destekleme ödemesi yapılmasına dair tebliğ Resmi Gazete’de!
Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Bitkisel üretime destekleme ödemesi yapılmasına dair tebliğ Resmi Gazete’de!Tarım ve Orman Bakanlığının Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlandı. Tebliğde, bitkisel üretimi artırmak, verim ve kaliteyi yükseltmek, üretim maliyetlerinin karşılanmasına katkıda bulunmak, sürdürülebilirliği sağlamak, kayıtlılığı arttırmak ve çevreye duyarlı alternatif tarım tekniklerinin geliştirilmesine yönelik, çiftçilere destekleme yapılmasına ilişkin usul ve esasların belirlendi.
8.12.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Çks ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çks haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.