Arnavutluk

Arnavutluk

Son dakika Arnavutluk haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Arnavutluk ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Arnavutluk haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Arnavutluk

haberleri sayfasında son dakika yaşanan arnavutluk gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.915 arnavutluk haberi bulunmuştur. Tüm arnavutluk haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın duyurdu: Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna'ya gidecek...
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın duyurdu: Cumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna'ya gidecek...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ukrayna'ya gidecek. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Türkiye, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerilimi azaltmak için oynayabileceği her rolü üstlenmeye hazırdır. Bunu hem Rusya'ya hem de Ukrayna'ya dost bir ülke olarak ve aynı zamanda bir NATO müttefiki olarak yapıyoruz. Önümüzdeki birkaç hafta içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Zelenskiy ile görüşmek üzere Ukrayna'ya gidecek" dedi.
19.01.2022Siyaset
Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç Ankara'da! Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi törenle karşıladı...
Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç Ankara'da! Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi törenle karşıladı...Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç, Ankara'ya resmi bir ziyaret gerçekleştiriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçic'i resmi törenle karşıladı.
18.01.2022Siyaset
Döviz kuru, enflasyon ve faiz... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan, Güney Kıbrıs ve İsrail'e mesaj: Bu iş Türkiyesiz olmaz
Döviz kuru, enflasyon ve faiz... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan, Güney Kıbrıs ve İsrail'e mesaj: Bu iş Türkiyesiz olmazCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk ziyareti sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yeni ekonomi programıyla ilgili 'Yavaş yavaş, kademeli bir şekilde, aceleci olmadan kur da düşecek, faiz de aynı şekilde düşecek ve 2022 bizim en parlak yılımız olacak inşallah. 2023’e de zaten böyle gireceğiz. Bu enflasyonun da düşüşünü getirir, enflasyon düşecek.' dedi. Erdoğan, ABD’nin, Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’de İsrail ve Güney Kıbrıs Rum kesimiyle birlikteki boru hattı projesinden desteğini çekmesiyle ilgili soruya 'Burada hep konuşulan nedir? Bu iş, Türkiyesiz olmaz. Çünkü eğer buradan Avrupa’ya gaz gidecekse bu ancak Türkiye üzerinden olur' cevabını verdi.
18.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ethem Bey Camii açılışında flaş açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ethem Bey Camii açılışında flaş açıklamalarCumhurbaşkanı Erdoğan, Ethem Bey Camii açılışında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Ethem Bey Camii Tiran'ın mücevheridir. Ramazan'a kadar Namazgah Camii'ni de bitireceğiz. " dedi.
17.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar!Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk Meclisi'nde konuşuyor.
17.01.2022Siyaset
Arnavutluk ile kritik anlaşmalar imzalandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan hedefi açıkladı: 1 milyar dolar!
Arnavutluk ile kritik anlaşmalar imzalandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan hedefi açıkladı: 1 milyar dolar!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ortak basın toplantısında konuştu. 7 anlaşmanın imzalandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "522 konutu 13 ay gibi rekor sayılacak bir sürede tamamladık. Bundan sonra da iyi gününde kötü gününde de Arnavutluk'un yanında olmayı sürdüreceğiz." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk ile ilgili ticaret hacmi hedefini de açıkladı.
17.01.2022Siyaset
Laç kentindeki yeni konutlar sahiplerine teslim edildi
Laç kentindeki yeni konutlar sahiplerine teslim edildiArnavutluk’ta 2019 yılında yaşanan depremde evleri yıkılan depremzedeler için Albayrak İnşaat tarafından TOKİ adına 13 ayda tamamlanan 522 konut, 37 ticari ünite, çocuk oyun parkları ve 375 araçlık kapalı otoparkı olan projenin teslimini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdi.
17.01.2022Gündem
Bakan Kurum: Arnavutluklu kardeşlerimizin yaralarını sarmak için seferberlik ruhu ile hareket ettik
Bakan Kurum: Arnavutluklu kardeşlerimizin yaralarını sarmak için seferberlik ruhu ile hareket ettikÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Arnavutluk’ta inşa edilen deprem konutlarının teslim töreninde gerçekleştirdiği konuşmasında, “Arnavutluklu kardeşlerimizin yaralarını sarmak için seferberlik ruhu ile hareket ettik” dedi.
17.01.2022Siyaset
Arnavutluk'ta tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yardıma koşan ilk ülke Türkiye oldu
Arnavutluk'ta tarihi gün! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yardıma koşan ilk ülke Türkiye olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk'ta deprem konutlarının teslim töreninde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "İyi ve kötü gününde kardeşinin yanında olmak da bizim medeniyet değerlerimizin en önemlilerinden biridir. Depremden sonra bölgeye yardıma koşan ilk ülkenin Türkiye olması, aramızdaki güçlü dayanışmanın en büyük ispatıdır." dedi.
