Geri Dön
GündemBeyazıt'ta iki grup arasında silahlı çatışma! 1'i polis 6 kişi yaralandı

Beyazıt'ta iki grup arasında silahlı çatışma! 1'i polis 6 kişi yaralandı

İstanbul Fatih Beyazıt Mahallesi Çadırcılar Caddesi'nde saat 10.30 sıralarında husumetli iki esnaf arasında çatışma çıktı. İki grup arasında çıkan silahlı kavgada biri polis 6 kişi yaralandı. 27 şüpheli gözaltına alındı. Dakikalarca süren çatışma çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Fatih Beyazıt Çadırcılar Sokak'ta iki grup arasında saat 10.30 sıralarında silahlı kavga çıktı.  Kavgaya müdahale etmek isteyen bir sivil polis sırtından yaralandı. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Özel harekat polisleri de güvenlik önlemi alırken biri polis 6 yaralı hastaneye kaldırıldı. Olay yerinde geniş güvenlik önlemi alan polis 27 kişiyi gözaltına aldı.  2 tabanca ele geçirildi. Kavganın çıktığı dükkanın 1 buçuk yıldır kapalı olduğu bugün ilk defa açıldığı öğrenildi.

Beyazıtta iki grup arasında silahlı çatışma 1i polis 6 kişi yaralandı

Olayın yaşandığı yerde daha önce çalışan Selim Kanat, "6-7 yıl o dükkanda çalıştım. Yan dükkanda ayakkabı satıyorlar. Mahmut diye bir arkadaş onun da geçen sene abisini vurdular. Abi vurulduktan sonra 1 buçuk yıldır dükkan açmıyordu. Bugün dükkanlarını açtılar olay patlak verdi. Dükkan yaklaşık 2 yıldır açılmıyor. Bir iki kere açmaya çalıştılar yine kavga çıktı. Sabah 07.00'de dükkanı açıyor. İlk başta sözlü tartışma çıkıyor. Daha sonra çatışma çıkıyor." dedi.

ÇATIŞMA KAMERADA

Öte yandan dakikalarca süren çatışma çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Görüntülerdeki yaralıya bir kişi yardım etmeye çalışıyor. Bu sırada silah seslerinin artması üzerine görüntüyü çeken esnaf iş yerine kaçıyor.

Beyazıtta iki grup arasında silahlı çatışma 1i polis 6 kişi yaralandı