Gazete Vatan Logo

Cübbeli Ahmet’e şantaj iddiası

Jet Fadıl’ın dolandırıcılıktan yargılandığı davada mağdurların avukatı, ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ya özel hayatıyla ilgili görüntülerle şantaj yapıldığını iddia etti.

Cübbeli Ahmet’e şantaj iddiası

İstanbul Bayrampaşa’da Caprice Gold ve Caprice Maldivler projelerinde paraları topladığı halde inşaatı tamamlamadığı iddiasıyla dolandırıcılık suçundan hakkında dava açılan ve ‘Jet Fadıl’ olarak bilinen Fadıl Akgündüz’ün yargılandığı davada 23 şikâyetçi daha dinlendi. İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanıklar Fadıl Akgündüz ile Mehmet Salih Obut katıldı.

‘Otelde çekildi!’


Milliyet'ten Elif Altın'ın haberine göre duruşmada söz alan 110 mağdurun avukatı Yaşar Metehanoğlu, ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’ye özel hayatına ilişkin görüntülerle şantaj yapıldığını öne sürdü. Avukat, Cübbeli Ahmet’in, Jet Fadıl’a ait Didim’deki Kapris Oteli’ni bir yıllığına kiralayarak kaldığı dönemde, özel hayatına ilişkin görüntülerin çekildiğini öne sürdü. Avukat bu görüntülerle, Cübbeli’ye yakın mağdurların Jet Fadıl hakkında şikayetçi olmaması için şantaj yapıldığını iddia etti. Metehanoğlu bu görüntülerin olduğu CD’yi mahkemeye sunmak istedi. Ancak mahkeme dava konusuyla ilgisi olmadığı gerekçesiyle bu talebi reddetti. Mahkeme diğer şikâyetçilerin ifadelerinin alınması için duruşmayı erteledi.
1 milyon euro vermiş
Jet Fadıl’dan şikayetçi olanlardan Recep Türker duruşmada, 23 adet devremülk aldığını belirterek, “Toplam 1 milyon euro verdim. Fadıl Akgündüz dini duygularımı istismar etti. Resulullah soyundan geldiğini söyledi. Kandırdı bizi. Dolandırılacağımız aklımıza gelmedi” dedi. Şikâyetçi Semiha Şimşek ise eşinin 1 yıl önce vefat ettiğini belirterek, “2012’de 3 devremülk aldık. 110 bin TL yatırdık. Cübbeli hoca bunun yoldaşıydı. Güvendik aldık. Şu an hastayım, çalışamıyorum. Yoksulluk içinde yaşıyorum. 2 yetimim var. Fadıl Akgündüz dışarıda rahat rahat yaşıyor. Bu nasıl adalet? Hakkımı helal etmiyorum. Tutuklanmasını istiyorum” diye konuştu. Şikâyetçi Abdullah Fidan da Maldivler projesinden devremülk aldığını belirterek, “Dini duygularımızı istismar etti. Şikayetçiyim” dedi.

Haberin Devamı