Geri Dön

'Kürt çayı bile denmezdi ki...'

Serdar Ortaç katıldığı programda yine çarpıcı ifadelere imza attı

'Kürt çayı bile denmezdi ki...'

Beyaz TV'de yayınlanan 'Dinamit' adlı programda, 1999 yılındaki Magazin Gazetecileri Derneği gecesinde Ahmet Kaya'ya yapılan saldırı konuşuldu. Latif Şimşek ve Rasim Ozan Kütahyalı'nın sunduğu programa Serdar Ortaç konuk oldu. Ortaç o geceye dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"KAVAKÇI'YA YAPILAN'I BİZ DE KAYA'YA YAPTIK"

"Merve Kavakçı'ya yapılan protesto ile bizim Ahmet Kaya'ya yaptığımız protestoyla aynı. O gün Meclis'te Merve Kavakçı'ya yapılan protestoyu gördüm aynıydı. Ben artık insanları ayırmak istemiyorum. Ben linç demiyorum. Protesto diyorum. Lincin anlamı bu değildir. O gecenin ana aktörü olarak o zamanlar 23 yaşında olan bir insan olarak bu olaylardan çok rahatsızım."

"HER ŞEY BİR ANDA GELİŞTİ"

"Ahmet Kaya'ya bir antipatim yoktu. Olmam için de bir sebep de yoktu. Orada her şey bir anda gelişti. Benim orada Padişah şarkısının söylememin belli bir anlamı da yok. Orada ellerin derken ben Kürtleri kastetmedim. O dönem zaten Kürt çayı bile denmiyordu."


"BENİ KIŞKIRTTILAR"

O gece 3-5 kişilik bir grup 10. yıl marşına geçmem için beni kışkırttı. Ben o zaman Atatürk aşığıydım, fanatiğiydim. Şarkıda Atatürk geçirmemin sebebi de odur. Atatürk'ü peygamber gibi gördüğümüz bir dönemdi.

Ahmet Kaya keşke ölmeseydi. 16 yıldır hapsi isteniyordu kalbi dayanmadı. Ben o dönem çok mesaj attım hem Ahmet Kaya'ya hem de Gülten hanıma. Ama hep gönderilmedi diye mesaj geldi.