Gazete Vatan Logo

MHP lideri Devlet Bahçeli: Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla komplo devrededir

Geçtiğimiz günlerde İsveç'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen Eurovision şarkı yarışması ve İsviçre'nin kazanmasına ilişkin MHP lideri Bahçeli açıklama yaptı. Bahçeli, bir soruşturma kapsamında Ankara Emniyeti'nde 3 üst düzey memurun görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili de, 'Tüm kanun dışı irtibat ve ilişki ağının farkındayız. Bir komplo devrededir. Hedef AK Parti, MHP ve Cumhur İttifakı'dır. Maşa kullananları takipteyiz.' dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli: Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla komplo devrededir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle; Çevremizde barış ve huzur kuşağının oluşması, uzun vadeli dostane ilişkiler kurulması dış politikamızın amacıdır. BM her ne kadar dünya barışının güvenliğini sağlamak kurulmuş olsa da zamanla bu tarihi pozisyonundan hızla uzaklaşmıştır.

Türkiye'nin aralarında bulunduğu 80 ülke BM'ye bir tasarı sunmuşlardır. 143 ülkenin kabul 23 ülkenin çekimser ve 9 ülkenin ret oyuyla Filistin tasarını Genel Kurul'da oylanmıştır. Uluslararası toplum ezici çoğunlukla Filistin'in yanında durmuştur. Küresel vicdan İsrail saldırılarına bir nevi tepki göstermiştir.

Netanyahu yönetimi terör arıyorsa, terörist görmek istiyorsa bir boy aynasına ilk elden bakmayı mutlaka tercih etmelidir.

ABD'nin Filistin üyeliğini bir kez daha veto etmesi muhtemeldir. Uluslararası toplum kalıcı çözüm ve barışı temin etmek için mutlak suretla somut adımlar atmalıdır. Güvenlik Konseyi'nin işleyişinin daha açık olması elzem bir gerçektir.

Haberin Devamı

BMGK ile ilgili 2 hafta önceki önerilerimizin yanında daimi üye sayısının çoğaltılması akla ilk gelen seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gazze'de bebekler katledilirken BMGK'da veto silahına sarılanlar bunun hesabını asla veremeyeceklerdir. Soykırımın bahanesi olamaz. 35 bin insanın cinayeti örtbas edilemez.

Türkiye, Filistinli kardeşlerimizin duacısı ve destekçisidir. İsrail ile yapılan 9.5 milyar dolarlık ticaret bir kalemde silinmiştir. Tarihin sesi kulaklarımızda çınlamaktadır. Bu süreçten sayın Cumhurbaşkanımızın ve Kabine'sinin sonuna kadar yanında olacağımızın herkesin bilmesinde sayısız yarar vardır. Bugün Gazze'de boyun eğersek, Kudüs'te susarsak gelecekte yurdumuzda çok çetin olaylar yaşanabilecektir. Gazze'yi konuşmak demek Şanlıurfa'yı konuşmak demektir. Kalıcı barış için taraflar harekete geçmelidir.

Türkiye Yüzyılı hedefleri elbette hepimizin sahip çıkıp çalışacağımız milli vizyondur.

Önceki yüzyılı kaybetmiş olsak da yeni yüzyılı Allah'ın izniyle kaybetmeyeceğiz ve geri kalmayacağız.

Haberin Devamı

İSVEÇ'TE DÜZENLENEN EUROVISION ŞARKI YARIŞMASI

İsveç'in Malmö kentinde 25 ülkenin katıldığı ve 68. yapılan 2024 yılı Eurovision şarkı yarışması insanlığın nasıl bir tehditle yüz yüze kaldığını fazla söz gerek bırakmadan belgelemiştir. Bu arada İsrailli şarkıcıya itirazlar yoğun olsa da sonuç alınamamıştır.

Sanattan daha çok siyasi içerikli bahse konu olan yarışmanın ahlaki çöküş propagandasına dönüşmesi, erkek ile kadın arasında kalmış üçüncü bir türün tedavüle çıkması kokuşmuşluğun boyutlarını göstermesi bakımından ibret levhası olmuştur.

Marjinalliğin dozayı korkunç düzeylerdedir. Batı'nın çürüyen toplum ve kültürel yapısı adeta sahne almıştır. Birinci olan İsviçreli erkek sanatçının tüylü ceket, bol makyajlı ve pembe saten etekle yarışmada boy göstermesi utanç verici bir yozlaşmanın teyidinden başka bir şey değildir. Eğer bunun adına çağdaşlık deniyorsa biz de diyoruz ki batsın böyle çağdaşlık anlayışı. Eğer bunun adına modernlik deniyorsa, üstüne basa basa biz de söylüyoruz ki olmaz olsun böylesine bir modernlik.

Haberin Devamı

Biz çağdaşlığı ve modernliği kültürel erimenin ve ruhsal bunalımın çorak sahasında değil, kendi özümüzde kendi değer yargılarımızda arayıpbulacağımızı yeni yüzyılda da bunu cümle aleme ispat edeceğimizi kararlılıkla belirtmek istiyorum. Aile yapımızı koruyacağız.

MEB'İN HAZIRLADIĞI YENİ MÜFREDAT

MEB'in yeni maarif modelini samimiyetle destekliyoruz. Bütüncül bir modelden neden rahatsızlık duyuluyor. Ümit ederim ki yeni yüzyılda atanamayan tek bir öğretmen kalmasın.

"ÖTV VE KDV SORUNUNA NEŞTER VURULMALI"

Türkiye'yi doyuran, çalışkanlık abidesi çiftçilerimizin derdi derdimiz, sevinci sevincimizdir. Ekmeğinin peşinde olan çiftçi kardeşlerimizin yüzünün gülmesi hedefimizdir. Onlara ne versek, ne yapsak yetersizdir. Bizi doyuran çiftçilerin doyması için ÖTV ve KDV sorununa neşter vurulmalıdır. Enflasyon canavarının boğazı sıkıldıkça bundan çiftçilerimiz de kazançlı çıkacaktır. 2024 bütçesinde tarıma verilecek destek yüzde 44 artırılmıştır. Buna rağmen gübre ve mazot desteğinin artırılması dileğimizdir. Tarım sektörü stratejik sektördür. Çiftçilerimizi aracıya, tefeciye, komisyoncuya ezdirmeyeceğiz. Terk edilen köylerin, dökülen göz yaşlarının umudu MHP ve Cumhur İttifakı'dır. Çiftçilerimizin arkasında olacağız.

Haberin Devamı

"KANUN DIŞI İRTİBAT VE İLİŞKİ AĞININ FARKINDAYIZ"

Bugünlerde emniyet ve yargı içine yuvalananlar yeniden Türkiye üzerinde hesap yapmakta. Kan içen vampirler akıllarını başına almalı. Kripto çeteler hesap yapıyor. Akıbetleri için 15 Temmuz gecesine bakmalılar. Hepsini takip ediyoruz. Tüm kanun dışı irtibat ve ilişki ağının farkındayız. Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla komplo devrededir. Kanun dışı ilişkilerin farkındayız. Hedef AK Parti, MHP ve Cumhur İttifakı'dır, Türkiye'dir. Maşa kullananları takipteyiz. Gizli tanık ifadeleri ile şerefli isimleri karalamayı himaye eden kim varsa haindir, haşhaşidir. Bunların tepesine binilmelidir. Bakalım temiz eller operasyonu nasıl oluyormuş. 9. Yargı paketinde casusluk suçu ile ilgili düzenlemeden rahatsız olanlar araştırılmalıdır. Sözde gazetecilerin bedel ödemesi yakındır.