Geri Dön
GündemSurvivor Bora Edin kimdir? (Survivor Panorama’nın yeni yorumcusu Bora Edin’in biyografisi)

Survivor Bora Edin kimdir? (Survivor Panorama’nın yeni yorumcusu Bora Edin’in biyografisi)

Survivor yarışmasıyla tanınan Bora Edin, Survivor Panorama programının yorumcularından biri oldu. Survivor Panorama’nın sunucularından biri olmasıyla Bora Edin hakkında merak edilenler arttı. Survivor Bora kimdir? Bora Edin kaçıncı sezonda yarışmıştı?

Survivor Bora Edin kimdir? (Survivor Panorama’nın yeni yorumcusu Bora Edin’in biyografisi)

Survivor 2019 yarışmacılarından olan Bora Edin Survivor Panorama’nın yeni yorumcusu oldu. Bora Survivor’a şu sözlerle veda etmişti: “Yarım kalan bir hikaye. Belki yolum tekrar düşer buraya. Demek ki hatalar yaptım. Elimden geldiğince savaştım. Doğrularımdan şaşmadım. Bu noktada veda etmek çok üzücü. Bugüne kadar beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. İnşallah tekrar gelebilirim. Gönlümden geçen şampiyon Seda. Desteğim ondan yana. Ben yapamadım inşallah o ulaşır.”

BORA EDİN KİMDİR?

Türkiye - Yunanistan konseptiyle yayınlanan Survivor 2019'un Türk yarışmacısı Bora Edin, 23 Mart 1984 tarihinde dünyaya geldi. 7 yaşına kadar İsviçre’de yaşamını sürdürdü ancak lise eğitimi için Malta’ya gitti. Burada Hibernians futbol takımında oynadı. İki yıl sonra Türkiye’ye dönüş yapan Bora Edin, Yeditepe Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında sporla aktif olarak ilgilendi ve okulun futbol takımında kaptanlık yaptı. Dünyanın 47 ülkesindeki üniversitelerin katılım sağlandığı Salon Futbol Turnuvası’nda şampiyon elde ettiler. Profesyonel altyapılarda ve amatör kulüplerde lisanlı olarak futbol oynadı. Futbola ek olarak pinpon, tenis, yüzme, badminton gibi pek çok sporla uğraşan Bora Edin, bir süredir CrossFit eğitmenliği yapıyor. Evli olan Bora Edin, bir erkek çocuk babası.