17.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'ta törenle karşılandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'ta törenle karşılandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yılın ilk yurt dışı ziyaretini Arnavutluk'a gerçekleştiriyor.
17.01.2022Siyaset
Ülkenin sokakları Türk bayraklarıyla donatıldı! Arnavutluk Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bekliyor...
Ülkenin sokakları Türk bayraklarıyla donatıldı! Arnavutluk Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bekliyor...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi ziyaret düzenleyeceği Arnavutluk’ta sokaklar Türk ve Arnavut bayrakları ile süslendi.
17.01.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk'a gitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk'a gitti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yılın ilk yurt dışı ziyaretini Arnavutluk'a gerçekleştiriyor.
17.01.2022Siyaset
Kabine bu hafta toplanıyor!  Tedbirler, KDV, ekonomi, terörle mücadele...
Kabine bu hafta toplanıyor! Tedbirler, KDV, ekonomi, terörle mücadele...Kabine toplantısıyla ilgili son dakika gelişmesi! Yeni tedbirler gelecek mi? KDV düzenlemesinde son durum ne? Terörle mücadelede hangi adımlar atılacak? sorularının masada olduğu kritik kabine toplantısı bu hafta toplanacak. Kabine toplantısında iki konu öne çıkıyor. Ekonomi başlığı oldukça önemli. Kur ve dalgalanmaya ilişkin hayata geçirilen uygulamaların sonuçları değerlendirilecek. KDV düzenlemesi de konuşuluyor. Çalışmada gelinen son durum masada olacak. Salgın gündemi de oldukça önemli. 70 binlere çıkan vaka sayılarını konuşuyoruz. Vaka sayılarının yükselmesiyle akıllara yeni tedbirlerin gelip gelmeyeceği geliyor. Salgının geriletilmesine ilişkin atılacak adımlar kabinenin gündeminde olacak. İşte kabine toplantısıyla ilgili tüm detaylar...
16.01.2022Siyaset
Bakan Dönmez açıkladı! Cumhuriyet tarihi rekoru kırıldı
Bakan Dönmez açıkladı! Cumhuriyet tarihi rekoru kırıldıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Bu sene Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırarak 5 milyar 930 milyon dolarlık maden ihracatını gerçekleştirdik." dedi.
4.01.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk Meclis Başkanı Nikolla'yı kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk Meclis Başkanı Nikolla'yı kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Meclis Başkanı Lindita Nikolla ile görüştü.
28.12.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Üçüncü doz aşımı Turkovac oldum
TBMM Başkanı Şentop: Üçüncü doz aşımı Turkovac oldumTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Ben üçüncü doz aşımı Turkovac oldum. İnşallah bu aşıyı en kısa zamanda dost ve kardeş ülkeler başta olmak üzere elimizdeki imkanlar dahilinde bütün halklarla paylaşmayı arzu ediyoruz" dedi.
28.12.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Üçüncü doz aşımı Turkovac oldum
TBMM Başkanı Şentop: Üçüncü doz aşımı Turkovac oldumTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Ben üçüncü doz aşımı Turkovac oldum. İnşallah bu aşıyı en kısa zamanda dost ve kardeş ülkeler başta olmak üzere elimizdeki imkanlar dahilinde bütün halklarla paylaşmayı arzu ediyoruz" dedi.
28.12.2021Siyaset
Milli Takım'ın Uluslar Ligi'nde rakipleri belli oldu!
Milli Takım'ın Uluslar Ligi'nde rakipleri belli oldu!A Milli Futbol Takımı, UEFA Uluslar C Ligi 1. Grubu'nda Lüksemburg, Litvanya ve Faroe Adaları ile eşleşti.
16.12.2021Futbol
Kripto parada kritik karar sonrası sert hareket! Sınıra dayandı, risk iştahı arttı, yeni rekor kapıda, Bitcoin,  Ethereum,  Dogecoin, Shiba Inu ve diğer Altcoin'ler...
Kripto parada kritik karar sonrası sert hareket! Sınıra dayandı, risk iştahı arttı, yeni rekor kapıda, Bitcoin,  Ethereum,  Dogecoin, Shiba Inu ve diğer Altcoin'ler...Kripto parada son dakika gelişmesi! Sert hareket kripto varlıkların atası Bitcoin'i yukarı çekti. Psikolojik sınıra dayanandı. Yeni rekor beklentisi yükseldi. Dalgalı seyrine yukarı yönlü olarak son veren kripto para da risk iştahı arttı. Yatırımcının tedirgin bekleyişi Fed kararı ile sona erdi. Kripto para birimleri Fed'in faiz artırımı beklentilerine yönelik olan açıklamalarıyla güçlenmeye başladı. Fed'in 2022 ve 2023 yıllarında toplam 6 adet faiz artırımında bulunacağına dair açıklamalar ve enflasyonun kalıcı olduğuna dair gözlemleri kripto para birimlerinde ılımlı toparlanma yaşattı. Kripto varlıklardaki yükseliş trendi kalıcı olacak mı? Bitcoin'e yatırım yapmak isteyenler için fırsat dönemi mi?  Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’lerde son durum ne? BTC, ETH ve XRP kaç dolar/TL oldu? İşte kripto varlıklar ile ilgili son dakika gelişmeleri...
16.12.2021Ekonomi
Thodex’in firari patronundan 8 aydır iz yok
Thodex’in firari patronundan 8 aydır iz yokKripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer, 400 bin kişiye ait milyonlarca dolar kripto parayla 20 Nisan 2021’de Arnavutluk’a kaçtığı tespit edildikten sonra, izini kaybettirdi.
16.12.2021Gündem
Asgari ücret 2022 ne kadar olacak, 4 bin TL olur mu? 2022 asgari ücret tahmini…
Asgari ücret 2022 ne kadar olacak, 4 bin TL olur mu? 2022 asgari ücret tahmini…Asgari ücret 2022 ne zaman belli olacak? Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2022 asgari ücret görüşmelerinin ilkini dün yaptı. 7 milyona yakın çalışanı etkileyecek yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları dün başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde yapılan toplantıda işveren tarafını Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), işçi tarafını ise en fazla üyeye sahip konfederasyon olduğu için Türk-İş temsil etti. Aralık ayı boyunca yapılacak görüşmelerin sona ermesiyle 2022 yılı için uygulanacak olan zam miktarı belli olacak. Peki, 2022 yılında asgari ücret ne kadar olacak, 4 bin TL mi, kaç para olacak? Asgari ücret hangi tarihte açıklanacak? İşte Asgari ücret görüşmeleri, 2022 asgari ücret tahmini ve yıllara göre asgari ücret...
Avrupa haritası değişebilir! İki ülkeden birleşme sinyali
Avrupa haritası değişebilir! İki ülkeden birleşme sinyaliAvrupa haritası değişebilir. Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Arnavutluk ve Kosova’nın birleşmesi için yapılacak olan bir referandumda “evet” oyu vereceğini açıkladı.
26.11.2021Dünya
Bakan Dönmez: Maden ihracatımız 4,38 milyar dolara yükseldi
Bakan Dönmez: Maden ihracatımız 4,38 milyar dolara yükseldiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Maden ihracatımız 2021'in ilk 9 ayında 4,38 milyar dolara yükseldi. Geçen yılın aynı dönemine göre ihracatımız yüzde 48'lik bir artış gösterdi" dedi.
16.11.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Bosna' açıklaması: Ayrım yapmadan destek verdik
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Bosna' açıklaması: Ayrım yapmadan destek verdikCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bosna Hersek'in çok kültürlü ve etnik kimlikli yapısının korunarak istikrara kavuşması için hiçbir ayrım yapmadan destek verdik. Dayton Barış Anlaşması'ndan bu yana Bosna Hersek'te geçmişteki gibi müessif hadiselerin yaşanmasının önündeki en büyük engel Türkiye olmuştur." dedi.
7.11.2021Gündem
Cemalettin Latiç kimdir? Bosna Millî Marşı'nın yazarı Cemalettin Latiç hakkında merak edilenler…
Cemalettin Latiç kimdir? Bosna Millî Marşı'nın yazarı Cemalettin Latiç hakkında merak edilenler…Bosna savaşının lider kadrosundan olan, Aliya İzzetbegoviç'in yakın arkadaşı Cemalettin Latiç, Sırpların yükselttiği gerilimin dozunun düşürülmemesi halinde 3. Dünya Savaşı'nın da bu bölgeden çıkacağını ifade etti. Süper güçlerin bölgeye büyük çaplı yığınak yaptığını belirten Latiç, "Türkiye, bölgede her açıdan gücünü daha fazla hissettirmeli. Burada olmalı" sözlerine yer verdi. Söz konusu açıklamanın ardından Cemalettin Latiç hakkında yapılan aramalar arttı. Peki, Cemalettin Latiç kimdir?
5.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ArnavutlukCumhurbaşkanıerdoğanCumhurbaşkanı Erdoğanönemli açıklamalar

Arnavutluk ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki arnavutluk haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.