Geri Dön
GündemKanlı ay tutulması 2021 ne zaman? Kanlı ay tutulması nedir, hangi burçları etkileyecek? Kanlı ay tutulması ve tutulmanın burçlara etkisi!

Kanlı ay tutulması 2021 ne zaman? Kanlı ay tutulması nedir, hangi burçları etkileyecek? Kanlı ay tutulması ve tutulmanın burçlara etkisi!

Kanlı Ay tutulması için geri sayım başladı. Güneş, Ay ve Dünya'nın peş peşe dizilmesiyle oluşan Kanlı Ay tutulması, güneş ışınlarının atmosferden geçerken dalga boylarına göre renk değiştirmesidir. Peki, Kanlı ay tutulması ne zaman, burçlara etkisi nedir? Kanlı Ay tutulması hakkında merak edilenler…

Kanlı ay tutulması 2021 ne zaman? Kanlı ay tutulması nedir, hangi burçları etkileyecek? Kanlı ay tutulması ve tutulmanın burçlara etkisi!

Kanlı ay tutulması ile ilgili yapılan araştırmalar arttı. Astrolojiye ve astronomiye meraklı olanlar janlı ay tutulmasının ne zaman olacağının yanıtını arıyor. En son 2019 yılında gerçekleşen Güneş, Ay ve Dünya'nın peş peşe dizilmesiyle oluşan Kanlı Ay tutulması 2021 ne zaman, hangi burçları etkileyecek?

KANLI AY TUTULMASI NEDİR?

Uzun dalga boyunda ki kırmızı ışık atmosferde dağılmadan ilerler. Bu yüzden de aslında gün içinde gökyüzünü masmavi görürken gün doğarken ve batarken kızıla çalan bir renge bürünür. Tutulma esnasında da Ay'ı bu kızıl dalga boyları aydınlattığından dolayı kızıla çalan- kırmızı- kan renginde bir renkte görürüz. Bu yüzden de “Kanlı Ay Tutulması” denir.

KANLI AY TUTULMASI NE ZAMAN?

Kanlı Ay tutulması 26 Mayıs'ta gerçekleşecek.

KANLI AY TUTULMASININ BURÇLARA ETKİSİ

Gökyüzü sizi zorlayan, yoran her şeyi bırakmanız için destek sunacak. Bu dönem yorgun, halsiz ve içe kapanık bir ruh halinde olabilirsiniz. Zaman değişim, dönüşüm ideal zamanıdır.

Astrolojiye göre 'Ay Tutulmaları' bitişleri temsil eder. Ay, bir devrin, dönemin olayın kapanması anlamına gelir. Bu dönem hayatınızda sizi zorlayan, yoran olayların bitişi demektir.

KOÇ BURCU: Eğitimler, hak, hukuk, adalet ve seyahat konularıyla ilgili bir dönemin tamamlanması gündeme gelebilir.

BOĞA BURCU: Bu tutulma sizi finansal konularda etkileyecek. Yeni bir yola gitmek isteyebilirsiniz.

İKİZLER BURCU: Tutulmayı ilişkiler evinizde yaşayacaksınız. Bazı şeylerin tamamlanma zamanı gelmiş olabilir.

YENGEÇ BURCU: İş hayatınızdaki konular gündeminizi oldukça meşgul edecek gibi duruyor. Ayrıca bu dönem sağlığınıza çok dikkat etmeniz gerekiyor.

ASLAN BURCU: İkili ilişkiler ve çocuklarınızla ilgili konularda karar vermeniz gereken durumlar olabilir.

BAŞAK BURCU: Sevgili Başaklar, tutulmayı aile evinizde yaşayacaksınız. Ailesel konular gündemdeki yerini alacak.

TERAZİ BURCU: Sevgili Venüs'ün burcu olan Teraziler, bu tutulma kardeş ve kuzenlerinizle ilgili konuları yakından ilgilendiriyor.

AKREP BURCU: Maddi konular sizi biraz zorlayabilir. Mars tarafından yönetilen bir burçsunuz. Aşamayacağınız engel yok.

YAY BURCU: Tutulma sizin burcunuzda sevgili Yaylar. Büyük bir değişime hazır mısınız?

OĞLAK BURCU: Gökyüzünün en dişli burçları arasında gösterilen sevgili Oğlaklar; bu tutulma ile ruhsal konular gündeminize geliyor.

KOVA BURCU: Bu senenin yıldızı olan sevgili Kovalar, tutulma sizi sosyal çevre alanınızdan etkileyecek.

BALIK BURCU: Bu senenin diğer bir yıldızı sizsiniz sevgili Balıklar. Şans ve bereketin gezegeni Jüpiter burcunuzda seyahat ediyor. Tutulmayı ise en yoğun şekilde hissedeceksiniz.

KANLI AY TUTULMASI İZLERKEN NERELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Ay tutulmasını izlemek için aşağıdakilere dikkat etmeniz yeterli.

Hava durumunu kontrol edin, ısıya uygun giyinin.

Ay tutulmasını görebileceğiniz uygun bir konum bulun. Dünya'da gece olduğu kentlerde bu mümkün. Ancak yapay ışıkların ve hava kirliliğinin bulunmadığı taşra, en açık gökyüzüne ve izleme koşullarına sahip.

Kişisel güvenliğinizi ciddiye alın. Karanlıkta yalnız yürümeyin. Arkadaş ve ailenize nerede olduğunuzu haber verin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler