Geri Dön

Enkaz altından arabalar sayesinde kurtuldular! 5 aile sağ çıktı

Hatay'da ilk depremde araçların üzerine çöken 5 katlı binadan 5 aile sağ çıktı. İkinci depremle birlikte sadece son katı ayakta kalan binadan kurtarılan Onur Kamacı yaşadıklarını anlattı. 

Kahramanmaraş merkezli depremlerde binlerce kişi hayatını kaybetti, on binlerce yapı ise ağır hasar aldı. Depremin üzerinden 42 gün geçmesine rağmen ilginç kurtuluş hikayeleri çıkmaya devam ediyor. Depremde en çok hasarın meydana geldiği Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde de 5 ailenin yaşadığı 5 katlı apartmanın ilk depremde tamamen çökmesini ise park halindeki araçların engellediği ortaya çıktı.

Enkaz altından arabalar sayesinde kurtuldular 5 aile sağ çıktı

İlk depremde iş yerlerinin bulunduğu alt katı çöken üst katları kalan binadan ailelerin sağ olarak çıktığı öğrenildi. İkinci depremle birlikte diğer katları da çöken binanın sadece üst katı kaldı. O binadan sağ çıkan Onur Kamacı nasıl kurtulduklarını anlattı.

Enkaz altından arabalar sayesinde kurtuldular 5 aile sağ çıktı

Kamacı araçlar sayesinde kurtulduklarını belirtip," Deprem sırasında araçlar bizi kurtardı. O araçlar olmasaydı bizde 5 katlı bina ile birlikte yerin dibine giriyorduk. Rabbim devletimize, milletimize aynı acıyı tekrardan yaşatmasın. Biz canımızı sağ kurtardık Rabbim ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar versin. Kaldığımız binanın sonucu bu. 5 katlı bina yerle bir oldu. Bizde araçların sayesinde o enkazdan kurtulduk" dedi.