Geri Dön

Yarın motokuryeler çalışıyor mu? Getir, yemek sepeti ve kargolar yarın çalışacak mı?

İstanbul'u 4 gün boyunca etkisi altına alacak kar yağışı ve fırtına nedeniyle İstanbul Valiliği yaşanabilecek aksaklıklara ilişkin yeni tedbirler aldı. Eğitime kar tatili arası verilirken, Ulaşımda da yeni tedbirler alındı. Bu tedbirler arasında motokuryelerin çalışıp çalışmadığı merak ediliyor. Peki, Yarın motokuryeler çalışıyor mu? Getir, yemek sepeti ve kargolar yarın çalışacak mı? İşte İstanbul Valiliği'nin aldığı önlemler...

Yarın motokuryeler çalışıyor mu? Getir, yemek sepeti ve kargolar yarın çalışacak mı?

İstanbul için kar yağışı alarmı! İstanbul Valiliği duyurdu. Beklenen yoğun kar yağışı ve fırtına öncesi, İstanbul'da sıkı tedbirler alındı. Başta eğitim olmak üzere, sosyal hayat, iş hayatı ile ulaşımda yeni tedbirler İstanbul Valiliği tarafından duyuruldu. Peki, Yarın motokuryeler çalışıyor mu? Getir, yemek sepeti ve kargolar yarın çalışacak mı? İşte İstanbul Valiliği'nin aldığı önlemler...

YARIN MOTOKURYELER ÇALIŞACAK MI?

İstanbul Valiliği'nin açıklamaları arasında motorkuryelerin çalışmasına ilişkin bir madde yer almıyor. Buna göre ikinci bir karara kadar motorlu kuryeler faaliyetlerini sürdürecek.

İstanbul Valiliği'nden sosyal medyada dolaşan karla mücadeleye ilişkin belgenin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

İŞTE İSTANBUL VALİLİĞİ’NİN KAR YAĞIŞI İÇİN ALDIĞI ÖNLEMLER!

İstanbul Valiliği, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun bugün yaptığı toplantıda İstanbul'da beklenen kar yağışı önlemleri ele alındı. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden bugün saat 10.30'da alınan verilere göre 10 Mart 2022 Perşembe günü (Yarın) İstanbul için TURUNCU alarm verilmiştir.

Öngörülen raporlar ve beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle;

10 Mart 2022 Perşembe gününden itibaren; İlimiz dahilindeki bütün resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumları ile halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları, Kur'an kursları ile 4-6 yaş arası ana sınıfları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında eğitim faaliyetlerine 14 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar ara verilmesine, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı özel kreş ve gündüz bakımevleri ile çocuk kulüplerinde 14 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar faaliyetlere ara verilmesine, İstanbul'da bulunan Üniversite Rektörlerimizle yapılan istişareler doğrultusunda ilimizde yükseköğrenime 14 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar ara verilmesine, Kurumlarımızca zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında memur, işçi ve diğer personelin 10 Mart 2022 Perşembe günü idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir." denildi. 

Yarın motokuryeler çalışıyor mu Getir, yemek sepeti ve kargolar yarın çalışacak mı