Geri Dön

İstanbul’da üniversiteler tatil mi? Yarın üniversiteler tatil mi? İstanbul Valiliği duyurdu!

İstanbul için kar yağışı alarmı! İstanbul için kar yağışı önlemleri alınıyor! İstanbul Valiliği kırmızı alarm verdi. İstanbul’da kent genelinde oluşabilecek tüm olumsuzluklar tek tek değerlendirildi ve bir dizi tedbir alındı. İstanbul'da 10 Mart itibariyle beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle dün alınan tedbirleri açıklayan İstanbul Valiliği bugün de eğitim ile ilgili alınan yeni tedbirleri duyurdu. Peki, İstanbul’da üniversiteler tatil mi? Yarın üniversiteler tatil mi? İşte İstanbul Valiliği kararları!

İstanbul’da üniversiteler tatil mi? Yarın üniversiteler tatil mi? İstanbul Valiliği duyurdu!

İstanbul için kırmızı alarm! Beklenen kar yağışı için kritik önlemler alındı! İstanbul Valiliği tedbirleri tek tek duyurdu. 10 Mart’ta başlayacak kar yağışı nedeniyle Valilik, yaşanabilecek olumsuzluklara ilişkin ek tedbirler aldı. Okullar başta olmak üzere, üniversiteler resmi kurumlar ve motokuryeler ile ilgili yeni kararlar Valilik tatarfından duyuruldu. Peki, İstanbul’da üniversiteler tatil mi? Yarın üniversiteler tatil mi?  İşte İstanbul Valiliği kararları!

İSTANBUL’DA ÜNİVERSİTELER TATİL Mİ?

İstanbul'da beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle dün alınan tedbirleri açıklayan İstanbul Valiliği yeni tedbirleri duyurdu. Alınan kararlara göre tüm özel ve resmi eğitim ve öğretim kurumlarının 14 Mart tarihine kadar tatil edildiği belirtildi. Valilik, “İstanbul'da bulunan Üniversite Rektörlerimizle yapılan istişareler doğrultusunda ilimizde yükseköğrenime 14 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar ara verilmesine karar verilmiştir” açıklamasını yaptı.

YÖK'TEN İSTANBUL'DAKİ ÜNİVERSİTELER İÇİN AÇIKLAMA!

Yükseköğretim Kurulu İstanbul'daki üniversiteler ile ilgili açıklaması şu şekilde:

"Değerli Öğrencilerimiz İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan verilere göre 10 Mart 2022 günü için turuncu alarm verilmiştir. Bu doğrultuda İstanbul Valiliği il genelindeki üniversite rektörlükleri ile yapılan istişareler doğrultusunda yükseköğrenime 14 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar ara verildiğini açıklamıştır.

Beklenen kar yağışının çevre illeri de etkileyeceği düşünülerek söz konusu illerdeki üniversitelerimizin bulundukları illerin valilikleriyle irtibata geçerek gerekli tedbirleri almasını önemle rica ederiz."

İŞTE İSTANBUL VALİLİĞİ’NİN KAR YAĞIŞI İÇİN ALDIĞI ÖNLEMLER!

İstanbul Valiliği, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun bugün yaptığı toplantıda İstanbul'da beklenen kar yağışı önlemleri ele alındı. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden bugün saat 10.30'da alınan verilere göre 10 Mart 2022 Perşembe günü (Yarın) İstanbul için TURUNCU alarm verilmiştir.

Öngörülen raporlar ve beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle;

10 Mart 2022 Perşembe gününden itibaren; İlimiz dahilindeki bütün resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumları ile halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları, Kur'an kursları ile 4-6 yaş arası ana sınıfları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında eğitim faaliyetlerine 14 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar ara verilmesine, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı özel kreş ve gündüz bakımevleri ile çocuk kulüplerinde 14 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar faaliyetlere ara verilmesine, İstanbul'da bulunan Üniversite Rektörlerimizle yapılan istişareler doğrultusunda ilimizde yükseköğrenime 14 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar ara verilmesine, Kurumlarımızca zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında memur, işçi ve diğer personelin 10 Mart 2022 Perşembe günü idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir." denildi.

İstanbul’da üniversiteler tatil mi Yarın üniversiteler tatil mi İstanbul Valiliği duyurdu